Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a bajotok a szaporítókkal?

Mi a bajotok a szaporítókkal?

Figyelt kérdés

nem azért kérdezem mert én az lennék , csak én boldogan vásárolnék kutyát szaporitotol is , ha az olcobb mint a hivatásos,ű

pl van egy elképzelésem milyen kutyát akarok legyen mondjuk német juhász , és semmi bajom nincs azzal ha nem pont oannyi a hátdőlésének a szöge mint a protokolban , de mondjuk nem 150 000 csak 25 000, nekem jo a kutya okos lesz és szeretni fogom


2010. szept. 18. 20:22
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
92%

Ja,aztán csodálkozol,hogy miért kell lealtatni kétéves korában a nyomorék,idegbeteg kutyádat.

Vagy miért költöd rá a gatyádat is.

Milliószor le lett írva,miért baromság szaporítótól vásárolni.Én is leírtam többször,hogy a 12 ezerért vett édes kis kölyökkutya miért került mostanáig(2,5 éves kb.a szaporító nem tudta megmondani a szüleési dátumot)félmilliómba.Hogy értsed:csak az,hogy az öröklött betegségei meggyógyuljanak,és felnőhessen.

Az ideggyengesége viszont élete végéig megmarad.

Olvasgass vissza.

2010. szept. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
15%

Az a bajuk, hogy aki ide írogat a többségük tenyésztő, és ha szaporítótól vásárolsz, akkor ő elesik attól a sok-sok pénztől :)

Csak ennyi

2010. szept. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
88%
Szia! Csak lehet a 25 ezres kutyád majd 1-2 év múlva menni nem fog tudni. Általában a különbség évek múlva jön ki, lehet sokáig nincs semmi baja, de utána meg egy rakat betegség kijön. Én is így jártam, sokáig semmi baja nem volt, majd 2éves kora után mindig volt valami vele, és azért már jócskán 200ezer felett tart a számla.
2010. szept. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
88%
az a bajunk hogy csodálkozva nézünk az orvosra aki kijelenti hogy displaziás a kutya ...
2010. szept. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
19%

Ja és eddig két kutyám volt. Egy spániel, ami tenyésztőtől volt, törzskönyvvel, több díjat nyert szülőktől stb. Ideggyenge volt, és ugyan úgy voltak betegségei(fül,szem, stb).

Volt egy skót juhászunk is, szaporítótól. Soha nem volt vele semmi baj, pedig 2 kisgyereket kellett kibírnia, akik húzták vonták. soha még csak morogni sem morgott, semmi. Bezzeg a spániel, az meg is harapott. Na és még azt sem lehet mondani, hogy nevelési hiba, mert mind a kettőt én neveltem, egyazon könyv szerint.

2010. szept. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
88%

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:31


Tenyésztő a túrót!! Pórul járt tulajdonos és olyan állatvédő aki (a reakciód alapján gyanítom) a hozzád hasonló kutyagyárosok termését kénytelenek naponta összeszedni. Már, ha van helyük és pénzük hozzá.

2010. szept. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
47%

csak azokat a szaporítókat ítélem el, akik embertelen körülmények között tartják a kutyáikat... akik kiskutya gyárat tartanak fent...


a többszörösen díjnyertes, szűrt szülőktől is születhetnek idegbeteg, génhibás kiskutyák, ez benne van a pakliban...

nincs tökéletes kutya, nincs tökéletes alom.

hja, lehet ajnározni a tenyésztőket, majd kezet csókolok nekik, ha felmutatják a szaporodásbiológus diplomát, vagy valami hasonlót...


egy kennel nevet bárki kiválthat, és fedeztethet össze-vissza....!!!na legtöbb tenyésztő önjelölt módon kezdte el, nem tanulta ezt, fogalma sincs a genetikáról...


csak sajnos sokan nem látnak tovább az orruknál....

2010. szept. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem az, hogy egy tenéysztő nem csak a mennyiségre, hanem a minőségre is figyel. A szaporítónál általában az a lényeg, hogy kis ketrecbe minél több állatot be lehessen zsúfolni, szaporodjanak minél többet, nem fogalkozik velük, nem lesznek emberhez szokva az állatok. Minél gyorsabban le vannak választva a kicsik, hogy az anyjuk újra szülhessen. nem foglalkozik az anyaállattal, csak arra való, hogy szüljön, nem fontos, milyen rövid lesz tőle az élete.

Egy tenyésztő ezzel szemben mondjuk pározatja az állatot, aztán foglalkozik a szülővel is és a kölykökkel is. megadja nekik mindazt, amit igényelnek, és gondoskodik a kicsik kézhez szokatásáról, és arról, hogy jó kezekbe kerüljenek.

[link]

2010. szept. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
62%

Az a bajom velük hogy szívemen viselem a kutyák sorsát és idegesítenek a tudatlan emberek. Aki pedig szaporító az valamiféleképpen 100% árt a kutyának, és aki ezt csinálja az biztos hogy tudatlan és buta mert nem tudja beismerni hogy a kutyának nem kell szülni, vagy belőlük akar meggazdagodni.

Ha nem akarsz annyit fizetni akkor menj a menhelyre. Az már nem jó, mert nem menő fajtatiszta? Pedig van egy csomó fajtamentő. Német juhász mentőknél is hemzsegnek a juhászkutyák.

2010. szept. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

na nem tudom , én mondjuk kutyáért pénzt sosem adtam,

haveromnak párba van rotteailer , igaz törzskönyv nálkul de szép pédányok , tőluk van rotvailere, szomszédnak ugyan igy van párba malamut tőluk van malamutom , korébban egy vizslát kaptam igy baráti alapon, ingyér 12 évesen elhunyt szegény

de egyik kutyumnak sem volt baja , pedig még csak törzskönyvuk sincs ,

2010. szept. 18. 20:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!