Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez fajta viselkedés mire...

Ez fajta viselkedés mire utalhat a kutyánál?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Szeretném a véleményetek kérni egy kutya viselkedéssel kapcsolatban. Direkt itt teszem fel a kérdésem, abban bízom normális válaszokat kapok.

Van egy jó barátom, és neki van egy kutyusa bichon féle ha jól tudom.

A kutyus süket, így született és igen

agressziv fajta. Támad mindenkire, harap is.

Nagy óvatosággal, megadva neki a teret, hagyva hogy ő közeledjen szagoljon meg, ismerjen meg második találkánknál mikor mentem a náluk, morgott rám látszott hogy támadna. Aztán mikor leültünk kellő távolságból beszélgetni (miközben fogta a kutyát) lenyugodott, aztán oda ültem hozzájuk a kanapéra és miután megszagolt mintha megismert volna, csóválta a kis farkát, már befeküdt közénk a kanapéra, és hagyta hogy simogassam a hasát, közben ő meg meg nyalta az ujjam, hagyta hogy simogassam a fejét is, nem adta agresszió jelét. Jutalom falatot is elvette.. De érdekes bámult rám, közben mozgatva a kis orrát. Hosszan felvéve velem a szemkontaktust.

Aztán mikor elmentünk sétálni, és le le gugoltam hozzá, észre vettem hogy mintha tartana tőlem, huzódott a gazdi lába mögé, vagy kéreszkedett fel az ölébe. Illetve ha nyultam hogy megsimogassam el el huzódott.

Leültünk a mekinél ő lefeküdt mellénk egy székre, és ott simogattam a kis fejét, testét hagyta nyugodt volt.

Aztán később leültünk egy padra, és ő felkéreszkedett a gazdi ölébe, ekkor megsimogattam és egyszer csak a kezemhez kapott. Elsőnek azt hittük hogy biztos azt hitte valami bogár, de nem, másodjára is rá akart kapni.

Aztán mikor a gazdi ölében volt és ismét csak meg akartam bucsuzásnál simogatni, és már morgott. Nem értem. Aztán mikor este elváltam tőlük, küldött vidiket, és látszott hogy a kutya engem keres, hogy hol vagyok, miért nem megyek, nyűszitett, nem akart haza fele menni, húzta vissza fele hogy engem megkeressen. Folyamatosan megállt vissza nézni hogy hol vagyok...

Ti értitek ezt a viselkedést a kutyusnál? én most eléggé elkezdtem tartani tőle, olyan kiszámíthatatlan, és nyilván szavakkal nem lehet. Nem szeretném hogy megharapjon, vagy hogy kialakuljon benne hogy bármikor rám mordulhat oda kaphat, és hogy a "falkában alá kerüljek". mert ez ezzel járna.

Ő úgy van nevelve hogy, "úgyis olyan rövid kis életük van ha érezze magát királynak" elven ha értitek.

Én arra gondolok hogy tart tőlem, idgeen vagyok még neki, bár akkor nem értem miért engedte hogy simogassam a hasát és nyaldosta az ujjam.


2022. jún. 12. 07:17
 1/5 anonim válasza:
49%

"bár akkor nem értem miért engedte hogy simogassam a hasát és nyaldosta az ujjam."

- lehet "MEKIS" kaja volt nálad...

- és még az ujjadon is azt érezte.

2022. jún. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
27%
A gazdaja nem tartja be asorrendisegszabalyait es igy a kutya nemtekinti falkavezernek a gazdat.
2022. jún. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kutya teljesen normálisan viselkedett, már ami egy félős, bizonytalan kutya esetében normális. Nem ismer téged, nincs hozzád semmilyen kötődése. Egy szituációban megnyugodott és lehiggadt, akkor engedett neked több dolgot, majd változott a szituáció és te nem vetted fel ugyan azt a közeledést, nem hagytad meg neki az időt újra, hanem átlépted a határait.

A kutya először mindig szituációt tanul. Nem azt tanulja meg, hogy általában nem kell tőled tartania, hanem azt, hogy abban az egy szituációban nem kell tőled tartania. Egy merőben más szituban ez már nem él (pl. más helyen, más körülmények közt, a gazda ölében vagy a földön, te magad nyugodt vagy, vagy éppen te is pörögsz, a kutya fejben friss vagy fáradt stb). Te ezt nem tartottad be, nem figyeltél rá, pedig a leírás alapján nagyon szépen adta a jeleket, hogy neki sok vagy. Sok-sok szituációban kell végig járni az utat, hogy a kutya megtanulja, hogy benned mindig megbízhat. Ez sok idő és munka.


Egyébként nyilván az agresszió nevelési hiba. De gyakran pont az ilyenek miatt, amikor a kutya szépen adja a jeleket - elhúzódik, nyalja a száját, ásít, elkerülne, morog - de ezeket a tudatlan, tapintatlan emberek figyelmen kívül hagyják és terhelik tovább őt. Így a kutya agresszióhoz fordul, amire megerősítést kap, mert erre végre békén hagyják. A nyílt agresszió előtt a kutyák gyakorlatilag mindig adnak 10-12 megelőző jelet.

Most gyönyörűen megtanítottad neki, hogy ne bízzon benned és megerősítetted, hogy az agresszió a jó viselkedés a részéről.

2022. jún. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó Köszönöm a válaszod hasznos volt Én magam is eként vélekedek.
2022. jún. 12. 14:46
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerintem még nincs elron attól hogy két alkalommal meg akartam simogatni és nemmel reagált még nem jelenti azt hogy el lett minden rontva. Számomra ez azt jelenti hogy simogatást egyelőre mellőzni kell és ha a gazdája ölében van akkor pláne.
2022. jún. 12. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!