Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a Yorkshire terrierrel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Bent lenne a lakásba? Való oda ez a kiskutya? Nincsenek tipikus betegségei vagy ilyesmi?
2010. szept. 19. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
miért, szerinted udvarra? Persze, hogy bentre. Amúgy aranyos is tud lenni, ha normálisan van nevelve és ha normális helyről van véve.
2010. szept. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, való lakásba, mert kis termete miatt jól esik neki ha melegben van, kényelmes körülmények közt. Nem nagyon bírja az időjárás szeszélyit kint... Tapasztalat? Basszusgitár tanárom a lakásában tartja 10.-en. Aranyos kutya, imádják. Engem feltett szándéka megenni mindig, nem engedik a közelembe sem, mert hogy nem lehet benne megbízni. Ezért javaslom, hogy szocializáljátok, szoktassátok emberekhez és állatokhoz még akkor is ha lakásba kerül. Jó kennelből választott örökletes betegségekre szűrt, oltott, féregtelenített és chipezett kutyával semmi probléma nem lesz, vagy az esélye ennek igen kicsi. Szaporítóktól és egyéb nem megbízható és nem ellenőrizhető forrásból beszerzett kölyök kutya egészségi állapotát neked senki nem garantálja. Javasolni a tapasztaltabbak soha nem javasolják, ugyanis könnyen rálehet egy beteg kutyára többet költeni, mint egy egészséges törzskönyvezettre.
2010. szept. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A yorki nagyon aranyos kutya. Nagyon szeretetre vágyó kutyusok. Persze lakásba való, nekünk is van.:) úgymond szobakutya:)
2010. szept. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Aranyosak, de hajlamosak arra, hogy csak a gazdát szeretik és a kutyákat nem. Mivel kistermetűek, sokan nem engedik szocializálódni, féltik mert olyan mintha cukorból lenne :) Nha ilyenkor nagyon gyáva és nyámnyila. :) Nevelés kérdése. ;) Persze, a Yorki benti kutyus.
2010. szept. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez egy terrier, csak kemény tapasztalt kutyásnak való, több olyen ismerősöm van aki megvette mert cuki, aztán a szobatisztaságra sem tudták megnevelni.

És nagyon érzékeny fajta, 100.000ft alatt nem kapsz egészségeset és még akkor is számíthatsz gyakori doki látogatásra. Sokat kell költeni rá, példáúl ajánlatos jó mínőségű táppal etetni mert érzékeny a gyomra.

Nekem is mentett yorkim van, mondjuk én nem kezdő kutyás voltam és nem is vagyok egy yorki imádó tehát én nagyon keményen nevelem és még így is meggyűlik a bajom vele. Tehát csak akkor vágj bele ha tudsz következetesen neveleni és nem ellágyulni a cuki kinézete miatt.

2010. szept. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom, hogy általában idegbeteg, "pattogós" kutyák. Vagy azért mert olcsón vették szaporítótól, aki össze-vissza pároztatta a kutyáit, vagy azért mert nem nevelik meg őket (mondván, hogy az ő kis kutyájuknak ilyen cuki jelleme van és nem kell ezen változtatni).

Amúgy egyértelműen benti kutyának való.

2010. szept. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem yorkim van, és ahogy előttem írták, nincsenek cukorból. Terrier, tehát szigorú és következetes nevelést igényel, mert könnyen az ember fejére nő.

"Gyakori" betegség a patella, és a légcsőszűkület..ismerek 10 yorkit, abból egyknek van patellája.

Ja, és kizárólag lakásban tartható. Viszont nagy a mozgásigénye, én napi 3-4 órát sétálok vele.

2010. szept. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is Yorkim van!Rengeteget kell vele foglalkozni!

A "normál yorkim" (3kg) simán elvan napközbe az udvaron,folyton kint van a vele egyidős Rotinkal igaz csak felügyelettel!Szereti a gyerekeket, utálja a cigányokat és a macskákat legalábbis az enyém:)

Kicsit makacs...önfejű de ilyenkor kell a szigor!

Eleinte sok gondunk volt a szobatisztasággal de mára ez a "probléma" megoldódott!

Megérzi ha szomorú vagyok és vigasztal...imád pihenni szorosan mellettem:)Nagyon szeretem!

Csokit nem szabad a közelében hagyni mert pl felugrik az asztalra és ellopja de a csokis papírt azért odahozza...:)

Betegsége nincs...talán annyi a baja hogy örömében képes összepisilni magát!Ez általában akkor van ha olyan emberrel találkozik újra akit régebben látott!

2010. szept. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Santal válasza:

A yorki kifejezetten szobakutya! Esőben és télen odakint megfagyna, mivel nincsen aljszőrzete, ezért nem is vedlik soha.

A mi yorkink áldott jó kutya. Lakásban van tartva, nem rág meg semmit, soha nem is tett kárt semmiben, kutyapelenkára rögtön rászokott, és nagyon okos kiskutya. Már legalább 15 trükköt megtanítottam neki, vevő az ilyenekre. :)) Pici korától foglalkozok vele.

Nem ugat, csendes kutya, a nap nagy részében alszik aranyosabbnál aranyosabb pozíciókban. Néha odahozza a játékcsontját, olyankor dobálnom kell neki, és vígan apportíroz (pedig erre nem tanítottuk). Neki ez örömet okoz.

Szerintem a yorki az egyik legideálisabb szobakutya.

2010. szept. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!