Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a 2 kutyánk...

Mit tegyek ha a 2 kutyánk gyakran harcol egymással? 2 szuka kutya.

Figyelt kérdés
Van 2 kutyánk a családban, és nagyon gyakran verekedések törnek ki. Úgy vettem észre, hogy az a kutyánk kezdi a verekedést aki régebb óta van meg. Az egyik kutyánk (aki régebb óta van meg) 2 éves husky, a másik 1 éves amerikai akita. Mindkettő szuka kutya, a husky kutya nagyon territorialis mindig védi a játékait és a ételét.

2022. máj. 27. 18:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Ha felnőtt és tényleg ennyire van akkor csak elkülönitheted mást nem tehetsz.
2022. máj. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Mióta van a másik? A mi kutyáink két hétig intenzíven, éjjel és nappal is egymásnak estek, addig nem is lehettek egyedül, mindig itthon kellett lennem. Utána sem volt felhőtlen, voltak még esetek, csak a napi 24 órás felügyelet gyorsította a dolgokat. Most már egymáson is alszanak, nyalogatják egymást.
2022. máj. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#2) 9-10 hetesen hoztuk el a tenyésztől. Kb 3 hónapja kezdődtek a verekedések, az előtt teljesen jól kijöttek. És verekedés után is ha együtt vannak és valaki ott van velük, akkor jól kijönnek egymással. Csak ha egy játék vagy étel vagy valami más dolog van a képben amit a husky el sajátít magának, akkor kezdődik a verekedés. Volt amikor ott voltam velük, és figyeltem őket és ha a akita oda megy például valamilyen játékhoz, akkor a husky el kezd morogni fel huzza az orrát és mutassa a fogait. Sok embernek úgy tűnhet, hogy az akita a hibás, mivel ő meg védi magát és mivel nagy és erősebb ezért többnyire ő nyeri meg a verekedést és ha le taszítja a huskyt, akkor úgy tűnhet, hogy ő a agresszív. Pedig az akitánál egyáltalán nem láttam még a jelét sem annak, hogy valamilyen formában agresszív lenne.
2022. máj. 27. 19:00
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd elöl a játékokat, etesd külön őket és lehetőleg minden nap mozgasd le őket. Mikor valamilyen több ideig rágcsálós dolgot kapnak, zárd őket külön. Ha rajtakapod őket, hogy verekednek, ne hagyd rájuk- láthatóan nem fog magától megoldódni ez a probléma-, hanem szedd szét őket és legyen valami retorzió, hogy rájöjjenek, hogy nagyon nem okés, amit csinálnak. (remélem nem félsz a saját kutyáidtól...)
2022. máj. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
De miért hagyod? Miért nem tiltod le nagyon keményen ezt? Miért nem mutatod meg mind a két kutyának, hogy a verekedés tabu? Vagy ha nem bírsz velük, ha a nevelés sok neked, miért kellett két kutya? Pláne ilyen fajtájúak?
2022. máj. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hogy tisztázzuk csak az egyik kutya az enyém. És a családommal élek, én mindent meg teszek annak érdekében, hogy el tegyem a jatékokat és külön etessem őket, vagy ha együtt is esznek, akkor ott vagyok és felügyelek rájuk. Az én jelenlétében sohasem volt verekedés, igen láttam melyik kutya az amelyik kezdi az egészet és rá is szóltam, akkor abba is hagyta. Mindig amikor verekedés van, akkor vagy épp nem vagyok otthon vagy zuhanyzok. Akár mennyire is próbálom el venni az összes dolgot ami egy verekedést indíthat el nem vagyok rá képes mert van, hogy a családom játszik a kutyákkal és ott hagyja a játékokat vagy ad nekik enni együtt, már milliószor fel hívtam erre a figyelmüket, de idióták és nem hallgatnak rám ezért szeretném tudni van e erre más módszer is. Meg ott van az is, hogy a husky még a macskákat is védi a másik kutyától, holott a akita nem akarja őket bántani és nagyon sokszor volt is egyedül a akita a macskákkal és nem okozott nekik semmilyen bajt. De amint közelebb megy a akita a macskákhoz és jelen van a husky, akkor elkezd rá a husky morogni.
2022. máj. 27. 23:53
 7/12 A kérdező kommentje:
Azt még el felejtettem megválaszolni, hogy azért mert nem vagyok jelen amikor egy verekedés kezdődik vagy épp zajlik ezért nem tudom kutyáknak meg mutatni, hogy a verekedés tabu. És nem félek a kutyáktól.
2022. máj. 27. 23:58
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha viszont ilyen szépen le tudod őket állítani, mikor épp van időd, provokáld ki a kényes szituációkat és szólj rá a kutyákra, a huskyra, hogy ne védjen be minden fűszálat és az akitára, hogy hagyjon nagyobb teret a huskynak. Ne tudják mindig, hogy ott vagy, figyeld őket pl a ház sarkáról vagy az ablakból.


Az akitát lehet, hogy jobban le kellene mozgatni, mert lehet, épp azért provokál, hogy utána a feles energiáit levezesse a verekedésben.

2022. máj. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan megoldás, ahol neked nem kell tenned semmit és ahol nem kell jelen lenned. Zárd el őket egymástól.
2022. máj. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
21%
Etel es jatek soha nem lehet elerheto helyen a kutyaknak!!!
2022. máj. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!