Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakozmetikusnál tényleg...

Kutyakozmetikusnál tényleg ott kell maradnom segíteni?

Figyelt kérdés

Kértem időpontot egy kutyakozmetikushoz és a végén mondta hogy nekem is ott kell maradnom fogni a kutyát, segíteni neki hogy meg tudja csinálni őt.

Megkérdeztem hogy ez csak addig amíg megszokja őt?! Nem,

mindig, ő így csinálja, a gazdik megtanulják fürdetni, körmöt vágni,trimmelni stb és mert fél hogy megkapja esetleg a kutya, ha ott van a gazdi akkor könnyebb velük. Ismerősök azt mondták hogy ők úgy hordják a kutyát kozmetikába hogy beviszik, a kozmetikus megmondja hogy mikor jöjjenek érte és ennyi.

Pont azért vinném kozmetikába mert otthon nem akarok ilyesmit csinálni rendszeresen, nyilván sos fürdetés, kikefélés oké.



2022. jún. 22. 14:11
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Vidd el máshoz, akinél ott lehet hagyni. Gondolom neki nincs alkalmazottja aki tudna neki segíteni
2022. jún. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Ez egy balf*sz, vidd máshoz.
2022. jún. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

???

A kozmetikusnak pont az a lényege amellett, hogy szép lesz a kutyád, hogy nem neked kell megcsinálnod a szabadidődben :D

Ehhez a "lefogáshoz" különben létezik céleszköz.


Vidd máshoz.

2022. jún. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Azért az sem mindegy, hogy milyen kutya, egy orosz feketét vagy pireneusit nem fog minden kozmetikus bevállalni, hogy add le, azt gyere érte...

Sokan amúgy kifejezetten szeretik, ha nincs ott a gazdi, mert szabadon rendszabályozhatják az elkényeztetett Fifikét.

Ha neked így nem tetszik, keress másikat.

2022. jún. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Egy bordermix az alany😃

Amúgy próbáltam itthon,2-3 óra és szenvedés volt, szép se lett.. inkább egy kirándulásra viszem 🙂

2022. jún. 22. 15:00
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Esetleg nagytestu kutyaknal kell segitseg, ertem itt a 30+ kilos kutyakat, nem egyszeru behelyezni a kadba, vagy feltenni az asztalra, de ennyiben kis is merul a segitseg. Ha harapos, akkor meg szajkosar, textil szajszij, es majd hozzaszokik. Lathatoan nem erti a dolgat ez a kozmetikus, keress mast.
2022. jún. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

Vannak esetek, amikor a gazdi ott marad, de kizárólag azért, hogy a kutyát támogassa mentálisan, nem a kozmetikust fizikailag.

Van, olyan aki az első alkalommal szereti, ha ott a gazdi, ha nagyon félős akkor van olyan is, hogy a gazdi fogja a fejét, mancsát, amíg a kozmetikus dolgozik, de olyan, hogy ott a gazdik elkezdenek körmöt vágni meg trimmelni... :D a mi kozmetikusunknak olyan spéci és drága eszközei vannak, hogy biztos nem hagyná, hogy ott "játsszak" vele, neki az értékes munkaeszköz.

De amúgy azt vettem észre, hogy a profik szeretnek az első pillanattól egyedül dolgozni, ők tudják, hogy hogy nyúljanak a kutyához, meg tudják nyugtatni, gyorsan és fájdalommentesen dolgoznak, a gazdi meg csak láb alatt lenne.

2022. jún. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Én ott akarnék maradni, mert reaktív mentett kutyám van, nem is hagynám ott egyedül még egy profinál sem. Ha neked nem problémás a kutyád, vidd olyan helyre, ahol ott hagyhatod nyugodtan, te meg közben intézheted a dolgodat, amíg a kutyád megszépül.
2022. jún. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
12%
Nekem azt mondta a kozmetikus, hogy ha nincs ott a gazdi, akkor a kutyák is jobban viselkednek, jobban tűrik. Én bízok benne, a kutyám nem mutat idegességet vagy félelmet, mikor odaviszem, szóval biztos érti a dolgát.
2022. jún. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak már állatorvos is okozott traumát, úgyhogy inkább ott vagyok vele olyan helyeken, ahol bepánikolhat. Nem avatkozok be, ha nem szükséges, nem zavarom a munkát, de ha kell, tudok segíteni lenyugtatni a kutyát, leszorítás nélkül.
2022. jún. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!