Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek Beagle-je van, hogyan...

Akinek Beagle-je van, hogyan jellemeznétek ezt a fajtát? Mire figyeljek a neveléssel, tartással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
8 hetes kölyköm van, most "szereztem be". Volt már vadászkutyám, (tacskó-kopó keverék) jellemében hasonló lesz ő is? A tacskó-kopó keverékem nagyon okos volt, mindenre meg tudtam tanítani, 17 évig élt és semmi problémánk nem volt vele, tökéletes kutya volt. Vele kapcsolatban mire számíthatok? Kertes házban lakunk. Maradhat kint vagy inkább a házban legyen? Mennyire fázós fajta, van aljszőrzetük? Minden egyéb tanácsot szívesen fogadok ezzel a fajtával kapcsolatban.
2010. szept. 19. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem még nem volt beaglem tehát konkrétan nem tudom elmondani milyen lehet együtt élni vele, de azt tudom hogy baromi szökős. Bomba biztos kerítés kell, valami chip, nyakörv, biléta mindig legyen a kutyán. Én nem is akartam elhinni mikor mesélték mikre képes ez a kutya, mindig azt hittem hogy a gazdik felelőtlenek, és persze egy bizonyos részben ez igaz hisz nem készülnek fel rá elégé, de tényleg bármin képes átmászna, vagy éppen rágni magát. Úgyhogy már most építs kő falat.

Tudom nem éppen válasz a kérdésedre, de azért jobb ha tudod.

2010. szept. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál. Azt mondta egy ismerősöm hogy szökős fajta. Befoltoztuk a kerítést ahol kellett, reméljük elég lesz. Megpróbálom minél jobban lefárasztani hátha utána már nem lesz kedve szökdösni:)
2010. szept. 19. 16:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem kettő is van belőle. Nagyon sokat kell vele foglalkozni, mind fizikailag mind szellemileg le kell fárasztani minden nap, különben szökik és elég sok mindent tönkre tud tenni, ki tud ásni. Persze ez minden kiskutyára igaz, de a beagle-nél nagyobb korában is lehetnek ilyen problémák. Jellemben nagyon kedves, barátkozós és nagyon okos fajta. Nagyon gyorsan tanulnak és kajával a legtöbbjük rendkívül jól motiválható. Viszont attól, hogy kertes házban laksz (ahogy mi is) muszáj őt naponta kivinni és lemozgatni. Ez lehet séta, futás... Ha ezt nem teszed, bizony unatkozni fog és azon agyal, hogy hol tud kiszökni. És hidd el, elég a legkisebb gyenge pont a kerítésen ő azt megtalálja. Rendkívül jó szabadulóművészek. Mivel még igen kicsi sétával addig várj, míg megkapta minden oltását. Addig lehetőleg ne találkozzon más kutyákkal, és ne vidd ki. (Ilyen picinek azért még nem fog elszökni). Viszont ha megkapta az oltásokat, azt javaslom azonnal vidd ki a szabadba, ahol biztonságos helyen (autóktól távol) pl egy tisztáson, ahol leveszed róla a pórázt. Ha most nem tanítod meg neki, hogy póráz nélkül sétálhat, később nagyon nehéz lesz. És persze vigyél magaddal jutit, amivel gyakorlod ott is a behívást. Én sétára mindig viszek magammal vagy virslit, vagy valami kaját, ez a tuti, erre visszajönnek. Figyelni kell rájuk, ha úgy veszed észre szagot fogtak, azonnal hívd magadhoz, különben jó eséllyel megpattan a nyom után és várhatsz rá akár órákat is mire visszamegy. A chip mindenképp hasznos (bár ne legyen rá soha szükség), illetve a kullancs elleni védekezés. Erre szerintem legjobbak a cseppek (Advantix, Exspot, Biospotix, Frontline).

Nagyon okos, sportos kutyák, így akár agilityzhetsz vagy dog dancingelhetsz vele, illetve van még egy pár kutyás sport, amiben remekelhettek. Ezek azért is jók (pl az agility) mert fárasztja agyilag is, fizikailag is, barátokat tud szerezni, ha csatlakozol egy klubhoz, illetve nagyon jól fejleszti a köztetek lévő kapcsolatot. Ezt játékos formában pár hónap múlva el is kezdhetitek.

Én azt javasolnám, ha még csak most 8 hetes, hogy télre mindenképp fűtött helyen legyen. Egyébként kibírná valószínűleg, de ez egy olyan fajta, aki nagyon szeret az emberek közelében lenni, így jobb ha "mindig veled van".

Mindenképp a póráz nélküli sétálásra való állást javaslom elsődlegesen!

Illetve a beagle-club.hu oldalt. Ezt tanulmányozhatod, van fórum, ha esetleg van kérdésed szívesen segítenek, van fajtaleírás, örökbefogadás, beagle-s programok.

2010. szept. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Erős EGYÉNISÉG! (ha nem ügyelsz, könnyen Ő lessz a "falkavezér")

ha szabadon és nem kennelben akarod tartani, készülj fel, hogy a lakás összes ajtaját állandóan zárni kell, különben a kilincset lenyomva ügyesen kinyitja!

meg tudja tanulni, hogy kell a hűtőajtót kinyitni és suttyomban kirámol... és ami elfogyasztható azt meg is eszi, meg ami nem, azt is...!

"A Beagle nem azért eszik, hogy éljen, hanem azért él, hogy ehessen!!"

lop mint egy macska (félre nézel, és már el is lopta a tányérodból a kajádat)

ásni nagyon szeret, főleg így eső után, kb. 2 éves koráig számíthatsz rá, hogy le-amortizálja a kertet és a növényzetet!

játszani ugyanígy, nagyméretű labda, guriga, tökéletes játék számára órákig elkergeti, dobálja, különböző "cirkuszi" mutatványokat végez vele.

Ha beszoktatjátok a házba elszemtelenedik és előb-utób, az ágyadban köt ki!

de, majd rá jössz... a gyakorlatban

kutyaiskola, engedelmességi oktatás mindenképpen javasolt!


a fiú (kan) az enyém... (származás: Csavargó kennel)

[link]

[link]


itt olvasgatsz bővebben róluk:

[link]

( [link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. szept. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!