Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire viseli meg a kutyit,...

Mennyire viseli meg a kutyit, ha az egyik gazda elköltözik?

Figyelt kérdés

Szakítottunk, a kutyus 6 hónapos most, 2 hónapos kora óta minden nap Velem volt (egész napokat, néha be kellett mennem a céghez, akkor pár órát egyedül)

Kertes házban éltünk, így nem volt kérdés kinél marad. Én a tömblakásba nem hozhattam.

A kutyi érdekeit néztük, de mégis aggódom, ugye ez nem fogja befolyásolni a mindennapjait, hogy csak az egyik gazdi maradt Vele? Nyilván ha Velem jött volna ugyan ez lenne a kérdés.

Rosszindulatot nem kérek..Mind a ketten nagyon szeretjük, így is a szívem szakad meg.


2022. jún. 9. 10:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Hát hiányolni biztos fog de nem létezik olyan kutya amely legeslegrosszabb esetben is 2 mónap alatt át ne állna egy teljesen másik családra. Itt meg ugye nem is ez a helyzet, az exed vele marad, csak részben változnak a körülötte élő emberek. Nem lesz baja pár hét és ugyanolyan lesz mint előtte
2022. jún. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
16%
"Velem"... Miért nem írod akkor már az egészet nagybetűvel? Hiszen Te egy Királynő Vagy!
2022. jún. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
95%
Az 1-es válaszolóval értek egyet.
2022. jún. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Biztos furcsa lesz neki, de iővel megszokja :)
2022. jún. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Majd megszokja, még fiatal, de mi lett volna az akadálya, hogy veled menjen, azon kívül, hogy neked nincs kert? Milyen fajta?
2022. jún. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Mit jelent, hogy veled volt? Ott feküdt a lábadnál vagy a pár m-es körzetedben miközben dolgoztál vagy kint volt az udvaron, te meg a házban?


Foglalkoztál vele valamit plusszban? Mennyit lesz vele foglalkozva ezután? Ha a párod nem ho-ba dolgozik, hanem 9-10 órát nincs otthon, lehet, hogy picit megviseli majd a kutyust, de persze mindenhez hozzá tudnak szokni.


Amúgy nem biztos, hogy olyan rossz élete van a tömbházakban élő kutyáknak, akiknek a gazdijuk otthonról dolgozik...

2022. jún. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Border Collie, semmiképp sem tömblakásba való. Igen, otthonról dolgoztam, 0-24 kb mellettem volt. Foglalkozva volt Vele, agility meg minden. Volt velem egyszer városban egy hétvégét, de teljesen meg volt zavarodva. Kereste a másik gazdit. A volt párom ált. reggel 7 kor megy. D.u 5 körül ér haza. Ha el is mentem, mindig a kapuban várt. :(
2022. jún. 9. 14:12
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogyha nincs kifárasztva, meg nincs megfuttatva, akkor teljesen mindegy hol van. Csak úgy a kertben magától nem fog kifáradni. Border Collie nagyon nagyon igényli a mozgást és az agyi megterhelést.
2022. jún. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az pl. sokkal rosszabb ha a kertben van egész nap egyedül, mintha panelban lenne mondjuk napi 2x kiadós mozgással.
2022. jún. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

Ilyen kutya számára a kert irreleváns, foglalkozás kell neki, nem négyzetméter.

Mondjuk sosem értettem hogy vállalhatnak emberek közösen kutyát, annak mindig legyen egy gazdája, EGY gazdája. Ha ez egy csúnya válás lett volna és összevesztek akár meg is szívhatta volna a kutya, ha az ex pl elpasszolja vagy suttyomban bántja annak ritkán van büntetőjogi felelőssége...

Na mindegy, ha már ilyen lazán közösbe vettétek, akkor a kutya érdekében az a legjobb, ha annál marad, aki többet foglalkozott vele. Aki agility edzésre vitte, sétált vele, szóval akit gazdájának tekint. A másik gazdát is meg fogja ismerni talán élete végéig, akár "láthatást" is meg tudtok beszélni, ha jó viszonyban maradtatok, de alapvetően én így egyeznék meg, nem a lakóhely jellege alapján.

2022. jún. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!