Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 27fokban kutyát 20km-es...

27fokban kutyát 20km-es túrára vinni rossz döntés?

Figyelt kérdés
2022. jún. 2. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Edzett kutya? Vizet viszel neki?
2022. jún. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém bírja. Vizet viszünk neki, plusz erdőben szoktunk túrázni.

Tartunk pihenőket, iszik, vagy pancsol a patakban közben.



Ha hegyet akarsz mászni, az nem biztos, hogy jó ötlet.

2022. jún. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Németjuhászt, vizslát simán. Csivavát max kézben. Vizet tényleg érdemes neki vinni. Egy átlagos testű kutyának semmi komoly baja nem lesz ha 20km-t mentek, de azért rohadt szomjas lesz. Ha pl. husky akkor meg főleg kell neki a víz. Én sokat túráztam gyerekként kutyákkal. Nem volt erőm hogy vizet cipeljek magammal. Élvezték de nagyon szomjasak voltak már a végén, bár én is az voltam.
2022. jún. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Az.
2022. jún. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
400m szintemelkedés van. Vizet természetesen vinnék neki is. Közepes testű, jó kondiban van, de 10km-nél többet nem nagyon sétált egyhuzamban. Mondjuk nem a táv bírását tartom esetleges problémának, csakhogy mennyire lesz melege
2022. jún. 2. 21:20
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szőrminőségtől, kondícíótól is függ. Nagyon sokat számít ha a vedlése ki van fésülve, és nincs rajta háj.

Ezen kívül gyakori itatással (érdemes olyan útvonalat tervezni, ahol van patak, forrás, vízvételi lehetőség), esetleg hűtőmellénnyel segíthetsz rajta.

Mi simán megyünk ilyen távot nyáron is, de az enyémek rutinos túrázók, illetve mi is úgy tervezzük a túrát, hogy árnyékos legyen és vizes szakaszok is keresztezzék.

Arra is figyelj, hogy ne hagyd duhajkodni, ha 10hez van szokva, lehet, hogy az első 10 kilin szétfutja magát, és bár sztem minden kutya tud menni 20at (főleg, hogy az a 400m 20K-ra elég alacsony szintnek) lehet, hogy másnapra izomláza lesz, vagy más sérülés alakul ki a szokatlan terhelés miatt. Én mindig pórázolok vagy lábnál tartom őket, ha hosszabbat megyünk, mint általában, de pl ha felrakom rájuk a kutyahátizsákot, akkor már ők is tudják, hogy tartalékolni kell, mert messze megyünk.

2022. jún. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!