Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeparációs ellen hogyan?

Szeparációs ellen hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy két éves kutyám (kicsi kora óta velem van) és amikor csak elmegyek ugat. Nem csak ha itthonról, tegyük fel a barátnőmnek átadom a pórázat és ellépek tőle négy lépést. Nem gondoltam eddig hogy ez szeparációs szorongás lenne, szimplán azt gondoltam hogy ennyire ragazkodó. De hogy négy lépést sem tudok megtenni anélkül hogy ne sírna utánam. Jobban belegondolva szerintem lehet szeparációs szorongás. Ez ellen milyen gyakorlatokat tudnék végezni, mit kéne tennem? Tudom hogy későn próbálok rá megoldást találni, de csak most tudatosult bennem. És tényleg jó lenne ha megoldódna mert mennénk augusztusban külföldre és ott is biztos lenne egy pár órát egyedül.
2022. jún. 7. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Legyenek szabályok, ne hagyd, hogy követgessen a házban (mikor csak kiugrasz a konyhába, wc-re, de mész is vissza), legyen egy fix helye, ha oda küldöd, maradjon ott, amíg nem hívod ki onnan. Kanapéra, ágyra csak akkor menjen, ha te hívod, érkezéskor és távozáskor ne köszönj el tőle és ne üdvözöld, a simogatást és a többi interakciót te kezdeményezd. Ha mással sétálsz, add át nyugodtan neki a pórázt, ha kicsit problémázik a kutyus, ne kezdd el rögtön nyugtatni, viszont tapasztald ki a határait és csak kis lépésben haladjatok (lehet, hogy lesz olyan, ami már nagyon sok neki és vissza kell lépni). Pl először csak egymás mellett sétáljatok majd menj előre, maradj le stb.

Jársz kutyás társaságba? Lehet, hogy egy jobbféle napközi is sokat segíthet, a kutyák úgy elvonják majd a figyelmét, hogy meg is feledkezik rólad.

2022. jún. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hat ez egy baromi lassu folyamat lesz, mert 2 evig nem foglalkoztal vele, ugyhogy augusztusig csoda nem fog tortenni valoszinuleg.


Par tanacsot tudok mondani, mert mi is hasonlo problemaval kuzdottunk az orokbefogadott kutyusommal, de ez nekunk valt be, osszesen 6 honap volt igy is, mire vegre valtozas tortent.



Ugye az az alap, hogy fokozatosan kell egyedulletre szoktatnod. Eloszor csak 1 percre mesz el, aztan 5 percre, aztan 15 es stb stb. Lassan kell haladni es jutalmazni kell minden siras es ugatas mentes mozzanatot.

Az elejen en peldaul meg a kilincset se tudtam megfogni, amint elindultam az ajto fele, elkezdett sirni a kutya..:D Szoval nalunk tenyleg nagyon durva volt. En mindig jutalmaztam, ha arra mentem vissza, hogy a kutya csendben van. (Trener ajanlotta igy es nekunk bevalt).


Ezen kivul nekunk le kellett szoktatni a kanaperol es az agyban alvasrol. Kapott egy szobakennelt, az lett a kis helye, szepen-lassan azt is elertuk nala, hogy bezarhassuk oda par orara. Nekunk az volt a siras mellett a legfobb baj, hogy vegigpisilte a hazat, ha 5 percnel tovabb magara volt hagyva. Igy a kennellel ez is megoldodott.


Szoval nem egyszeru dolog ez, de nem is lehetetlen, csak rengeteg idot es energiat igenyel.

2022. jún. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
persze, nem is számítok arra hogy augusztusig rendben lesz minden. de valószínűleg fog változni valamennyit.
2022. jún. 7. 20:51
 4/5 A kérdező kommentje:
Járunk kutyás helyekre, kicsikorában a kutyafutiban nőtt fel. Szinte mindennap lent vagyunk a futiba. Illetve viszzük mindenfelé, túrázás, nyaralás stb
2022. jún. 7. 20:52
 5/5 A kérdező kommentje:
Kennelen én is gondolkoztam, viszont anyám hallani sem akar róla. Szerinte ez kínzás ha bezárom. Pedig nagyot vennék amiben bőven elfér. Plusz amikor nem vagyok itthon akkor valószínűleg végigalussza a napot, szóval nem értem hogy miért nem mindegy hogy most a kennelben alszik vagy a kennelen kívűl. De akkor mindenképpen megveszem
2022. jún. 7. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!