Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitol lehet az, hogy hetekig...

Mitol lehet az, hogy hetekig maximalisan behivhato a kutyam, aztan egyszercsak sorozatban tojik ram?

Figyelt kérdés

2,5 eves ivartalan kan.


Jartunk trenerhez is.


Rengeteg munkat fektettem a behivasba.

Tegnap is sikeresen helyt allt mikor elkezdtek rohangalni az erdos parkban. Az egyik kutya fullra befutott a fak közé. Kutyamat hivva bar 3x hivtam, de o jott vissza elsonek ra 1-2 percre a tobbi,nagyon megdicsertem.


Szoktunk falka setat csinalni es ha szembe kutyat latunk behivjuk oket. Ott is szuperul helyt allt, nem rohan oda.


Mai setan meg elszaladt egy masik kutyahoz es vagy 10x hivtam mire oda jott es persze mivel csak vissza jott meg le sem bachattam. (baratkozni akar, semmi agresszivitas,)


Hetekig honapig tok jol viselkedik majd egyik pillanatrol a masikra meg tojik ram.


Aztan mai eset meg pluszban, hogy porazon volt, szembe egy poraz nelkuli vizsla ugatva rohan felenk. Erre az enyem is ugatta, nem csinalt meg ilyet :( egyszerűen nem tudom miert hetekig honapig szuperul viselkedik. Aztan kattan egyet..



Szerintem majd beszelek meg a trenerunkkel.


2022. jún. 20. 18:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Hogy dolgoztok a behíváson? Mi a következmény akkor, ha megtagadja a behívást?
2022. jún. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Nincs olyan hogy 100%os behívhatóság, úgyhogy ne is ez legyen a cél.Máris több olyan szituban tudod behívni a kutyád, mint az emberek többsége. Türelem :)
2022. jún. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hat mindig vissza jon csak van, hogy 10x hivom, mivel messzire elfut es rohanok nyilvan, uvoltom a nevet. Valamikor ha 2x szolok mar fut vissza hozzam. De ilyet mint ma tenyleg regebben csinalt, hogy ennyire tojt ram.


Mivel oda jott vegul nem buntettem meg. Mivel mindenhol az van ha vissza jon sose legyen bunti.


Utobbi idokben nem rohant oda kutyakhoz meglatta oket de nem akart oda menni!!


Tegnap tobb mint ket orat bandazott, setaltunk este ha szembe jott kutya behivtam megfogtam. Nem volt problema.

2022. jún. 20. 19:10
 4/12 A kérdező kommentje:

Pluszban a parkban van egy no aki egy kutyaval szokott futni es olyan szinten voktunk ha 20 meterrel odebb futottak az sem erdekelte a kutyamat szoltam neki oda jott nem akart oda menni.


Most megint ketsegeim vannak es marad a hosszu poraz egy darabig..

2022. jún. 20. 19:12
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Ha már visszajön, valóban nincs büntetés. De ha nem jön vissza, arra mennie kellene büntetésnek! Ha nincs bevezetve szabályként a behívás, akkor az sosem lesz stabil. (Ha odament a célhoz, amire elindult, ha a 10. hívásra reagál csak, akkor lényegében nem jött vissza. Az, hogy hívod, de elmegy kutyázni, macskázni, nyulazni stb és majd utána visszamegy, nem behívás. Én kétszer hívom a sajátjaimat, ha arra nem jönnének, menne a büntetés.)

Azt pedig majd a kutyasuliban elmondják, hogy milyen büntetés működhet ilyen helyzetben. Nyilván nem a tockos és társai.

2022. jún. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha visszament, ne büntesd, de ha 2-3x szólsz és nem megy és kb egy helyben áll (vagy meg tudod fogni és nem veszélyes a szituáció), akkor menj oda hozzá gyorsan, szó nélkül és mehet a büntetés.
2022. jún. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Mióta van nálad a kutya? Az enyémnél megfigyeltem hogy nagy melegben szétesik a figyelme, és mostanában ez pont aktuális. Viszont ne engedd el így, használj hosszú pórázt (ne flexit).
2022. jún. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

9 hetesen hoztam el.


Jartunk kutyaoviba, suliba nem, ovi utan az pont nyarra esett es 11-12ig voltak hetvegen a foglalkozasok a kb tűzo napon. Igy nem jartunk, meleg nem a kedvence a kutyamnak csak ha vizparton vagyunk akkor pörög inkabb, magantrenerekhez jartunk ketto kulonbozohoz, kb nem ert semmit. A 3. Trenerel ertunk el nagyon jo eredmenyeket es vegre azt kaptam amit szerettem volna. Rengeteget fejlődott. De persze van meg hova.Csak makacs terrier vere kiutkozik sokszor, persze nem adom fel :D Azt sajnalom hogy ketszer olyan trenerekbe futottam bele ami nem csak idopocsekolas de penz kidobas is volt.


Hosszu porazoztunk 20 meteressel, trenerunk is (aki bevallt) ajanlotta.


Csak azon szuperül ment es meg igazabol utana is. Meg nem ment oda kutyakhoz.


Aztan elhagytam a hosszu porazt maradt a juti. Ez is mukodott.


Aztan egyre kevesebb jutit kapott. Vegul nem vittem minden setahoz.


De működött.


Aztan elhagytam a jutit csak simogatas es szobeli dicseret volt. Ez is mukodott.


Vasarnap a falkasetara vittem jutit erositettem benne a dolgokat, ismeteltunk sokat. Sokszor behivtam stb.


Erre tegnap meg oda szalad egy kutyahoz :/



Szombaton megy panzioba a trenerunkhoz, majd ra kerdezek.


De az igaz, hogy most nem engedhetem el, megint vissza allok a hosszu porazra.

Meg viszek jutit.

Aztan gyakorlas.


Erdekes hogy hetekig mukodik aztan egyszer csak bumm.


Melegtol nem szetesett a kutyam inkabb belassult :D bar tegnap szep sprintet levagott a masik kutyahoz valo oda rohanas miatt.

2022. jún. 21. 12:06
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha van visszalépés, ez ezzel jár, és mindig sikernél hagyjátok abba a gyakorlást, hogy pozitív élménnyel záruljon a kutya számára a tréning, de ha jó tréner, akkor talán ezt is mondta már. Ha valami nem megy, vissza lehet lépni, semmi baj, akkor gyakoroltok újra. Mi is ezt csináljuk a kutyámmal, ő mentett, és reaktív, de haladunk, most meleg van, sokszor nincs motivációja tanulni, olyankor kérek tőle valami nagyon egyszerűt, és nagyon megdicsérem, és akkor engedem pihenni, szimatolni, botot rágni. Legyen nálad mindig víz most a melegben sétáknál, nekem van vizespalackos futóhátizsákom, az nagyon praktikus, mert szabad a kezem, de 2 liter vizet tudok így magammal vinni, egyszer kell beruházni rá.
2022. jún. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Viz mindig van nalam. De szerencsere az egyik parkban van csap es akkor ott is megitatom meg levizezem :)


Igen, tudom hogy vannak visszalepesek,vagyis elofordulhatnak plusz csak allatok.


Az egyik nagyobb vissza lepes januarban ivartalanitas utan volt. Ketszer kellett sajnos muteni beodemasodott a zacsi es szerintem a ketszeri altatas egy napon, nagyon bekavart. De ket maganora es ujabb tanacsokat megfogadva rendezodott a dolog :)


Szombaton beszelek a trenerunkkel meg, de ujbol hosszu poraz es juti komboval gyakorlunk.

2022. jún. 21. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!