Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tennem kell bármit, ha látom,...

Tennem kell bármit, ha látom, hogy kiközösítik a kutyámat?

Figyelt kérdés

Én életemben nem hittem volna, hogy valaha ilyet fogok kérdezni. Azt se tudtam, hogy ez nem csak gyerekek, de kutyák között is létezik.

Bemegyünk a futtatóra és bejön idővel a többi kutya. Mind játszik vele. Aztán bejön egy, aki más mint a többi. Nevezzük Morzsinak.

Ha a kutyák elkezdenek fogócskázni és a kutyám beszállna a játékba, Morzsi eléugrik és elállja az útját. A kutyám erre megfordul és félrevonul, szaglászik vagy lefekszik.

Hozzáteszem, Morzsi csak egy kicsivel nagyobb mint az én kutyám.

Múltkor a kutyák közösen elkezdtek szaglászni valamit és a kutyám is oda akart menni. Erre Morzsi ott termett előtte és nem engedte oda a kutyámat a többiekhez. A kutyám kicsit állt, megfordult és félrevonult szaglászni.

De máshol is van aki kipécézi.

Pl most a suliban is van egy hasonló kutya.

Tehát ez nem egy adott helyhez köthető jelenség, hanem sok helyen belebotlunk egy kutyába, aki elállja a kutyám útját, ha játék van, főleg olyan helyeken, ahol falka van.

Nem harapja, nem ugatja, nem morogja a másik kutya, csak elállja az útját.

Nem is ugrál játékosan a másik kutya, csak áll a kutyám előtt.

Én meg ilyenkor állok és nem tudom, mit tegyek. Egyáltalán hogyan avatkozzak ebbe bele? Nem hinném, hogy ér valamit, ha odamegyek és mondom, hogy légyszi engedd az én kutyámat is játszani.

Vagy egyáltalán nekem ilyenkor tennem kell valamit? Sokan mondják, hogy hagyni kell a kutyákat, hogy egymás közt lerendezzék. Én is hagyjam a kutyámat?


2022. jún. 22. 02:51
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Domináns kutya megérzi rajta gondolom, hogy a tiéd egyáltalán nem az. A falkában az Omega...

Esetleg önbizalmát növelhetnéd, írtad hogy viszed kutyasuliba (ha félreértettem, akkor vidd) és a trénret kérdezd meg, van-e ötlete, mondjon olyan feladatokat amik a kutyád fellépését a többiek előtt javíthatja, ha vannak egyáltalán ilyenek.


Tévében sok ilyesmit láttam, de a való életben macskás vagyok, velük van tapasztalatom. De nem bírtam ki hogy ne írjak, együttérzek veled, ha az én kutyusom lenne, én is azt szeretném hogy szabadon, bármikor jól érezhesse magát a többi kutyával és ne dominálja le senki.


Mondjuk ha ez őt nem viseli meg, ha egyébként boldog, kiegyensúlyozott kutya, akkor elengedném a témát, keresnék másik kutyafuttatót. Vagy innen, aki rendes szimpi gazdi és kutyája is beveszi a bandába az enyémet, azokkal megbeszélnék külön programot, külön időpontot ahol minden kutya egyenlőként játszhat egymással.


A domináns gazdájával nem hiszem h lenne értelme beszélni, ő nyilván rá tudna szólni a blökire h ne állítsa ki a tiedet, de én is úgy hallottam h a kutyák ezeket lejátsszák egymás között, ha beleavatkoztok, rosszabb is lehet.

2022. jún. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Hamis megközelítés átvinni az emberi viselkedés minden szempontját az állati viselkedésre. A kiközösítés szó semmiképen nem helyes. A csoporton belüli rangsor kialakulása pedig semmiképpen nem természetellenes, viszont az emberi beavatkozás mindenképpen az.
2022. jún. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Vannak ilyen Morzsik... Én szólni szoktam a gazdájuknak, hogy állítsa már le a kutyáját.

Néha találkozunk olyan Morzsi gazdival is, aki büszke a kutyájára, hogy ezt csinálja, mert oktató vagy csak közel van hozzá és elvileg ez a tulajdonság tök hasznos a szocializációs csoportokban... Engem ez pont nem szokott érdekelni, akkor is megkérem, hogy "kapcsolja ki" a Morzsiját.

2022. jún. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

Az ilyen konfliktuskerulo kutya mindent meger. Felarat kerhetett volna erte a tenyeszto toled. Ilyenkor menjetek ki es vidd mas kutyakhoz,aki jo baratai.


En nem teszem ki ilyennek a kutyam,inkabb kimegyunk,ha ilyen jonne be. En kiszurom mar a keritesen keresztul,ha megy afeszites merevkedes. Bar az enyem azonos vagy nagyobb meret eseten beleall a konfliktusba.


Egyebkent meg a Morzsi tipusu kutyaval nem valo tarsasagba mennie az illetonek. En Morzsi gazdaja helyeben szegyellnem mygam es azonnal kivinnem a kutyam,ha ilyet csinalna . Nem valo tarsasGba az ilyen kutya,aki egy masik konfliktuskerulo kutyat zaklat.

2022. jún. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
A Morzsi típusú kutyák nincsenek megnevelve, otthon is ők a főnökök, ezért viselkednek más kutyákkal is pofátlanul. Én is a gazdájának szólnék, hogy nevelje meg.
2022. jún. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Maya Bunnyheart ***** válasza:
68%

A te kutyád milyen a futtatóban? (nyugodt,örül hogy ott van de nem pörög túl, túlizgatott)

és hogy ismerkedik? (Szépen odasétál a másik kutyához vagy lerohanja a másik kutyát, esetleg megkergeti)


Ezeket azért kérdezem mert a kutya kommunikáció szempontjából fontos.


Nekem egyébként "Morzsi tipusú" a kutyám, rendet rak a többi kutya között, és azokat a kutyákat akik nem tudnak kulturáltan közeledni nem engedi be a falkába.


Illetve megjegyezném hogy az amit mi emberek játéknak látunk, nem biztos hogy az is valójában.

Pl: az én kutyám figyeli a játszó kutyákat, ha az tényleg játék akkor nem szól bele, de ha elfajul egy kergetőzés (sok az 1. kutyának a többi) akkor leállítja őket.

2022. jún. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amíg nincs ebből odamordulás, amiből verekedés lehet, addig én nem avatkoznék be, de tényleg fontos, hogy esetleg a te kutyád hogyan viselkedik a többi kutyával. Lehet, hogy Morzsi olyat lát meg, amit te nem veszel észre.
2022. jún. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!