Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vizslák jámbor fajták? Mindenk...

Vizslák jámbor fajták? Mindenkit szeretnek?

Figyelt kérdés
2022. jún. 20. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Melyik vizsla fajta?
2022. jún. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Úgy tapasztaltam, nem, vagy kevésbé agresszív az emberrel, de őrzi a házat, territóriumát.


Vizsla a gátőrháznál. Idegenként voltam vendégségben. Ugatott, jelezte, hogy ö itt a valaki, de amikor látta, hogy nem vagyok barátságtalan, nyújtogatta a mancsát miközben ugatott ugyan, de az ugatás is lassan alábbhagyott. Attól kezdve "haver" volt


Barátom vizslája. Heves ugatás amikor megérkeztem, nem támad, elég fenyegetően ugat, de amikor barátságosan szólok hozzá elbizonytalanodik, felváltja az ugatást a kíváncsiság és lassan, lassan elkezd barátkozni.


Vidéki telekszomszéd magyar vizslája. Nem hagyja abba az ugatást, agresszívabbnak tűnik mint más kutyák, sokadszorra sem fogja fel, hogy én vagyok a szomszéd, többször jövök (kerítés túloldalára), hiába mutatja a gazdi felé, hogy milyen "jófej" mert védi a házat. Egyszer áthívtak, kértem zárják el, mert elég veszedelmesnek nézett ki, bár általában nem félek a kutyáktól. Nem zárták be, nem jött oda hozzám, de kb 5 perc elteltével győzött a kiváncsiság és odajött barátkozni. Igaz távolságtartó maradt, de lenyugodott azóta.


Nekem ezek a tapasztalataim magyar vizslával. Összefoglalva inkább barátságosabb fajta a magyar vizsla.

2022. jún. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%

Hogy én mennyire utálok magyar vizslával össze futni (rövidszőrű)..

Emberrel nincs probléma,kutyákkal annál inkább.Lehet,hogy csak én fogok ki pont szocializálatlanokat,de lehet az is,hogy ez a gond a fajtából adódik.Minden esetre kerülöm őket,pont úgy ahogy a Yorkie,Westie és Rottweiler fajtákat is.Egyszerűen..nem városba való,vagy épp nem olyan gazda mellé aki tartja de kezelni nem tudja.


Egyébiránt..melyik vizsla?

2022. jún. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
A rövidszőrű magyar vizslának nagyobb a hangja, mint amire a viselkedéséből következtetni lehet. A tenyésztés egyik alapja éppen az emberhez barátságos egyedek tovább szaporítása volt.
2022. jún. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Tudtommal a vadaszkutyáknál törekednek erre, hogy barátságos legyen. Kellemetlen lenne ha az erdőből hirtelen neked ugrana egy vizsla.
2022. jún. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
A magyarok általában kedvesek, nyitottak, a pointerekkel sincs nagyon gond, a németek már kicsit keményebbek, a weimarit meg talán dominánsnak is lehet nevezni sokszor. Talán 2-3 olasszal találkoztam eddig, ők teljesen rendben voltak, idegenekkel totál közömbösek. Egy szlovákot láttam csak élőben, az talán a magyarhoz hasonlított legjobban viselkedésre és volt egy francia vizsla is, aki mindentől rettegett.
2022. jún. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A jólnevelt vizslák, akár csak mint más ebek, nem agresszívek.
2022. jún. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
0%
Az én (pitbull keverék) kutyámat eddig háromszor támadta meg kutya, abból kettő vizsla volt (két különböző). Szóval kutyákkal valószínűleg nem túl jófejek, ahogy írta is korábban valaki. (Még mielőtt... az én kutyám egyik esetben sem támadt vissza, a földön feküdt és visított, vagy amikor tudott, beszaladt mögém.)
2022. jún. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8# Szerintem csak rossz tapasztalataid vannak velük. Hozzánk egyszer odarohant egy vizsla (kiszökött) és játékosan nyalogatni kezdett minket és a gazdája már terelte is vissza. Nevelés, szoktatás kérdése.
2022. jún. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!