Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes kisállat biztosítást...

Érdemes kisállat biztosítást kötni?

Figyelt kérdés

Nemrég lettem néhány év után újra kutyagazdi, és gondolkodom valamilyen kisállat biztosításon, de mivel még sosem volt ilyenem, nem tudom megéri e.

Amiket hallok másfajta biztosításokról, nem sokat érnek, mert amikor szükség lenne rájuk, mindig iderül hogy az adott kárt éppen nem fedi le...

Érdemes lehet?

Akinek van, mit ajánl?



2022. jún. 14. 08:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%
nem
2022. jún. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Az az évi 20 ezer forint szerintem nem sok érte. Nekem szerencsére még nem volt rá szükség, de inkább legyen, mint ne.
2022. jún. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
7%
Ha valami fajtatiszta drága kutyus akkor szerintem igen, hajlamosabbak a nyavalyákra, az állatorvosi számla meg kiscsillió lehet, ha "csak" olyan sétatéri keverékek mint az enyém akkor szerintem nem, tizenévesen még a kötelező oltáson kívül nem kellett neki doki.
2022. jún. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

#3

A szapis kutyák hajlamosak a nyavalyákra. A törzskönyves, jó tenyészetből származó kutyák nem, hisz épp azért olyan drágák, mert a felmenők mindenféle betegségekre szűrve vannak. Nekem mindig tk-s kutyáim voltak és soha semmi bajuk nem volt, csak öregen, a haláluk előtt voltak betegek.


A keverékek szintén szívósak általában, ahogy írtad.

2022. jún. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

3 tk-es kutyám van, az öröklött betegségekre mind mentesek. De az első 2-3-4 év után azért sorra jönnek a sérülések: húzódás, szakadás, vágás, bélgyulladás, hányós vírus, darázscsípés, fülgyulladás stb. Az idős kutyámnak nyilván különösen sok gondja van.

Mindháromra van biztosítás kötve, bőven visszaigényeljük azt, amit befizetünk rá. Az év elején lett egy bélgyulladása a legfiatalabbnak, ügyelet, röntgen, vizsgálat, gyógytáp, injekciók, kontroll stb. 70e maradt az orvosnál, ebből 50e ft-ot a biztosító visszafizetett.

Sportolunk, a tréning után lett egy kis sántaság. Ortopéd orvos, vizsgálat, gyulladáscsökkentő, kontroll stb. 30e ft, teljes mértékig kifizette a biztosító. És még sorolhatnám.

2022. jún. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a lakásbiztosítás kiegészítése a kisállat biztosítás, negyedévente csak 1200 forint plusszba kerül és évi 4x50.000 forintig téríti az állatorvosi költségeket.

Arra kell figyelni, hogy a tervezett beavatkozások (ivartalanítás, oltások) költségét nem téríti, csak a betegségből, balesetből adódó kiadásokat (nálunk nem csak az ellátás, hanem a gyógyszer költségét is) és általában a fajtabetegségek ki vannak zárva a biztosítási körből.

Szerintem megéri kötni, mert nem tudhatod, hogy mi lesz a kutyáddal és akár egy kezelés alatt visszahozhatja a befizetett biztosítási költséget. Erre is igaz az, hogy a biztosítási költség egészen addig tűnik kidobott pénznek, ameddig nem lesz rá szükség.

2022. jún. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6 ez melyik csomag, kiknél?
2022. jún. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én akartam anno biztosítást kötni a kutyára, de csak ott lehet, ahol van házbiztosításod is, kiegészítésként. X éves korig lehet megkötni és ha baj van, akkor a biztosító "áll belőle" egy minimális összeget. Alig többet valamivel, mint amennyit te az évek alatt befizetsz.


Arról nem is beszélve, hogy a biztosítók 99%-a igyekszik megúszni a kifizetést. Tavaly a viharban a szomszéd házról lebontotta a kéményt a szél és mind hozzánk csapódott. Redőnyünk kiszakadt, a lépcsőt pár helyen megrongálta. Alig tudtunk kiimádkozni pár 10.000 Forintot, pedig 20 éve fizetünk.


Szóval nem éri meg. Én inkább félreteszek havonta x összeget az állatokra és ha baj van abból finanszírozom. Semmi kedvem feleslegesen fizetni, aztán könyörögni a pénzemért.

2022. jún. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a Generálinál van biztosítás a házra és így mellette a kutyákra is. Még sosem kellett velük veszekedni, mindig korrekten fizettek.
2022. jún. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
#6-os vagyok. Nekem is Generalinál van kb 15 éve biztosításom, "Házőrző" csomag. Ha káresemény van online beküldöm a fényképet, felhív az ügyintéző és volt olyan, hogy 1 órán belül a számlámon volt a pénz. Kisállat biztosításnál (egyszer volt ilyen eset) is online be kell küldeni a leletet és az orvosi számlát, oltási könyvet (a számlán fel kell tüntetni a chip számát) és utalnak. Nem reklámozom a biztosítót, de velem is eddig maximálisan korrektek voltak.
2022. jún. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!