Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Be merjem majd...

Mit tegyek? Be merjem majd vállalni?

Figyelt kérdés
Nagyon, nagyon szeretnék majd később egy csehszlovák farkaskutyát, de el vagyok keseredve. :( Mindenki mondja, hogy: Ááá, sosem fogsz te tudni vele bánni, merthogy az ilyen kutyákkal csak a férfiak bírnak. :S Tényleg így van, csak a férfiakat fogadják el vezérként? Meg azt mondták, hogy nagyon nagy kutyás tapasztalat kell hozzá. Nekem eddig csak spánielek voltak, de mind engedelmes, kutyasuliba vittem őket. És ha majd vele is megyek kutyaovi, kutyasuli? Plusz a mozgásként nagyon szeretek biciklizni a mostani kutyámmal (bikejöring). És kirándulni is szeretek. Ti mit gondoltok? Spánielek után, lehet már majd Csehszlovákom?
2010. szept. 18. 11:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? De most komolyan mert a farkas az egygazdás kutya, és ha suliba jársz nem nagyon fog szótfogadni a szüleidnek, addig nem fog enni, lehet hogy még mozdulni sem fog csak leül az ajtó elé és várni fog. De ugye tudod hogy így nem állhatsz a tenyésztő elé hogy "voltak spánieleim.." mert nem kapod meg. A csehszlovák farkas ritka kutya, neki nem elég a bikejöring, neki napi min. 10 km kell. Illene utánna olvasni..ja és ha azt hiszed hogy csak férfi lehet a vezér, akkor ne vállaj be ilyet inkább mert ha volna tanfolyam hogy hogyan kell kutyát nevelni, akkor a falkavezéres dolgot az 1.ben tanulnád, és ahhoz hogy farkasod lehessen 9. kellene
2010. szept. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

figyelj! tudom hogy nehéz nekem is ez a fajta a kedvencem egyszerűen hihetetlenül odavagyok érte DE ha nincs legalább 5 éves nevelési tapasztalatod(és itt nem kis szobakutyákat értek hanem domináns rendetlen dögöket) meg egy 100hektáros kerted akkor NE VEGYÉL ILYEN KUTYÁT.

Nem tudom mennyire jártál utána a dolognak mert sokakat csak a kutya külseje fog meg és nem nézik mik a kutya igényei. Ezek az állatok eszméletlen mennyiségű mozgásra képesek, több óráig minden gond nélkül szaladnak egyhuzamban! Pihen egy órát és megint képes rá!!!

Más kutyákkal ez a faj agresszív mert nagyon erső benne a területvédő ösztön még a nőstényekben is.

Ez a fajta rendkívül ragaszkodó. Nem hagyhatod otthon 8 órára amíg dolgozol vagy suliba vagy de még 2-3 órára sem nagyon. És ha azzal jönnél hogy "de valaki mindig lenne otthon" az közel sem elég, mert ez a kutya kifejezetten egygazdás fajta. Vagyis neki nem apuka, a férjem meg barátnők...stb. kell hanem a gazdája.

Ezek az állatok a többi fajtához képest agresszívak. és rendkívül domináns a természetük. Nagyon erős kéz kell mellé és ehhez mérten még nehezen is idomítható mert önfejű, ugyanis távolról sem nem dédelgetni való buksifülesnek tenyésztették. ő nem ugatgatni meg vakkantgani fok hanem olyan hangerővel vonyítani amit te el sem tudsz képzelni amíg nem halottál ilyet.

Ugyhogy kérlek nagyon nagyon nagyon fontold meg mindenki érdekében hogy nem érnéd e be valami más fajtával.

A husky/malamut+ németjuhász keverékeknek nagyon hasonló ehhez a külsejük menhelyen én már jó pár nagyon szép ilyen keverék példányt láttam.

2010. szept. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
a csehfarkas problémáit nem oldja meg a kutyasuli. és a spániel nem elég felkészülés rá, az szinte semmi egy csehfarkashoz képest. Bizonyos mértékben a legprifibb farkastartók csehfarkasai is félnek kint, hiába szocializálta, sétáltatja sokat, kiállításokon látom. kutyasuliba ilyen értelembe nem is viszik, egy farkas nem tanítható olyanokra mint a kutya, még akkor se ha csehfarkas. és nem elég neki egy kutyabiztos kerítés, terület, kifutó kell neki ami farkasbiztos. Továbbá mindig falkavezérnek kell mutatkozni és igen, nőknek ez nem nagyon sikerül az érzelmesebb jellemünk miatt. Férfiak is ha egyik nap beütötte a lábát és sántítva megy ki a csehfarkasához az már rátámadhat hogy átvegye a vezér szerepet. ez nem egy kutya, hiába vették be annak.ez egy farkas.
2010. szept. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
16 vagyok. Nagymamám tudja, hogy mik az álmaim, ő az egyetlen a családból, aki nem hurrog le azonnal. Van egy 200 hektáros óriási birtokunk, amit rám szeretne hagyni. Skorpió vagyok (mint horoszkóp) nem az a félénk, visszahúzódó jellem, tudok nagyonis kemény lenni, ezzel nincs gond. Lehetséges olyasmi, hogy "felfejlődni egy cseh farkashoz?" Pl van a spáni. Annál van egy erősebb jellemű, az X kutya, X kutya után Y, Y után Z és Z után farkas? Ilyesmi, hogy mindig egyre nagyobb kihívással kell szembe néznem egy kutyában, és a végén már kellő tapasztalatom lesz egy farkashoz? Nemcsak a külleme, a jelleme is nagyon megfogott. Imádom a kutyákat. A többi osztály társam különcnek is tart, merthogy inkább hámot veszek a kutyámnak, mint magamnak új cipőt. Vagy szombati mozi, shoppingolás helyett inkább kutyasuliba megyek, vagy valami kutyás programra. Én is "Nagy" kutyás akarok lenni, akit elismernek, akinek ha a neve elhangzik kutyások körében bólogatnak, hogy igen, tudom ki az. Soha, semmi iránt nem éreztem még ilyen érdeklődést mint a kutyázás. Nem járok ilyen tanulmányi versenyekre, zongoráztam, furulyáztam, de ezekben sem találtam meg önmagam. Csak a biciklizés, görkorizás és a kutyázás a hobbym. Barátnőim is alig vannak, lány osztálytársaim nagy része, ilyen diszkóban seggrázós, 1kg sminkes cicababa. Mikor viszont a kutyasuliban vagyok, ott felszabadulok, találkozok a többi fanatikus kutyással, jó társaság, sok közös téma. A kutyázást tűztem ki életem céljául, kutyákkal, vagy legalábbis állatokkal kapcsolatos munka, és komolyabb kutyázás, kutyás sportok verseny szintű űzése. Az élet olyan rövid, ennyi erővel soha, senki nem tud elég tapasztalatot szerezni semmihez, csak annyit, hogy azt mondhassa ez már elég. És a csehszlovák farkaskutya tenyésztők hogyan lesznek azok? Nemcsak egy, de 2-3 vagy még több cseh farkas is van egy "falkában" és mégis bírnak velük. Mire elég tapasztalatom lesz, megöregszem és éppen csak belevágnék a kutyázásba azon kapom magam, hogy az évek során elszállt a lelkesedés, vagy épp már nem vagyok az a mozgékony alkat. Pedig hallottam a többiektől olyat, hogy magamkorú lány vezet fel kiállításon, vagy sétáltat, sportol egy cseh farkassal. Az is baj, hogy a szüleim nem nagy tenyésztők vagy kiképzők. Bár kutya mellé születettem, de sosem volt, hogy kutyás sportokat űztünk volna az akkori kutyával, vagy elmentünk volna kiállításra csak nézőként is. Saját magamtól alakult ki bennem ez a kutyaimádat, nem is tudom elképzelni mi mást csináljak még.
2010. szept. 18. 12:13
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ne itt kérdezősködj, hanem menj el egy tenyésztőhöz és beszélj vele! Itt bárki bármit mondhat, de használható információhoz csak olyantól juthatsz, aki napi kapcsolatban él ilyen kutyákkal.
2010. szept. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mintha magamat látnám benned. Nem vagy 16 éves ( 14/L ) és Bak vagyok, viszont totál rokonlelkek vagyunk. Jó halani hogy rajtam kivül vannak még fanatikusok. Énsem vagyok az a diszkópatkány plázadögös shoppingos , inkább kutyázok. nekem westiem van, a apám pedig dobermanntenyésztő. Egyszer énis akarok suliba menni, avgyis agilitysuliba. Nemnagyon ismerem a farkaskutyát, de egyetértek az előtte,szólóval, tényleg beszélj egy tenyésztővel, ha másnem akkor e-mailon. És nemtudom, az elsőkkel nemnagyon értek egyet. max akkor ha tapasztalatból beszélnek. Bár szerintem ha már van kutyás tapauzttalatod, és tényleg ugyállsz a dolgokhoz ahogyan azt leirtad, és mindnenek utánaolvasol, akkot teljes mértékben belekezdhetsz.


Tlényleg nem ismerem a fajtát, de szerintem nem igaz, hogy nemlehet egyedülhagyni nyolc órára a kutyádat. Sok embernek van fakaskutyája, és közülük is sokan dolgoznak. Persze ara készülj fel, hogy nemfogja beérni napi egy sétával, és aztse tudom mennyire agressziv más kutyákkal, de ugy válassz, hogy elöször ismertesd meg a kutyáddal. Tehát pl a kutyádat vidd el a tenyésztőhöz, vagy forditva. Ha kiskorátol fogva együt vannak, és jól elvannak, abból nagybaj nemlehet. Főleg ha uzgy választod hogy pl szukád van akkor kant veszel vagy forditva. Ilyen esetben viszont ivartalanitani kell. Mindenesetre sok szerencsét, és tényleg váj bele, ne várj ,mert hamar elrepül az idő (:

2010. szept. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

tényleg utolsó? :) Én is örülök, hogy van rajtam kívül ilyen :) Nos, akkor megpróbálom felvenni a kapcsolatot egy tenyésztővel. Én egyébként is szeretek kint lenni a levegőn, napi 3 órákat sétálok a kutyámmal, aki szintén egy életerős kutyus, imád mozogni, napi 6-7 km-eket is megyünk. tudom, hogy ez egy Cseh farkasnak még édeskevés lenne, de ő viszont ezek után már lefárad. Bikejöring-nél viszont elég neki 3-4 km is mert akkor elöttem fut egyenletes tempóban, és hamarabb kész van a drága, persze biciklivel tudnék menni 10-12 km-t is, de azt meg már ő nem bírja. Viszont múltkor besegítettem sétálni egy kutyasulisnak, akinek Malinois-ja van, és vele mentünk 9 km-t bikejöringben :D Egyébként valahol olvastam több dolgot is. Egyik (most bemásolom a szöveget):

A Malinois erős kezet igénylő, de könnyen nevelhető fajta. Remek munkakutya, egyéb kutyás sportokra (Agility, Flyball, Frisbee, Dog Dancing) is kiválóan alkalmas, akár versenyszerűen is űzhetjük vele. Azon kívül ideális kutya, ha az ember komolyabban is akar kutyázni. Fel lehet készülni vele olyan fajták tartására, gondozására is, melyek nem kezdőknek való, de a jövőben tartásukon gondolkodunk. Persze egy Malinois is kíván némi tapasztalatot, semmiképp nem első kutyának való, haladóknak is inkább kutyasulival!


Hát ez az egyik, másik:


A szánhúzásra a legtöbb szánhúzó fajtában, de még a farkaskutya félékben is megvan a képesség. Mivel ez a sport legtöbbször csak telente űzhető, így egy mai modern változata alakult ki, melyet kutyás fogatozásnak nevezünk. Itt egy kétkerekű fogat elé van befogva, 2-4-6 és 8, vagy akár még több kutya. Nem csak fajtatiszta, de szánhúzó keverékek vagy farkaskutyák is lehetnek befogva a fogat elé. Nagyon jó szórakozás a gazdának és kutyának egyaránt. Ráadásul az ebeket jól le is fárasztja, mind fizikai, mind szellemi téren. Növeli a kutya-kutya, és kutya-gazda viszonyt, mivel az egész fogat együtt dolgozik. A hajtó adja ki a parancsokat, mellyel szabályozza a gyorsaságot, és a haladási irányt.


Kérdések:

A Mali tényleg alkalmas rá, hogy felkészüljek vele egy Csehszlovákra?

Fogatozással még jobban lefárasztható egy cseh farkas mint bikejöringgel?

2010. szept. 18. 13:48
 8/13 anonim ***** válasza:

"Bikejöring-nél viszont elég neki 3-4 km is mert akkor elöttem fut egyenletes tempóban, és hamarabb kész van a drága, persze biciklivel tudnék menni 10-12 km-t is, de azt meg már ő nem bírja. "


Ne haragudj, de 10-12 km semmi, még bringa mellett sem.

Nekem egy kopó keverékem van és szoktuk vinni magunkkal terepre. 25-30 meg se kottyan neki. 40-50nél fárad el igazán. Szerintem egy cseh farkas sem lehet "lustább", fáradékonyabb...


Szerintem vegyél inkább malit. :o) Kinézetre hasonlítanak. De emberközpontú és feladatorientált. Viszont kihívás.

2010. szept. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A cseh farkasnak nem való a fogatozás. Bár ez egyed kérdése. Ismerek egy csehszlovák farkaskutya-husky keveréket, és ne tudd meg milyen lusta. 1 óra aktív sport, mondjuk séta és lefekszik, pedig csak 1 éves múlott. Amúgy nekem is westiem van és nem valami pörgős jószág, de nagyon szeret dogdancingelni, annak ellenére hogy 10perc alatt kifullad. Mondjuk olyan a kutya, mint a gazda, ha élénk vagy és nem annyira nyugodtabb természetü a kutya se lesz olyan.
2010. szept. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ha van már kutyád akkor csehfarkast csak utánna vehetsz, hisz szegénykét megfalatozza vacsira... főleg ha nála kisebbről van szó, pl:tacsi akkor azt már prédaszámba is veheti. Na meg írtad hogy dobiteny. az apukád. Gondolom 16 évesen nem élsz külön, ezért dobik is vannak a háznál. Ha majd elköltözöl, vagy nem lesznek dobik és egyéb kutyák, akkor szerintem nyugodt szívvel menj el a cryingwolf tenyésztőjéhez
2010. szept. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!