Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiülős éttermek elé normális...

Kiülős éttermek elé normális a kutyát pisilni hagyni ?

Figyelt kérdés

Cukrászda előtt fagyiztunk, jött egy férfi és a mellettünk lévő virágnál hagyta a kutyáját pisilni. Utána jött egy csaj, ő tiltotta es elhúzta a kutyáját, mert hat ez egy öngerjesztő folyamat, egymásét érzik. Ezután jött még egy csaj, póráz nélkül, az ő kutyája szintén oda pisilt a vendégektől másfél méterre.

Amúgyis bűzlik a teljes belváros a kutyahúgytól, mert mindenki hagyja , hogy 5 méterenként lepisiljék a házfalakat, ahelyett, hogy tiltanák, és akkor nem osztaná be fifike 10x alkalomra, de hogy diszburkolatú sétálóutcában sem lehet nyugodtan enni az már eléggé bicskanyitogató.



2022. jún. 12. 19:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

Nyilván nem, de gondolom ezt te is tudod. Akkor csak azért írtad ki, hogy szidhasd őket?

Sajnos sok hülye ember van.

Külön érdekelne, hogy mégis miért szerepel a címkéid között a liberalizmus, és hogy ezek alapján tudod-e egyáltalán, hogy az mit jelent.... Mert hogy ehhez a kérdéshez nincs sok köze, az tény.

2022. jún. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%

Hozáállás kérdése. Én valószínúleg észre sem vettem volna a tevékenységet, csak a kutyát magát. Téged ahogy így a leírásodból lejött nem az zavar, hogy kutyák pisilnek a cukrászda elé, hanem a kutyák létezése maga, lásd például: "Amúgyis bűzlik a teljes belváros a kutyahúgytól".


Kérdésedre is válaszolva, jól nevelt, másokat és a környezetét is figyelembe vevő kutyás nem hagyja mindenhová pisilni a kutyáját, főleg nem "felülírni" más kutyákét, de ilyenekből van kevesebb, ezzel nem tudsz mit kezdeni. A kutyatartási/nevelési morál kis országunkban még mindig a béka feneke alatt van, tisztelet a kivételeknek.

2022. jún. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
igaza van a kérdezőnek .. Nem kellene hagyni. Meg mi az hogy póráz nélkül sétáltatja a kutyáját?
2022. jún. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Persze, nem kéne hagyni. De ez a kérdés csak dühroham következménye, nem is igazán kérdés, mert tudod a választ.

Viszont a csodálatos fővárosunk, Budapest belvárosa nem a kutyahúgytól bűzlik, jó reggelt :D igen, ilyen emberek élnek abban a pöcegödörben. Nem csak a hajléktalanokra gondolok. Hanem azokra akik sajnos többségben vannak, hogy iszik egy kicsit és máris visszafejlődik állattá.

2022. jún. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

"Akkor csak azért írtad ki, hogy szidhasd őket?"


Ha így van, akkor 3-ból miért csak 1 tiltotta?


"Külön érdekelne, hogy mégis miért szerepel a címkéid között a liberalizmus"


Az egyik tag szivárványos karkötőt viselt, meg egyebkent is a neoliberalizmusban dívik a háziállatok embereknél magasabb szintre helyezése.


"Hozáállás kérdése. Én valószínúleg észre sem vettem volna a tevékenységet, csak a kutyát magát"


És ha egy 5 éves kisfiúnak engedik meg a szülei, hogy az asztalod mellé pisiljen? Azt sem vetted volna érte?


"hanem a kutyák létezése maga"

3 kutyusom van. Egy fajtatiszta Tacsi, és két befogadott keverék, az egyik már 14 éves :) Mellette van egy cicám is.


""Amúgyis bűzlik a teljes belváros a kutyahúgytól"."


Ezt azért írtam mert így van. Ok, a 8 kerben regen is így volt, meg sok ember is képes az utcán végezni a dolgait, de hogy 1 csövesre jut 100 kutya az nem segít a dolgon.

V.ker-ben dolgozom és már ott is ez van, gyakorlatilag minden bejárat előtt egy tócsa, melegben pedig bűzlik. Kakit legalább fel fel szedik, mondjuk van aki azt se. De a pisi is nagyon büdös és elég tarthatatlan az állapot.

Én pl sosem engedem más bringájára vagy bejárata elé vizelni, mert nem higiénikus. Persze annyival könnyebb, hogy kertes környéken lakom a II.-ban, de ha belvárosban sétáltatnám őket sem engedném.


"Kérdésedre is válaszolva, jól nevelt, másokat és a környezetét is figyelembe vevő kutyás nem hagyja mindenhová pisilni a kutyáját, főleg nem "felülírni" más kutyákét, de ilyenekből van kevesebb, ezzel nem tudsz mit kezdeni"


Igen, az egyik lány normális volt.

2022. jún. 12. 20:26
 6/15 A kérdező kommentje:

"Budapest belvárosa nem a kutyahúgytól bűzlik"


Is-is. V-ben az az állatfaj azért jóval ritkább, amire gondolsz. De nem az a megoldás, hogy egy emberi húgyra adunk még 20x kutyapisit.

2022. jún. 12. 20:28
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

De cuki :D azt hiszi hogy az V. Kerületben nem ez van. De drágám, ott is ugyanez megy.

Van kutyád, gondolom te megiszod a termékeiket hogy ne közterületen pisiljenek.

2022. jún. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

A kérdezőnek teljesen igaza van, ha a fagyizó előtt undinak találja a kutyahugyot, és jogában áll az is, hogy kifejezze az ellenérzését a városi kutyatartás árnyoldalai iránt. És hol máshol próbálhatná megtudni, mi jár az emberek fejében, mint a gyakorin?

Engem egyébként annyira nem zaklat fel a kuryapisiltetés mikéntje, legalábbis ezer és egy dolog van, ami jobban zavar Budapesten. Az viszont elég bizarr szerintem, hogy társadalmi konvencióvá vált, hogy amit az ember nem tehet meg, azt megengedi egy általa uralt és nála minden szempontból alacsonyabb rendű lénynek.

2022. jún. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"gondolom te megiszod a termékeiket hogy ne közterületen pisiljenek."


Mint írtam is, nem engedem hogy más emberek tárgyaira végezzék, vagy oda ahol esznek. Ha neked ettől jön meg az étvágyad, ok.


Amikor sétálunk is olyan helyre pisil, ami nem zavar senkit, meg nem tizszerre ossza be. Egyébként udvaron vannak a nap többi részében, szóval megint csak nem más asztala mellé vagy bringájára csinálják.



"legalábbis ezer és egy dolog van, ami jobban zavar Budapesten"


Ez mondjuk igaz, van még sok más dolog is, ami zavaró. Az utolsó mondatod meg telitali

2022. jún. 12. 22:42
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Igenytelwn vagy,hogy kiulsz az utcara fagyizni.
2022. jún. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!