Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet a legegyszerűbben...

Hogyan lehet a legegyszerűbben szobatisztaságra nevelni egy Bichon Frise kiskutyát?

Figyelt kérdés
2010. szept. 19. 08:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindegyik fajtát úgyanúgy kell szerintem. Én úgy csináltam, hogy miután megkapta az összes oltását (kb. 4 hós korában) két óránként levittem, nagyon megdicsértem ha lent végezte a dolgát, ha viszont fent, akkor összeszidtam. Olyan helyre kell vinni ahová a többi kutya is jár, ott érzi a szagokat és az ürítésre ingerli.

Most 5ésfél hónapos, majdnem teljesen szobatiszta, már csak igen ritkán történnek balesetek.

2010. szept. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Minél többször tudod megdícsérni, megjutalmazni azért mert kint pisil, annál gyorsabban lesz szobatoszta.


Általában játék után, evés után, ivás után, alvás után kell nekik, tehát ilyenkor érdemes kivinni.


Ha rendszeres időközönként - mondjuk két óránként viszed ki, és rendszeresen ugyanabban az időben eteted, akkor viszonylag hamar meg tudod figyelni, hogy általában mikor kell neki. Ha pedig tetten éred, akár akció közben, akár csak szaglászás, helykeresés közben, akkor felkapod, és kiviszed.


Ahányszor kint sikerül, annyiszor örülj neki annyira, mintha épp oscar díjat kapott volna.


Megdorgálni max akkor szabad, ha tetten éred, de jobb szó nélkül feltakarítani, és valami fedőszagot tenni a helyére. Mert a megdorgálásnak is lehet az eredménye az ürülékevés, mert ugye el akarja tüntetni a nyomokat, nehogy kikapjon.

2010. szept. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves előzőek.)2 óránként levinni...esetleg ha nyugdijasok vagytok,nemde?Hogy oldjátok meg? Vagy kivesztek pár hónap fizetés nélküli szabit/táppénzt?

Ezt nem kekeckedésből irom,de egyre gyakrabban olvasom: vidd le sürün,akár óránként...vagy a suliból elkértőzöl?:)

Aki sulizik/dolgozik az hogy oldja meg????még aki munkanélküli, gyesen van,nyugdijas, annak is problemás dolog...

2010. szept. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó. Én az első vagyok. Éppen azért nyár elején vettem kutyát, hogy ezt meg tudjam oldani. Nyáriszünet, mint olyan a varázsszer.

Mostmár elég háromszor levinnem.

2010. szept. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én kivettem két hét szabit mikor kutyám lett, hogy minél gyorsabban menjen. Másképp nehéz lenne megoldani, merthogy egy ilyen kis kutya fizikailag is képtelen 3 óránál tovább visszatartani, nem olyan fejlettek még ott az izmai.


Aki dolgozik, és nem tudja megoldani, az meg hazaérés után takarítson, sajnos köztes megoldás nem nagyon van.

2010. szept. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen mindenkinek, majd igyekszem:)
2010. szept. 20. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!