Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pici méretű kiskutyát hogyan...

Pici méretű kiskutyát hogyan szállítsak buszon?

Figyelt kérdés

Neten keresgéltem, de biztos információra lenne szükségem.


Mindössze egy 5 perces buszos utazásról lenne szó.


Jól érzelmeztem, hogy vagy boxba/táskába teszem (akkor jegy sem kell neki), vagy ölben viszem szájkosárral, pórázzal (akkor kell neki jegy)?


Szívem szerint ölben vinném hámmal, pórázzal, de nincs szájkosár és nem is szívesen tennék rá.


2022. jún. 6. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Busztól függ, mármint, hogy az országok belül hol vagy.


Budapesten ezek a szabályok vannak. Sokan szájkosár nélkül viszik. Igazából nincs belőle baj, csak ha jön ellenőr. Akkor is lehet, hogy észre sem veszi/nem törődik vele. Ha mégis akkor meg lehet megbüntet.


Amikor én vittem a kutyámat Budapesten, akkor leggyakrabban táskában vittem. Nyitva hagytam így ki tudta dugni a fejét, ha jött volna ellenőr akkor gyorsan behúztam volna h ne legyen belőle probléma.


Van textil szájkosár. Kicsikre azt szokták ajánlani. Nekem 5 kg-s a kutyám. Én jobbnak találom a hagyományos szájkosarat, kevésbé zavarja.


/Mi városunkban (Debrecen) hivatalosan az utcán is kötelező a szájkosár. Ezt nagyon kevesen tudják, először kutyasuliban hallottam vagy 9 éve, hogy mindig legyen nálunk egy szájkosár és mondjuk azt, hogy pont most vettem le róla mert beakadt egy fűszáll, ha megállít vki. Elvileg ez úgy derült ki, hogy egy yorkiest megbüntettek.

Múltkor rákerestem és tényleg van ilyen szabály, hogy még sétánál is kötelező. Ettől függetlenül kb egy kutyán sincs./

2022. jún. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

Berakod egy szövet vagy müanyag boxba, úgy simán elvan, nem zavar senkit, nem kell kifeszegetni az ülés alól, nem keni össze más ruháját a szőrével. Nem szívesen kell rárakni szájkosarat, hanem mert kötelező, ha nincs elzárva. Egy ilyen kis valami is mély sebeket tud ejteni, ha pánikba esik! Márpedig előfordul, ezért van a szabály!

Kutyára kell jegy.

2022. jún. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%

ma 14:11

Az ÁVT-ben egyértelműen nincs szájkosár kötelezettség, csak bizonyos esetekben.

Egyetlen város, önkormányzat sem hozhat a törvénnyel ellentétes rendeletet.

2022. jún. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Melyik társaság? BKK, Volán?
2022. jún. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

Jól érzelmeztem, hogy vagy boxba/táskába teszem (akkor jegy sem kell neki), vagy ölben viszem szájkosárral, pórázzal (akkor kell neki jegy)?



Igen így van.


Vegyél neki jegyet, szájkosár legyen nálad, de ne tedd rá. :)

2022. jún. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Közterületen nem kötelező sehol a szájkosár, csak a veszélyesnek nyilvánított egyedeknek, ha egy önkormányzatnak ilyen szabálya van, az támadható. A kérdés viszont nem erről szól.


Kérdező, minden közlekedési társaságnak megvan a saját szabályzata. Az általános az, hogy szájkosár és póráz vagy hordozó, amiből ne tudjon kiszabadulni. Ezen kívül van, ahol kell jegy hordozóban lévő kutyának is, van, ahol csak akkor kell, ha nem hordozóban van. A vakvezető és segítő kutyáknak nem kell szájkosár és jegy sem.

2022. jún. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%

/Csak mert mindenki rápörgött erre, pedig direkt zárójelben írtam, mint érdekesség:

(5) Ebet a zárt ingatlanból közterületre, vagy más közforgalmú területre (például magánútra, pihenő területek, sportcélra használt területek stb.) kivinni, továbbá a helyi tömegközlekedés eszközökre felvinni csak az állat megfékezésére képes személy által, illetőleg felügyeletével pórázon és szájkosárral szabad.

Tudom, hogy az állatvédelmi törvény mást ír, de itt hoztak egy ilyet, ami nem szabályos, de egyszer találkozzon az ember egy erőszakosabb rendőrrel, közteressel/

2022. jún. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Akkor támadható, én nem fizetnék büntetést, pereljenek be.
2022. jún. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
7-es, azért belinkelhetnéd, melyik helyi rendeletben van, mert több állattartási szabály hatályon kívül lett már helyezve, a net.jogtárban utána lehet nézni, ezt pedig ilyen formában nem találja a kereső, szóval el tudom képzelni, hogy régen volt ilyen szabályzat, de most már ilyen nem lehet.
2022. jún. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kistestű kutyát én boxban szállítanék már csak azért is mivel hangos,nyüzsgés van a buszon, a kutyának ha be van szoktatva boxba akkor biztonság érzete lesz. Illetve nem akarja boldog boldogtalan majd megsimogatni.Ami nem hátrány.
2022. jún. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!