Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szüleim túletetik a kutyát,...

A szüleim túletetik a kutyát, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Külföldön élek pár éve és akárhányszor otthon vagyok látogatóban, azt látom, hogy a kistestű kutyánk egyre kövérebb. Nagy adagokat kap (plusz asztal mellőli csipegetés) és nem sétáltatják. Úgy bánnak vele, mint valami cuki plüssel, de egy élőlénynek ez nem elég. Szerencsétlen állat szenved a súlya alatt, de egyszerűen nem hallgatnak rám. Nagyon fáj látnom, hogy ebbe fog belepusztulni. Mit tehetnék? Az állatorvos nem nagyon szól bele, hogy mit csinálnak a kutyával, legalábbis a szüleim szerint, ő is azt mondja, hogy rendben van. Pedig a vak is látja, hogy majd' megfullad a tehertől. Hogy értessem meg velük, hogy ez nem helyes? Engem, amióta elköltöztem úgy vesznek, hogy ne szóljak bele. Mondjuk előtte is. Korábban macska volt a háznál, de azok mindig úton voltak, sosem híztak meg. Nyilván, egy kutya több figyelmet igényel ilyen szempontból. Legszívesebben elhoznám, de ide sajnos nem lehet. Anyám meg ki is készülne. 😔
2022. jún. 4. 23:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%

Próbáld megértetni velük, hogy ízületi problémái lesznek (vagy vannak), amik iszonyú fájdalommal járnak, szívproblémái lesznek, amitől fulladni is fog, és úgy alapjáraton évekkel megrövidítik az életét a túletetéssel. Hogy nem sétáltatják, meg teljesen be fog kattanni, ha már nem kattant be. Egy kutyát nem lehet bezárva tartani. (Ha kiengedik a kertbe, attól még be van zárva). Nem mozoghat, nem éri semmi inger, nem találkozik fajtársakkal, ez nettó állatkínzás.

Egy kutyát, főleg ha kölyök vagy idősebb, meg nem hogy normál súlyban, hanem szikáran érdemes tartani, az kedvez legjobban az ízületeinek, és úgy alapjáraton az egészségének. Hogy erről az állatorvos nem tájékoztatja őket (gondolom a sértődés miatti pénzkiesés miatt) meg egyszerűen felháborító.

2022. jún. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
10%

“Engem, amióta elköltöztem úgy vesznek, hogy ne szóljak bele.”


Ebben sajnos igazuk van. Ha lesz sajátod, amit nem ők etetnek, akkor azt teszel amit akarsz.


Nálam is hasonló a szitu, van kutya a szülőknél, finoman tudom terelgetni őket, de tulajdonképp semmi közöm hozzá.

2022. jún. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%

Talán ülj le velük és őszintén, nyíltan, az ő szintjükön érthetően add elő hogy mi a problémád, mit szeretnél, mitől félsz.


Azért mégiscsak a szüleid és nem tök idegenek (mint itt mi)

2022. jún. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
Oké, nincs sok köze hozzá, de ki akarja nézni hogy szó szerint kínoznak egy kutyát akit valszeg szeret?
2022. jún. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Sajnos mindenkinek igaza van és kezdek totál kétségbeesni. Nem tudom végignézni, ahogy szenved. Mindenhogy próbáltam beszélni velük, de nem is hajlandóak komolyan venni. Már arra gondolok, hogy külsőst is belevonok ebbe, de kit lehetne? Azt hiszik szeretik a kutyát, de nem látják, hogy kínzás.
2022. jún. 4. 23:29
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Semmit. Sajnos ez az a helyzet, amibe a kutya valószínűleg korábban hal bele a hülyeségük miatt. Te mondtad, de látod, mennyit ér, és írod, nem viheted magaddal. A fejed tetejére állhatsz, akkor sem fognak változtatni. Ráadásul azt sem tudod tenni, hogy oké, sok kaját kap, de akkor te többet viszed sétálni, hiszen nem is ott élsz és nem is a szomszédban. Ha ők nem látják, akkor nem akarják látni, vagy belexarnak az egészbe, csak talán maguknak sem vallják be. Apám is túleteti a kutyát, (súlyban rendben van, mégis tömzsi, nehezebb így neki, szóval 1-2 kiló mínusz kellene), de nálunk nemrég mondta a doki, hogy akkor kicsit vissza. Különbség, hogy én itt vagyok, szóval sehogy nem tudná úgy csinálni, hogy több legyen. Szerintem és mindenki szerint is van rajta (és nekem jegyzi meg boldog-boldogtalan, mert én sétáltatom, pedig ő eteti), de apám nem látja, pedig nem xar bele, szerinte tényleg nincs vele baj, de most a doki azt mondta, szóval elhiszi neki, és visszavesz (hiszem, ha látom).


Szóval sehogy. Megvan a maguk egyező véleménye, és te, aki néha jössz haza, nem vesznek figyelembe, sajnos.

2022. jún. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem egy normális állatorvost kéne keresni, vele lebeszélni előre hogy elviszed a szüleiddel együtt az elhízlalt kutyát, és mondja meg hogy mennyire súlyos, és mik a kilátásai ha így marad.

Itt hol áll a kutya amúgy?

[link]

2022. jún. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7-es, azt hiszem a 4-5 között valahol, de a hosszú szőre miatt nehéz megmondani. A gerincét már nem tudom kitapogatni. Ha hosszabb időt voltunk a férjemmel otthon, vittük őt minden nap sétálni. A kajába nem szólhattam bele, de olyan boldog volt, hogy sétált... anyám néha még vitte, de aztán annyi. Pedig leszázalékolt és neki sem ártana a mozgás, lenne ideje a kutyával menni. Egyik fülükön be, másikon ki. Nagyon szereti őt, de nem ért hozzá, a családjától anno a "majd elfutkoz a kertben" metódust látta. Csakhogy a család a kertben dolgozott, jött-ment, a kutyák valamivel többet mozogtak. Nálunk még ez sem. Semmi aktivitás. Tv, konyha. Kutya meg búbánatosan fekszik. Beleszakad a szívem, amikor arra gondolok, hogy sétáltattam, trükkökre tanítottam, játszottam vele. Anyám a falkavezér neki így is, legalább ő tenne valamit! Azt hiszem, egy másik állatorvossal beszélni tényleg jó lenne. De ebbe belekéne vonni a szüleimet - na ezt nem tudom hogyan. Főleg másik országból.
2022. jún. 5. 00:01
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Költözz vissza. Hagy ott a "másik országot".
2022. jún. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez a családi kapcsolatok kérdéskörbe tartozik.
2022. jún. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!