Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le az...

Hogyan szoktassam le az ugatásról?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos kistestű kutyám. Lakásban lakunk. Keveset van egyedül, sokat sétálunk. Télen nem is volt semmi gond. Amióta jó idő van és nyitva van az ablak halja, hogy kint sétálnak a kutyák és állandóan ugat. Akkor is, ha 5 perce értünk haza. Hogyan szoktathatnám le erről?


Ha csukva van az összes ablak, akkor nyugi van...


2022. máj. 25. 19:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Kis korában könnyen tanitható de épp az ugatásról szinte lehetetlen ez az egyik legalapvetőbb kutya tulajdonság ha éhes ha fél a jókedve van ugat.
2022. máj. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%

Lehet kapni egy kis házikót úgy néz ki mint egy madáretető 9 voltos elemmel működik és amikor a kutya ugat akkor kibocsát egy olyan ultrahangot amit az ember nem hall, de a kutyának fáj. Akkor meggondolja hogy unalmában ugasson-e. Létezik ugyanilyen nyakörv formájában is, az meg elektromos ütést ad a kutyának Szerintem az egy kicsit már brutálisabb.

Volt egy komondorom, az nagyon szeretett ugatgani, rászóltam, aztán kinyitottam az ablakot és úgy szóltam rá, majd kilocsoltam egy fél pohár vizet, végül a legsúlyosabb büntetés az volt, amikor egy ásványvizes palackban volt egy kis víz és azt odavágtam az orra elé. Azt utálta, mert csattant is, meg fröccsent is és akkor csönd volt. Később már elég volt hozzányúlnom az ablakkilincshez, tudta hogy jön a palack és csend lett.

2022. máj. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Letiltani nem akarjátok? Normális nevelés mellett gyönyörűen be lehet vezetni azt a szabályt, hogy pl a lakásban ugatni tilos. Sok lakásban élő ismerősömnél működik ez.
2022. máj. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
14%
Kettes vagyok és sejtettem hogy lesznek idézőjeles állatvédők, akik majd jól lepontoznak. 😜
2022. máj. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
3: és ezt hogyan vitelezzem ki?
2022. máj. 25. 20:59
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
A kutya ugat,ez ilyen. Akit zavar,vegyen akváriumot és tartson halat,az csendben van.
2022. máj. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy elkezd ugatni te rászólsz, hogy hagyja abba. Ha normálisan neveled, akkor abba hagyja hosszabb időre. Ezt nevezik tiltásnak és nevelésnek. Ezt megdicséred. Egy idő után (normál esetben már pár nap alatt is) rögzül a kutyában és nem ugat a külső zajokra.


Ha gond van a neveléssel, nem tudod letiltani, akkor először is egy kutyaiskolát keress fel!

2022. máj. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha ugat, szólj rá, lehetőleg mindig ugyanazt mondd, ugyanolyan hangsúllyal. Ha abbahagyja akkor dicsérd. Ennyi, de szerintem egyértelműnek kellene lennie.
2022. máj. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az ultrahang nem fáj neki, legfeljebb kellemetlen, olyan, mintha mondjuk belefúj valaki melletted egy sípba, vagy hegedül a szomszéd. Ultrahangos kutyariasztóval és jutalomfalatokkal nagyszerűen treniírozhazó. Ugatásra megnyomod a készüléket, ha abbahagyja, jutifalat
2022. máj. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mikor látod, hogy készülne ugatni (pl izgatott lesz, felkapja a fejét, felpattan, szimatol, nyüszít - figyeld ki, hogy a kutyád mit csinál), küldd vissza a helyére vagy hívd magadhoz és intsd csendre.

Ha már ugat, szólj rá, van, mikor egy odadobott "hagyd abba" nem elég, ha nagyon beleloholja magát és egyáltalán nem figyel rád, fogd meg a nyakörvét és úgy mondd, hogy fejezze be.


Ha semmi sem használ, akkor pedig ugatásgátló nyakörv, de ne legyen rajta 0-24, mert a tüskés verzió kisebesíti a nyakát pár nap alatt.

2022. máj. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!