Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért választanak sokan...

Miért választanak sokan keverék kutyát?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy keveréket ingyen lehet beszerezni de csak emiatt?

2022. jún. 5. 11:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/123 anonim ***** válasza:
95%
Mert nem dísznek kell a kutya,hanem társnak,családtagnak. Így hozok ki menhelyről inkább,mert egyrészt jobb életet biztosítok neki,másrészt más kutya is kap esélyt. Mellesleg ott is vannak szebbnél szebbek es fajtajellegűek is,ha pl.egy fajtára "bukok".
2022. jún. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/123 anonim ***** válasza:
95%
Állatbaráti hozzáállásból és küldetéstudatból. Jó érzés nekik, hogy "megmentenek" egy ártatlan kis élőlényt.
2022. jún. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/123 anonim ***** válasza:
89%
Mert egyediek, azaz nincsenek túltenyésztve mint egyes divatfajták.
2022. jún. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/123 anonim ***** válasza:
93%

Más, ha valaki adott fajtával tenyészteni akar, de egyébként a keverék is kutya.

És mint #4 is írja, a vércsere okán sokkal kisebb az esélye, hogy egy folyton beteg kutyust találj.

Amúgy meg?: menj el egy-egy menhelyre és látni fogod, amit itt írásban. Nem az forog

majd a fejedben, hogy pl. egy keverék kutya mennyire hasonlít az FCI által liadott

standard előírásokhoz. Ha meg "beleszeretsz" valamelyikbe, onnantól pont leszrod, mennyire fajtatiszta, vagy sem.

2022. jún. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/123 anonim ***** válasza:
86%

az a hülye aki pénzt ad érte.1 keverék kutya ugyan olyan társ mint 1 fajtiszta..


gondold el ha csak úgy házasodnánk h magyar a magyarral..de úgy magyarral h a vérvobalban nem lehet más nemzet..mivel lenne jobb?

2022. jún. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/123 anonim ***** válasza:
94%

Én pl azért mindig keveréket mentek, mert nekem nem divatkellék a kutya, hanem társ.

Tudom hogy a magadfajtáknak ezt nehéz megérteni, a nővéremék is ilyenek. Legutóbb mikor nagyon akartak kutyát, mutattam nekik a helyi sintértelepen egy tündéri kiskutyát. Azt mondták, nagyon cuki meg minden, de égő lenne vele mutatkozni, mert nem fajtatiszta. Végül vettek egy tacskót egy szapitól 25 ezerért, én meg kihoztam a keverék kiskutyát, hogy ne maradjon ott a rácsok mögött, ha már nekik nem kellett.

A tacskójukkal hatalmas problémák vannak, nem mehet hozzájuk senki mert addig ugat amíg vendég van, ha órákig ott van, akkor órákig ugat. Volt már náluk tréner, semmi nem változott. Már nem kölyök, de ha elmennek otthonról, minden alkalommal szétszedi a lakást. Ha sétálnak, kerülniük kell minden embert és minden állatot, mert bárkinek nekimegy akit lát.

Az én kis keverékem pedig az egyik legokosabb kutya lett, olyan jól viselkedik hogy már ők is mondogatták hogy bánják és szívesen cserélnének, mintha ez így menne... Sajnos vannak ilyen emberek akik tényleg csak tárgynak tekintik az állatokat.

Ja, és ráadásul egy olyan gyönyörű kutya lett belőle felnőtt korára, hogy szinte naponta kapom séta közben a kérdéseket hogy ez milyen fajta és hol tudnának pont ilyet szerezni mert nagyon kéne nekik.

Ezzel az egésszel nem a fajtatisztákat akarom lehúzni mielőtt valaki félreértelmezné, csak arra akarok rávilágítani hogy a keverék is lehet tökéletes társ. Sőt. Genetikailag is a keverékek az életképesebbek, pont a keveredés miatt. Nem nagyon maradnak meg a fajtabetegségek.

Ja, és ha a pénzügyekről van szó, nem azért mentek mert ingyen van. (Amúgy nincs, mert illik adományozni annak a helynek ahonnan az ember elhozza a kutyáját.) Pont a napokban néztem a rendelési előzményeimben hogy az elmúlt egy évben másfél millió ft-ot hagytam ott a Zoopluson. Igaz hogy ebben a két macskám költségei is benne vannak, nem csak a kis keverék kutyámé.

Ami miatt még imádom a keverékeket, az egyediségük. Nincs két egyforma, és nekem pont ez tetszik bennük.

Már gyerekként kijelentettem hogy nekem soha nem lesz fajtatiszta kutyám, és ehhez tartom magam. Egyetlen egy fajtatiszta tetszik egyébként, a német törpe pincser, de fontosabb hogy esélyt adjak az esélyteleneknek, ezért soha nem fogok törpe pincsert venni.

2022. jún. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/123 anonim ***** válasza:
91%

6 ugyanolyan egybe. Nem fajtiszta hanem fajtatiszta. Minden keverék kutya fajtiszta, mert a faj az, hogy kutya. Tehát ha anyja apja kutya, az már fajtiszta.


A többiben nagyvonalakban egyetértünk.

2022. jún. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/123 anonim ***** válasza:
90%
Mi nem választottuk. Apám árufuvarozó és a megmaradt felvágottakat egy menhelynek szállította anno, ahol a vezető mondta, hogy most születtek kiskutyák és érdekel-e minket. 10 hetesen hoztuk el de ő választott ki minket. Életünk legjobb döntése volt őt befogadni és ha valaha lesz még kutyánk akkor az is menhelyről való lesz. Fogalmunk sincs milyen keverék de nem is érdekel minket. Nekem amúgy eleve nem szimpatikus a kutyákkal való kereskedés, már csak ezért is.
2022. jún. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/123 anonim ***** válasza:
95%
Egyrészt én sem akartam, hogy "az én kedvemért is" hozzanak le egy almot, amikor számolatlanul vannak már megszületett kutyák, akik ugyanolyan aranyosak és akiknek szintén kell szerető otthon, másrészt a keverékek tényleg kevésbé vannak kitéve a tenyésztésből fakadó, különböző betegségekre való nagyobb hajlamnak. Amúgy meg bár sok fajta tetszik, nincs különösebb preferenciám.
2022. jún. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/123 anonim ***** válasza:
95%
En ugy vagyok vele, hogy egy fajtatiszta sem tud tobbet keverek tarsainal, ha csak hobbi celjaim vannak vele es tarsat keresek. Ha kiallitasra szeretnek menni, komolyabb celjaim lennenek tenyesztes teren, az mas de nincsenek, ugyhogy menhelyrol van mindket kutyam, az sincs ingyen azert. Az egyik total fajtajellegu, a masikban meg van minimum 20 fajta, ha nem tobb es fogalmunk sincs, micsoda, de megis mindenkit levesz a labarol a kedvessegevel.
2022. jún. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!