Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam könnyen...

Hogyan tanítsam könnyen szobatisztaságra a kis kutyát ?

Figyelt kérdés
Valaki tudni valamilyen számára bevált módszert a szobatisztaság nevelésre ?

2022. jún. 2. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutyus? Panelos, vagy kinti/benti kertes?
2022. jún. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én csak simán 2-3 óránként kivittem kb. 10 percekre. Ha elvégezte a dolgát, megdicsértem. Ha bent sikerült, akkor kicsit morgolódtam, de nem bántottam. Idővel magától megszokta, hogy kint kell. Stabilan 6 hónapos kora előtt nem nagyon lesz szobatiszta.
2022. jún. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1-nek panelos lakás
2022. jún. 2. 09:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát, akkor hosszabb folymat lesz. Vidd le kb. azonos időközönként, ha elvégzi a dolgát, dicsérd meg, jutifalat. Ha a lakásban végzi el a dolgát, szídd le. Pár hétbe belefog telni, de rögzülni fog benne, hogy akkor végezze el a dolgát, ha lent van.
2022. jún. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miert lenne hosszabb folyamat, ha a kerdezo lakasban lakik? En kertesben elek, de alap, hogy kolykot nem hagyunk kint felugyelet nelkul, igy en is pont ugyanugy szoktattam szobatisztasagra, mint barki mas.


Surun kell kivinni, mas titok nincs. Ja de, az ido. Mert nyilvan pl egy 10 hetes kolyok nem tudja sokaig tartogatni.

2022. jún. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Evés, ivás, alvás és játék után mindig kiviszed. Ha kint ürít, nagy dicséret, ha bent, feltakarítasz utána. Nincsenek csoda módszerek.
2022. jún. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Leviszed gyakran, és mikor lent pisil-kakil nagyon megdícséred és jutifali.

Ha még fent elkezdi a mozdulatot, és épp meglátod, finoman szólj rá, tiltsd, és vidd le.

2022. jún. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!