Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lenne egy kérdésem! Valakinek...

Lenne egy kérdésem! Valakinek van border colli-ja? És ha igen mik a tapasztalatok? Cica mellé mehet? Kölyök lenne! :)

Figyelt kérdés
2022. máj. 30. 16:57
 1/8 anonim válasza:
64%
unokatesóméknak collyja van, nagyon cuki főleg kölyök korában. Nagyon hiperaktívak, és mozgásigényesek. Csak akkor vállalj ilyenkutyát ha elég időd van rá, mert ez nem egy kanapén ölős kutya. Meg kell nevelni rendesen és mindennap minimum két órát foglalkozni vele. Itt gondolok futásra, sétára, játékra. Nagyon barátságosak és nem hiszem, hogy gondja lenne a cicával, de ha nincs elég időd, vagy energiád egy ilyen kutyához semmiképp nem javaslom. Ezek az én tapasztalataim, persze kutyáknál is vannak különbségek. Ha lakásban laksz nem javaslom, abszolút kert igényes.
2022. máj. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Rá tudsz szánni mindennap 3-4 esetleg több órát, akkor is ha rossz idő van? Hol tartanád? Mit tudsz nyújtani neki? Vinnéd kutyaiskolába? Honnan akarod beszerezni?
2022. máj. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
#1 2 óra az én kutyámnak sem elég, pedig fele olyan aktív mint egy border.
2022. máj. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Első kutya lenne? Hol tartanád? A Border nem kinti kutya. Milyen foglalkoztatás, sport mellett?
2022. máj. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 első kutyus lenne és nem sport céljából venném.
2022. máj. 30. 19:15
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont ne akarj bordert. A legkevésbé sem való első kutyának és sportolni KELL velük!
2022. máj. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt megkerdezhetem, hogy akkor miert is esett a valasztasod egy munkakutyara? Tenyleg nagyon szepek es nagyon cukik, de megkeseriti az eleted majd (jogosan persze, nem az o hibaja) ha nem tudod megfeleloen lefarasztani.

Ertem ezalatt a rombolast, szokest, ugatast, ilyesmiket.

2022. máj. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne akarj bordert nem munka celra. Ez az egyik legnagyobb energiaszintu kutya, ha nem munkara akkor miert, mert szep a szore? Ennek a kutyanak 3-4 oranal kezdodik a lefarasztasa. Es egy kolyok bordert nagyon nehez megnevelni. En magam, tobb eves kutyas tapasztalattal(ami alatt nem azt ertem hogy setaltatom, versenyzo agilitys kutyaim vannak) sem valasztottam oket, hiaba is a legjobbak agilityre. Persze, nagyon jo kutyak,de nehez erzekenyek, nagyon konnyen megilyednek, ugyanakkor ha nincs nekik eleg szabaly a sajatjaikat kezdik epiteni amit pedig nagyon nehez beloluk "kiszedni", ilyebkor nagyon akaratosak lesznek. Az is fura hogy a kerdesbe mint fontos info azt irod be hogy kolyok lenne, mikor az hogy show-vagy munkavonalu nagyon meghatarozo. Ha ram hallgatsz hobbybol nem veszel bordert.
2022. máj. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!