Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan zajlik a kutyák császár...

Hogyan zajlik a kutyák császármrtszése?

Figyelt kérdés
2010. szept. 19. 14:12
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Sajnos én láttam el is pusztult a kedvencunk szerintem nem igy kellett volna történnie.
2010. szept. 19. 14:15
 2/11 anonim ***** válasza:
Részvétem, de így vaktában nem tudjuk megmondani, hogy volt-e hiba vagy nem. Mindemellett minden műtét kockázattal jár, egy sima császár is, nem kell feltétlenül hibázni.
2010. szept. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
sajnáltuk szegényt mert vajudott két kutyus meg lett itthon aztán egy oráig semmi és akkor hivtam az orvost és vittük 40 perc volt az út és egyszer sem vajudott azt mondta a doki nem bir megfialni meg kell császározni,elkábitotta de egész műtét alatt mig élt sirt a kutyus majd egyszer látjuk hogy megy a doki ballonért 15percig élesztette volna de nem sikerült.4kicsi lett ők pótmamánál vannak az is érdekel ilyenkor mennyit kérhetek vissza.akutyus mopsz volt
2010. szept. 19. 14:28
 4/11 anonim ***** válasza:

Én vettem részt pár császárban. A doki nagyon óvatosan altatott, de minden kutya más eset. A császár kockázattal jár, mint bármilyen altatós beavatkozás.

Volt nálunk is olyan eset, hogy a kedves gazdi jól beetette az ebet, és nem szólt. Altatót megkapta, gazdi ki lett küldve, és akkor kezdett hányni a szerencsétlen, mint állat, jól félre is nyelt. Majdnem átment a vadász mezőkre, de a doki visszahozta. Szép egészséges kölykök lettek, és a mama kutyával együtt távoztak.

Valószínű nálatok is mindent megtett a doki. Ha hibázott ne tán, ezt utólag nem lehet tudni. Na de a doki se Isten, akaratán kívül is hibázhat emberből van Ő is.

Emlékszem egyik nap hoztak egy macskát egy egyszerű oltásra. Cica megkapta az oltást, gazdi fizetett majd távozott. Egy olyan öt perc múlva a távozása után, vadul dörömbölnek az ajtón. Gazdi rohant vissza cicával, mert furán viselkedik. Kivettük gyorsan a szállító boxból, de már nem élt. Próbáltuk újra éleszteni sikertelenül. Egészen egyszerüen valamitől besokkolt. De biztos hogy nem az oltástól, azt nyugodtan tűrte.

Nem biztos, hogy nálatok a doki hibázott lehet így alakult. Sajnálom szegényt! :-(

2010. szept. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ és a másik kérdésben tdsz segiteni mennyi kiskutyát kérhetek vissza
2010. szept. 19. 15:04
 6/11 A kérdező kommentje:
ja eé nem volt a kutyus megetetve mert már reggel sem evett nekem az nem tetszett hogy nem aludt a kutyánk meg hogy sirt is végig
2010. szept. 19. 15:06
 7/11 anonim ***** válasza:

Az hogy hány kiskutyát kérj vissza az attól függ hogy a másik kutya tulajával hogyan tudsz megegyezni.

Kérnek valamit a kicsik dajkálásáért? Ha igen akkor pénzt vagy max. egy kölyköt kérhetnek. De ha a kölyök áránál kevesebbet kérnek akkor pénzel érdemes letudni.


Amúgy általában ellés elött 1-2 nappal a szukák már nem nagyon esznek. Az esetben szereplő kutyába nem tom hogy tukmálták bele a csirke fejet. ( egészbe jött ki szinte )


Hát lehet hogy már nem mert a dokid ráaltatni. Tudod altatni nagyon könnyű, ám nem biztos hogy fel is ébred.

Az állat súlyánál több ( ki van számolva az altató súlyra ) altatót meg elég rizikós beadni. De ezt így már nem lehet tudni.

2010. szept. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
kösz a választ a doki azt mondta az nem altató csak elkábitja a kutyát de mikor beadta az első adagot már utána kezdte is kikőtni szegény már akkor is sirt meg csak nézett ránk tőlünk kérdezte az orvos hogy hány kiló volt pároztatás előtt sajna mi sem tudtuk pontosan igy 3szor is adott be neki azt amitől elkábul meg lidokaint a köldökéhez adta.Én nem akarom a dokit hibáztatni de ha elvittük volna állatklinikára ami kb 120km talán akkor nem lett volna baj inkább magam hibáztatom.Amásik nem kért a tulaj semmit azért mert ott vannak a kicsik de én vittem egy szatyor kaját az anyának meg majd a kicsiknek is akarok.Szerinted kérhetek kettőt?Mert én igy gondoltam.
2010. szept. 20. 17:08
 9/11 anonim ***** válasza:

Hááát.

Mi akkor kezdtük meg a kutya kikötését amikor már elengedte magát. Viszont az nagyon nehéz egy dokinak súly nélkül altatni. Nagy kockázat, mert ha túl altatja akkor ugye az a baj.

Lehet a klinika jobban felszereltebb,de lehet ott is bejön a baj. Ezt nem tudni.

Az érzésteleítőt általában ott adják be ahol vágni fog.

Nálunk a köldök és környékét érzéstelenítette. Elötte ugye borotválás, és fertőtelnítés.


Ezt most nem értem. Mennyi kicsi van dajkaságba? Ha dajkaságba adtad akkor az nem azt jelenti, hogy neki adtad a piciket. Vagyis a tied mind. A dajka kutya tulaja kérhet valamit a nevelésért. Attól függ hogyan egyeztek meg.

2010. szept. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszi a választ a fertőtlenitő annyi volt hogy leöntötte a kutyát jóddak de a kutya alatt nem volt semmi egy fém asztalon feküdt mikor elpusztult nagyon csunya volt a bundája is csupa trutyi mindenhol ezért irtam hogy csunya látvány volt más! a kiskutyákat nem adtam neki csak akkor tettem egy olyan kijelentést mert ideges is voltam hogy csak a lányka kell ő lesz a kis lili a mama helyett persze azóta megköszöntem hogy befogadták őket nem tudom hogy lesz majs akarok beszélni vele most is megyek majs viszek kaját a mamának meg a kicsiknek is meg féregtelenitőt nem irnál inkább privát?
2010. szept. 22. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!