Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a tápokról?

Kovibriii94 kérdése:

Mi a véleményetek a tápokról?

Figyelt kérdés

8 hónapos weimari vizsla leányunk van.

Eddig wildernesst kapott, de nem vált be, nagyon híg volt tőle a széklete és a kacsástól véreset pisilt. (Ez egy másik történet) Most select goldot kap, ettől jobb a széklete, de még csak egy hete eszi. Még kivárunk mi lesz.

Nagyon sok helyen olvasom, hogy minél több hús legyen az ételben, a másik tábor köztük sok orvos meg pont az ellenkezőjét mondja, hogy csak 20%-a legyen hús, mert nem tesz jót. Ugyan ez a gabona, meg a zöldségek stb…

Első kutyánk, készültünk a kutya tartásra, de elvesztem a sok információ áradatban.

Tudom, mindneki azzal etet ami neki jó, de honnan tudom, hogy valóban jó az amit eszik; azon kívül, hogy megnézem milyen összetétele van.

Az orvosi vizsgálat még folyamatban van, mivel sokáig nem tudta az orvos és mi sem, hogy mitől pisil véreset, így mi fórumok alapján tápot váltottunk, így megszűnt a véres vizelet, de még nem egyeztettünk a saját orvosunkkal. (Másik orvos szerint akivel csak telefonon beszéltük kereszt allergia)

Előre is köszönöm a hasznos tanácsokat, tapasztalatokat.



#kutya #etetés #Vitatott téma
2022. jún. 4. 09:28
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg tényező van amit megnézek ha új tápot veszek.

A kutyám allergiás a csirkére és a baromfiak nagy részére, így egyértelműen olyat amiben van nem kaphat... Na most a legtöbb Fressnapfban vagy más állatos boltokban kapható tápok 80%-ban tartalmaznak csirkét, csirke fehérjét vagy bármilyen más baromfit.

Én a netről szoktam rendelni (nyilván megbízható helyről, alapos utána olvasás után). Mindig hipoalergént veszek, hogy ne akkor derüljön ki hogy még valami másra is allergiás a kutya.

Tekintve hogy versenyszerűen futok a kutyával, fontos hogy magas legyen a tápértéke, legyen benne megfelelő mennyiségű fehérje és zsír, és ne legyen tele szintetikus anyagokkal.

Szóval mint olvashattad is nagyon sok mindent figyelmebe kell venni.

Mennyi idős a kutya? Milyen fajta? Van-e a fajtájára specializálódott táp? Van-e valamilyen speciális igénye (mondjuk hajlamos fogkövesedésre)? Allergiás valamire? Hogyan van tartva (kinti-bent kutya, mekkora mozgástere van stb)? Sportol-e? Van valamilyen betegsége? Igényel speciális kiegészítőket


Mivel semmit nem tudok a te kutyád igémyeiről így én nem tudom megmondani mi a jó neki.

Én azt tudom mi a legjobb az én kutyámnak, és neked csak támpontot tudok adni.


Emellett nem csak táppal lehet etetni, ismerek nyers etetőket is, ők arra esküsznek, olyat is aki minden nap otthon főz a kutyára, mindenféle speciális vittaminnal. Van aki konzervet ad a kutyáknak.

Tényleg nagyon kutya és gazda függő. Ki kell tapasztalni.

Az előző kutyám etetésével kb 1 másfél évig szenvedtem, mire megtaláltam mi a jó neki. Neki igen speciális kajára volt szüksége, mert mindenre is érzékeny és allergiás volt. De aztán sikerült egy olyan tápot találni ami jó volt. Előtte konzervet evett, de attól még előjött a fogkőve.


Egyeztess az orvosoddal, hogy szerinte mi a legjobb a kutyának. Ha ő azt mondja kevés fehérje kell neki, akkor neki higyj. Azért tanult hogy ezekre a kérdésekre tudjon válaszolni. Vagy kérdezd meg a tenyésztődet. Ő nyilván tudja neki mi vált be, tudja mivel etteti a kutyáit

Gondolom mivel weimarit, nem menhelyről hoztátok. Ha mégis őket is megkérdezheted, nyilván tudják hogyan kell etteti még a problémás kutyákat is

2022. jún. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!