Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a kutyámat az étel lopásról?

Figyelt kérdés

5 éves, eddig nem lopkodott az asztalról, pár hete kezdte el, persze olyankor, amikor nem látjuk, hiába állok lesben. Megoldás lenne, ha soha, semmi ehető nem maradna elöl, de a családban mindig akad egy feledékeny + még az almacsutkát is lenyúlja. Próbáltam már csípős paprikával megkent ezt-azt kirakni, ezt vagy megeszi (ha benne van) vagy nem, de még mindig lop. Valahol olvastam, hogy konzervet kell rákötni és akkor lerántja a kajával együtt, még nem próbáltam. A dolog azért is kellemetlen, mert nyaraláskor (kemping) eddig nem volt gond, a többiek sem panaszkodtak rá, de így nem tudom, el merjük-e vinni.


Paprikán kívül más ötlet?



2022. máj. 31. 21:31
 1/9 anonim ***** válasza:
9%

Neveld meg. Ilyen egyszerű.


Odaálltok az asztalhoz, kutya és te, kaja rák asztal szélére (NEM kutyakaja!!!!!) elmagyarazod neki mutogatva és szavakkal hogy ezt itt nem lopjuk el.

Elfordulsz. Ha nyúl érte, lecseszed.


Ugyanez az ajtó mellől.


Légy kreatív, logikus és következetes.


Ne én írjak neked le mindent!

2022. máj. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
kaja rárakni asztal szélére
2022. máj. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
Tenyleg ennyire rohadt nehez elpakolni? A szemetet kidobni? Vagy akkor legalabb olyan helyre rakni a maradekot, ha lustak vagytok, ahol nem eri el.
2022. máj. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Laptopodon kapcsold be a kamerát és a másik szobából nézd, hogy mit csinál a kutyus. Mikor látod, hogy próbálkozik, berontasz és lecseszed.


A konzervdobozos is jó ötlet, de én kiegészíteném azzal, hogy ott is figyelj, mert nagyon gyenge idegrendszer kell ahhoz, hogy egy kis csattanástól végleg eltántorodjon egy kutya.

2022. máj. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Majd ird le ha sikerult, es milyen modszerrel. Ha en itthon vagyok nem pakol, ha meg senki nincs itthon, ki van zarva a konyhabol, de ha parommal vannak kettesben es fel percig nem figyel, akkor mar nezelodik, mit lehet elvinni... Neha ugy erzem hulyenek nezi a kutya, pedig nem olyan engedékeny vele, mint en.
2022. máj. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Sajnálod a kutyádtól?
2022. jún. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2%

Ha tisztelne a kutya es rendes etellel lenne etetve,nem vinne el semmit.


A tapok miatt tapanyaghiany alakul ki es ezt kenyszerusegbol potolja osztonosen szegeny.

2022. jún. 1. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

4-es: jót ötlet a laptop kamera. A konzervnél ha ő nem is ijed meg, nekem nagyobb esélyem van rajtakapni.

1-es és a többiek: Tehát 5 évig meg volt nevelve és rendes étellel volt etetve, aztán hirtelen nem. Nem írtam le minden körülményt, de pl. amíg van olyan (idősebb) családtag, akit hiába kérünk, hogy semmilyen fogyasztásra alkalmas dolgot ne hagyjon elöl, addig igen, nehéz megoldani. A konyhából ki van tiltva, viszont nem (csak) ott étkezünk.

2022. jún. 1. 23:14
 9/9 anonim válasza:
Megoldódott már a probléma? Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy direkt hagytunk elöl valamit, ha arra rákapott akkor finoman megcsaptuk az orrát. Nem erősen, csak jelzésként. Na 2 hónap elteltével (időszakos szüneteket hagyva) annyira leszokott erről a kutyus, hogy már ehetünk mellette akkor sem lopkod. Egyébként ő még kölyök, kutyaoviba járunk vele, és normális kaját kap. Amikor annyira pici volt még főtt rizst főtt husival kapott+kicsi táp kiegészítésként. Mostmár csak tápot eszik
2022. jún. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!