Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Skót Juhász vagy Angol cocker?

Skót Juhász vagy Angol cocker?

Figyelt kérdés
Kezdő kutyás vagyok. Eddig csak 1 kutyusom volt egy tacsi keverék, de nagyon szerettem, okos kutya volt. Szeretnék megint egy kutyát, és ez a két fajta nagyon szimpatikus. Kertes házban lakok, szőrápolásra, sétára ilyenekre van időm, etetni sem ilyen olcsó teszkós kajával fogom, de nem is chappi vagy darling meg ezek az agyonreklámozott tápokkal, mert olvastam, hogy azok sem jók. Csak arra vagyok kíváncsi melyik könnyebben kezelhetőbb. kutyasuliba tudnám vinni természetesen, de nem akarom túlvállalni magam. Köszi a válaszokat! Egyébként tenyésztőtől szeretném, olvastam, hogy a szaporítók rosszak, azoktól csak beteg kutyát kapni, mégha olcsóbb is. Már egy ideje gyűjtögetek törzskönyves kutyára, eddig egy olyan 100-150 ezer jött össze.
2010. szept. 19. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Figyi, mindjárt jön a duma, hogy "menhelyit vegyél, te idióta, ha azon vekengsz, hogy milyen fajtatisztát akarj..."


:D

2010. szept. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Amúgy skót juhász.:) Nekem is az van, és imádom.:)
2010. szept. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a skót juhászban már kevéssé van meg a munkaösztön, amolyan showkutya lett belőle. Ilyen formán lehet hogy könnyebben kezelhető. Egy spánielben még benne van a vadászösztön. Így a skót juhászt választanám a helyedben. De ha van valami célod vele az is sokat számít.
2010. szept. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
az agility szimpatikus és a kutyás frisbee. Mindkettő csak amolyan hobbi gyanánt, esetleg valamelyik versenyszerűen, attól függ melyikre fogékonyabb. Erre a két sportra melyik alkalmasabb? Kiállításra nem biztos, hogy vinném, mert hallottam, hogy mi mindent kell hozzá tudni, és hogy egy csomó minden múlik a felvezetőn, a kiállítások világa nem az enyém.
2010. szept. 19. 21:00
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]

skót j. Kezdő kutyásnak kifejezetten ajánlott, könnyen kezelhető fajta

[link]


angol c. Kezdő kutyásnak igen, ha olvas szakirodalmat, hogyan ne dőljünk be egy esdeklő szempárnak

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


remélem segitettem :D

2010. szept. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
2010. szept. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezekre mindkettő alkalmas szerintem! Csak a spánielnél kicsit határozottabbnak kell lenni, a skótnál meg ki kell fogni egy jó kutyát és tudni kell motiválni. De azért szerintem egy verseny sokkal nehezebb mint a kiállítás, ott csak a felvezetés bonyolult, de a kutyának nem kell sokat tanítani.
2010. szept. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi :) Nos, tudom. De azért valljuk be egy kutyának szinte csak akkor van esélye, ha nagyon jó a felvezető, ismered a bírót esetleg az ő tenyészetéből való az eb, a szponzorcég tápjával etetsz, az adott fajtaklub elnökének a kenneljéből van kutyád. Mert itt azért megy ám rendesen a puccs, hiába van egy szép kutyád, ma már inkább a felvezetést nézik, a kutya egyre jobban hátrébb szorul, holott pont a kutya lenne a lényeg. Köszi a válaszokat, jöhetnek még!
2010. szept. 19. 21:34
 9/11 anonim ***** válasza:
azért a méretén is gondolkodj el. a skót juhász nagyobb, így pl szállítani nehezebb (nagyobb autó, box kell hozzá) és többet is eszik. Egyik sem mellékes.
2010. szept. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
állítólag nem esznek sokat. :) Heti 2kg. Számomra is meglepő volt, de wikipedián is olvastam, és hallottam is valakitől. Amúgy elég nagy a kertünk, nagyjából olyan 40-50 hektár. A szállítóboxon meg ne múljon semmi, ha már a kutyára összejött, egy ketrecre is telni fog. :D
2010. szept. 20. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!