Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Általánosságban mennyi az a...

Általánosságban mennyi az a távolság(idegenek közelsége),amit már szinte minden kutya megérez,és ugat?

Figyelt kérdés

Azon is gondolkodtam,hogy játszik-e valami szerepet,hogy be van engedve a folyosóra a ház elején.

Azaz hogy számít-e valamit az ajtó,ha be van csukva.

Szoktam hallani fura hangokat,stb.

Remélem,hogy csak macskák,vagy valami.


2022. máj. 24. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan kutya, amelyik semmire sem ugat, és olyan is, aki a fű rezdülésére is, ezek között meg végtelen az átmenet. A saját kutyádat te ismered.

Fura hangokkal tele van az élet, bárhol laksz akkor a sajátosságokat megszokod. Te ha jól értem családi házban laksz, pld. sün baromi hangos tud lenni, de ha a kutya nem üvölt felesleges tovább gondolni.

Ha félsz csukd be az ajtókat, ablakokat!

2022. máj. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%

Az en amstaffom nem ugat,ha megyek az utcan . Johet kozel barki,nem szol. Ha utest vinne be vki ram,akkor leszedne ,mielott megerintene.

Ha a belvarosi tarsashazban levo lakas ajtajan jonne be vki,megolne. De nem ugatna. Szepen diszkreten kell intezni a problemat.

A kis diszkutyak meg vadaszkutyak ugatnak sokat ,de nem intezkednek hatekonyan osztonbol.

2022. máj. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen,családi ház!

A kutya repül,ha az idegen macska csak a közelbe jön.

Viszont az öregre már szrik rá,rá se néznek egymásra.

Viszont a szomszédok újak,természetesen C típusok...

Fura hangokkal tele az élet,de azért már kezd érdekes lenni.

Nem akarom elhinni,hogy ilyenkor még van bármi is.

Egy picit elgondolkodtam,viszont amíg a kutya nem woof woof addig nem lehet baj.

2022. máj. 24. 23:47
 4/5 anonim ***** válasza:

A kutyák fantasztikusan különbséget tudnak tenni különböző hangok/szagok között. Mi lakásban lakunk, forgalmas helyen, rengeteg zaj között, de a kutyáim ki tudják szűrni, hogy a párom fordult be autóval az utcába és nem egy random autó, az autók hangját én is hallom, de nincs jellegzetes hangja (nem ezeréves püfögő, zörgő autó), én nem tudnám megkülönböztetni. Vagy pl. a között is különbséget tudnak tenni, hogy a lépcsőházba ismerős, gyakori vendég jön, akkor odamennek az ajtóhoz előre, amit meghallani a lépésüket és rengeteg példát tudnék még hozni ezekre.

De ahogy írod a ti kutyátok is különbséget tesz idegen macskák és a sajátotok között, szóval én nem aggódnék a helyedben, a sok furcsa zaj közül, amit hallasz ő simán ki tudja szűrni, hogy melyik az, amelyik túl szokatlan vagy túl közel van.

2022. jún. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mondjuk a mi macskánk amolyan csak enni jár ide macska.

Nem igazán engedi,hogy hozzáérjünk.

Csak van.

Öreg.

Viszont azzal még nincs baja,ha egy centire állok tőle.

Szemeznek néha,de utána rá se néznek egymásra.

Remélem,hogy ilyesmire nem vevő a kutya másokkal szemben.

Kicsit szr a környék.

Mármint,hogy idővel nem követ el olyat,hogy akiket gyakran lát azokat már nem bántja.

A másik baj,ha nincs otthon senki,akkor ott ül és nézi az utat.

Ez egy nagyon árulkodó jel.

És nem tudom,hogy hogyan tanítsam be arra hogy ne fogadjon el másoktól kaját.

Etetjük rendesen,de azt az 1 finom falatot még elfogadja attól függetlenül.

Nem vagyok paranoiás,csak több dolog történt már,és mostanában is történt a környéken.

2022. jún. 13. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!