Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha habzsol a kutya jobb, ha...

Ha habzsol a kutya jobb, ha kisszemű tápot kap?

Figyelt kérdés
Van egy új kutyám 1 éves múlt, még csak pár napja van nálam. Vettem neki hazsolásgátlótálat mert gyorsan eszik. Tényleg nagyon okos kutya, mert addig tologatta, piszkálgatta a tálat míg ki nem borította a tápot és így a földről fel tudta enni. Arra gondoltam mivel eznem vált be, hogy kisebbszemű táp talán nem fogja annyira megviselni a gyomrát.

2022. máj. 24. 20:42
A kérdező szavazást indított:
Igen jó ötlet
Nem jó ötlet
Egyéb
20 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Apro szemu tapot konnyebben felre nyelheti, szerintem.
2022. máj. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Csak rosszabb lenne, inkább egy ilyen tálat vagy hasonlót próbálj ki:

[link]


Nekünk az agárnak kellett venni, de teljesen bevàlt, pedig előtte úgy habzsolt, hogy néha hányt is utána.

2022. máj. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hoppá, át ugrottam a leírást, bocsi. 😅 valahogy meg kell oldani, hogy ne borítsa fel.
2022. máj. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Jelenleg van bármi baja a gyomrának?

Ha a földre kiönti a tápot, szerintem már csak lassabban tudja megenni, mintha sima tálból kapná.

Ha nincs baja, én nem változtatnék, hanem olyan rágcsákat adnék neki, amikkel pótolni tudja az evés közben kimaradt rágást. Nekem van ilyen kutyám, sok mindennel próbálkoztam vele, ő nem önti ki az evéslassítóból a kaját, de továbbra sem rágja meg, igazából már régen feladtam ezt a témát. 11 éves, eddig semmi baja.

A kajával tölthető labdák is hasonlóan jók lehetnek, mint a lassítós tál.

2022. máj. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
nem kisebb szemű táp kell neki, hanem falásgátló tál.
2022. máj. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Saját kutyám a nagyszemű tápot itthon normális (mégha nem is komótosan eszi). Vendégségben csak ilyen kisszeműt kapott, annyira megörült neki, hogy beakartam habzsolni, kisszemű volt nyilván azthitte nem kell rágni, hát hamar rájött, hogy így igen sokminden félremegy neki.


A kisszeműt nem rágják, de attól még ugyanúgy nem jó, hogy nem rágja meg. Ne engedd kiborítani a tálat, ha kell add oda neki kétrészlétben a kaját. Ha a tálat nem tudod használni, akkor még mindig jobb, ha bármilyen más nehezítéssel kell ennie, akár kézből, akár keresőszőnyegből.


És ez nem hivatalos tipp, de furcsamód nálunk azóta tűnt el a habzsolás, mióta csak parancsra nyúlhat hozzá a tálhoz.

2022. máj. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

En jutifalattal toltheto labdaba szoktam neki belerakni a tapot, igy ugye lassabban eszik, mivel guritania kell a labadat ahhoz, hogy kiessen belole a kaja.


Egyebkent nalunk a menhelyen a bizalom kialakulasa erdekeben azt tanacsoltak, hogy kezbol etessuk a kutyat 6 hetig. Mi ezt betartottuk, igazabol nem tudom szamitott-e valamit, de a habzsolason segitett. Aztan mondjuk amikor elkezdtuk talbol etetni inkabb valtottunk a labdara, mert meg mindig nagyon gyorsan akart enni 😅

2022. máj. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A kézből etetés jó dolog amúgy is, de ha nem akarod és borogatja a tálat, akkor szimat szőnyegbe is rejtheted. Jó elfoglaltság is neki.
2022. máj. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kisebb, hanem nagyobb szemű táp kell, mert azt meg kell rágnia, így nem fog habzsolni, mert alapból időigényesebb lesz az evés. A kisszeműt persze, hogy habzsolja, hiszen rágnia sem kell, csak csúszik le.
2022. máj. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!