Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő alatt látszik meg...

Mennyi idő alatt látszik meg a kutyán hogy minőségi eledelt eszik? Illetve azt bele kell számítani amíg keresgéljük a megfelelőt?

Figyelt kérdés
A kutyám már 1,5 éve minőségi tápot eszik de semmi változás nem látszik rajta. Ugyanúgy kevés a szőre, jobban hullik mint kell stb. És nem beteg az orvos szerint, viszont régen mindenféle "szemetet" evett amíg nem tájékozódtam rendesen, illetve éhezett is télen néha és nagy stresszben élt meg sokat unatkozott (mielőtt befogadtam!). Vitamint is kap. Viszont nem rendszeresen ette ugyanazt, mert volt pár ami árban nem felelt meg vagy pedig a kutya nem bírta, szóval kipróbáltunk egy-két tápot mire meglett. Meddig kéne még várnom? :( Nem értem másnak miért nincs ezzel baja mikor sok kutya egész életében rossz kaján él és nem foglalkoznak vele mégis szép (persze lehet nem boldog).
2010. szept. 19. 14:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Most milyen táppal etettek? Csomókban hullik a szőre?

A tápokat amúgy nem túl jó gyakran váltani, meg lehet, hogy allergiás valamilyen összetevőre pl. csirke, gabona. Amúgy immunerősítőnek tudom ajánlani az Immunovet-et és teljesen elfogadható árban van (1900Ft egy doboz). Az én kutyámnak bőrproblémája volt, ahogy szedte, elmúlt neki.

2010. szept. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Norczy ***** válasza:

hát kb 1-2 hónap amikor már változást látsz a kutyán a táptól, ha a szervezetének megfelelő a táp. Ha nem tovább kell keresgélni mi az amit megeszik és használ is neki meg persze amit a pénztárcád is bír!

Eddig melyik tápokat próbáltad neki? És milyen vitaminokat adsz neki? MIlyen fajta, v milyen keverék lehet? Ezek is mind beleszámítanak+ ezek alapján mi is tudunk neked tanácsot adni.

2010. szept. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem csomókban hullik, hanem szálanként és egyenletesen de folyton. Igaz bent van tartva de akkor is túlzás! Sosincs neki szép nagy bundája mint a többi kutyának és könnyen piszkolódik, fakó :(

Amúgy Immunovetet adok neki én is. Igaz még csak az első dobozt keztem el, de előtte evett már tojást, mézet, lenmagos vizet meg egy másik vitamint is (nem egyszerre), sörélesztőt. Ezt mind kutyások javasolták.

És adtam más neki Acanat, Orijent, Royal canint, Dog chowt, főztem is neki, meg maradékot is kapott már hátha igaza van az ilyen sznobozós emberkéknek de nem... És amúgy pont csirkementes tápot nem bírta (dog chow), a többitől meg lefogyott. Most Britet eszik meg Brit care-t. Tudom hogy nem jó váltogatni a tápokat, és próbáltam óvatosan, mindegyiket ette pár hónapig.

Mudi(keverék?). Jóban vagyok a tesóival és mind olyan szépek pedig sok tényleg csak moslékot eszik és csak úgy van a kertben.

2010. szept. 19. 15:24
 4/14 A kérdező kommentje:
Ja és nem sok köze van hozzá de a bolhákkal is így voltunk. Egyszer elkapta valahol és utána semmi sem használt hónapokig.
2010. szept. 19. 15:27
 5/14 Norczy ***** válasza:

akkor már értem a kétségbe esésed okát. Tényleg minden meg van neki adva, egészaéges is és mégsem javul. Ez komoly nagyon.

Esetleg ha a Brit táptól sem javul akkor még a ProPlan amit ajánlani tudok, nekem a csau csaum-ra bevált, esetleg az immunovetet hagyd el(nekünk nem használt, pedig közel 1 évig etettem vele) és próbáld meg az algás ligetszépe kapszulát adni neki( napi 3 kapszulát dobsz a kajójára). Jobb ötletem nincs, nálunk ez a kombi(ProPlan+ a kapszula) bevált. Meg esetleg bőrnyugtatós samponnal (utána balzsam) egy pancsit neki.

2010. szept. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Amúgy tényleg volt már veszélyben de azokból bezzeg seperc alatt kigyógyult (persze orvoshoz vittem), lehet ennek a kárára...

Amúgy ha megkérném az orvost hogy csak azt kérném hogy derítse ki miért nem "szép" akkor mit vizsgálna?

2010. szept. 19. 15:39
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik kutyámnak csúnya volt a szőre, pedig jó kajákat kapott. Az állatorvos azt mondta, tápanyag felszívódási problémái vannak. Halolajat kellett adni a kutyának, kúraszerűen. Nem mondom, hogy azonnal csodálatos lett a szőre, de sokat javult. Egy próbát esetleg megér. Illetve a kajába lehet keverni 1-2 kanál olívaolajat vagy napraforgó olajat.
2010. szept. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Valószínűleg első körben megnézné a vérképét.
2010. szept. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Olíva olajat már kapott. Ja meg kutya béres cseppet is. :D

Amúgy azt hiszem láttam halolajat kapszulában. Az jó neki? És ez a felszívódási probléma mitől van?

2010. szept. 19. 15:47
 10/14 A kérdező kommentje:
Ha más okból vesz tőle vért akkor ilyet nem figyel? Mert már vettek tőle párszor amikor beteg volt.
2010. szept. 19. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!