Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha ránk támad egy nagytestű...

Ha ránk támad egy nagytestű kutya mi a legjobb taktika ellene?

Figyelt kérdés
2022. máj. 24. 00:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

Felugrani valahova ahol nem tud követni, vagy egy kerítésen beugrani. Ha nem tudsz menekülni, csak lábbal támadd és próbáld úgy rúgni, hogy az elég legyen. Ha van időd körbenézni és találsz, egy nagy kő vagy nagyobb faág backupnak jó. De ha már kézzel kell harcolnod, akkor jelentősen csökkennek az esélyek. Nyilván attól függ mekkora kutya mondjuk. De áthatapja a karod, ott vérzel el percek alatt. Ha nincs hova felugrani, vagy beugrani akkor ne fuss el. Álld meg a helyed, hátha befosik ha azt látja hogy nem szrod össze magad.


Én személy szerint amint látok kóbor vagy póráz nélküli kutyát, egyből átmegyek a másik oldalra, és ha olyan fajta, akkor megfordulok az út túloldalán és határozottan elmegyek, másik utat keresni. A fene se akar összebalhézni valami barom állat neveletlen kutyájával, hogy aztán ott vérezzek el, vagy jobb esetben mehessek a tetanuszra.


Legrosszabb amikor sehol nincs a gazda, és a semmiből mondjuk az erdőben előkerül valami harcikutya pitbull, aztán megindul felém. Volt ilyen. Szerencsére volt nem messze tőlem egy vadászles, egyből felugrottam. Kb 5 méterre volt, a korcs pedig 30. Ígyis majdnem elkapott. 5 percen keresztül várt lent a dög, amíg a tulajdonos odaért. Több hasonló eset is volt. Imádom járni a természetet és van szép erdős hegyes rész a város mellett ahol lakom, ráadásul a szélén élek, szóval kisétálok, és 15 20 perc múlva már vadregényes tájakon vagyok. De ez, hogy póráz nélkül viszik az ilyen bestiákat, általános jelenség a prlik körében, szóval mostmár mindig viszem magammal a 20 centis vadásztőrt. Éles mint a beretva, és gyönyörű szarvasagancs nyele van. A penge pedig kétélű, a közepén meg van mélyedés, tehát ha használnom kell, belevágom, és mondjuk valamiért nem tudom kihúzni, mert elejtem, akkor is el fog vérezni gyorsan, nem tömi be a sebet.



Erről eszembe jutott egy jótanács, ha bármikor megkéselnek, és benned marad, sose húzd ki, mert dugóként működik és amíg bent van nem vérzel el. Majd a mentők eltávolítják, és kezelnek.


Sok szerencsét a továbbiakban, teljesen megértem a problémádat és félelmedet!

2022. máj. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 franciasrac ***** válasza:
0%
Fuss el
2022. máj. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Medvespray vagy gázspray is jó lehet. Bár amúgy medve miatt nem kell ilyeneket magammal vinnem, az nem támad emberre. Az egy békés állat. A kutya sokkal nagyobb probléma, mert az emberek között szocializálódott, és nincs az ösztönükben, hogy veszélyesek, mert sose vadászták őket. Így az sose fog elkerülni, és ha akar támad. Teljesen szürreális, de sajnos rengeteg primitív ember tart kutyát, és ez sokkal nagyobb veszély, mint egy farkas vagy medve.
2022. máj. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Egyes és hármas vagyok



2 rosszabb tanácsot nem is adhattál volna, mert az életben nem fog tudni lefutni egy kutyát, és ha menekülsz préda vagy, és meg is indul erre.

2022. máj. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%

Fskudj a foldre.

Massz fara.


Massz be egy keritesen.


Honnan gondolod,h a nagytestu epp tamadni keszul teged?? Azert mert fut feled???


Tamadas elott mindig megallnak es lassan kozelitenek vizszintesen lassan mozgo farokkal. Szerintem te teljesen felreerted a kutyat.

2022. máj. 24. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%
Érdemes felvenni a harcot, több szempontból is. Dominanciát, agressziót és erőt kell sugároznod, és arra kell gondolnod, hogy az csak egy kutya. Hátha megijed már attól, hogy te nem ijedsz meg tőle. Ha esetleg ez nem válik be, célszerű legközelebb már egy kisebb tőrt, bajonetett magadnál tartani, és ledöfni a támadó kóbort, mint egy vadkant. Gondolj bele: elfutni nem tudsz, ha félsz, sírsz, az csak jobban hergeli. Neked kell erősebbnek lenned.
2022. máj. 24. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Azzal a lehetőséggel élek, amit a törvény megad: gáz-riasztó fegyver. Ha az a 14 db vegyesen tárazott töltény nem riasztja el a kutyát, akkor sokkal többet nem tehetek.
2022. máj. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Amikor nekem akart rohanni egy nagyobb kutya, én igyekeztem minél nagyobbnak látszani (képzelj el egy fiatal tinilányt testépítőként feszíteni) és rákiabáltam. Szerencsére bejött.


A barátnőmék utcájában lakott ez a kutya, szóval igazából a kertjét védte. Az utca viszont a kerítésen kívül esik, az már nem az övé, ezért mertem "dominálni". Szerencsére bejött. Menekülni nehezen tudtam volna, a B-terv az lett volna, hogy megdobom kővel (bocsi, kutyus, de csak az lett volna kéznél) vagy ha arra nincs időm, akkor rúgok (lehetőleg az orrát és környékét, az érzékenyebb, hamarabb elmegy a kedve tőlem) és kiabálok a gazdájának.


Egy másik alkalommal egy gyümölcsösben sétáltunk, és túl későn hallottam meg a bégetést. És ahol birka van, ott hatalmas nyájőrző kutyák is vannak. (Erdélyben történt, ott védeni kell a jószágot a medvétől)


A kutyák viszonylag békések voltak. Morogva közelítettek, de nem mutattak támadási szándékot, csak ki akartak minket paterolni.


Szép lassan kihátráltunk, jelezve hogy megértettük az üzenetet, és nem akarunk balhét.


Kikísértek minket a területük szélére. Amikor már elég messze kerültünk (látszott a kutyákon is, hogy mikor értünk ki a területről) akkor már én is elkezdtem kekeckedni, rájuk kiabáltam. Szépen vissza is szaladtak.

2022. máj. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%

1. Semmit, mintha ott se lenne, nem szabad a szemebe nezni es futni sem. Kiveve biciklivel, egy kis puli majdnem elkapott, de kifaradt, mert en gyorsabb voltam es inkabb visszavonult.

2. Ha tenyleg tamado szandeka van, de ez nagyon ritka, akkor megallok raorditok hogy takarodj, az esetek nagy reszeben mukodik. Sosem tamadt ram tenylegesen kutya, en nem fogok gazsprayt emiatt magamnal tartani es rettegni allandoan, tul kicsi az eselye. Ha kistestu kutya es labra megy, akkor arrebb is lehet rugni, meg gyerekkent amikor setaltam haza a sulibol, sokszor kint volt egy agressziv tacsko, aki ugatva-vicsorogva szaladt utanam ha annal a bizonyos haznal nyitva volt a kapu, en meg setaltam tovabb, mintha misem tortent volna, ezert őt sem erdekeltem, visszament magatol.

3. Megfordulsz es te kergeteg a kutyat, hulyesegnek hangzik, de hatasos, be fog szarni toled. :D

2022. máj. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

1 3 4 6 7 15 vagyok


16osnak válaszolok akkor most. Én imádom a természetet, és gyakran meg is örökítem azt, nem véletlenül jártam például medvék között a szabadban nem egyszer. Rengeteg etető, kerti tó, és kifejezetten madarak fotózásához van egy itató is a kertemben. Rigó rendszeresen fészkel a kertben egy bokorban. Millió cinege, veréb van. Meggyvágó és ehhez hasonló fajok is rendszeresen jönnek itatóra, vörösbegyet is láttam már. Varjú és galambok is jönnek. Sőt galambok fészkelni is szoktak. Szajkók is szoktak jönni. Van, hogy ezek összekapnak, de ez természetes. Ez a része a kertnek el van kerítve attól, ahol a kutyám szokott tartózkodni, ide akkor jön be, ha én is hátramegyek tenni venni, nem fotózni. Tehát ha a mi kertünkbe a szomszéd macska bejön, és eltekintünk attól, hogy konkrétan 2 méterre a kerítéstől ül, és provokálja a kutyát, még az élővilágot is rendszeresen vadászta. Nagyvárosokban egyre nagyobb problémát jelentenek a szabadon mászkáló macskák, mert egyszerűen kiírtják a madárvilágot. Hogy ennek milyen következményei lehetnek, hát olvass utána annak, hogy mi történt, amikor Mao háborút hirdetett a madarak ellen Kínában. Emellett ha például egy elhullott madarat összeszed a kutya, ki tudja milyen betegségeket szedhet össze, vagy adhat át nekünk. De ilyen egybites barmok képtelenek annál többet összehozni, hogy jaj szegény macska, had menjen át más kertjébe, amit éveken keresztül gondozott, hogy ott egy "ökoszisztéma" létrejöjjön, a természet kedvelése, és annak megörökítése miatt, ahol van élelem, és víz, és fészkelési lehetőség sok madárfaj számára. Tehát egy jó dologba, belekotnyeleskedik, és problémákat okoz, sokszoros figyelmeztetés ellenére.


Egy újabb kellemetlenség eszembe jutott, az autókat is összejárja minden alkalommal. Arról nem beszélve, hogy a kertbe is gondolom odaürített már nem egyszer. Ha neked az oké, hogy a kertedbe valami belefosik és hugyozik, az a te dolgod, nem az enyém. Ma már minden elfogadott, ha ez neked jó, legyen. Én ezt nem tolerálom.

2022. máj. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!