Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha idén még nem oltattam be a...

Ha idén még nem oltattam be a kutyát, pont most járt le 1 éve.. de sajnos közben megmart vkit, és elkérték az oltási könyvét.. az ÁNTSZ felé. Ezért járhat büntetés?

Figyelt kérdés

2022. jún. 22. 16:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Ha a harapás időpontjában az oltása egy évnél idősebb volt, akkor 14 nap karanténra bevihetik. Bírságról nem tudok.
2022. jún. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Rosszlovas ***** válasza:
95%

Engem megtámadott egy kutya, meg is harapott, és kb 2 héttel le volt járva az oltás...

Szóval nem régen, de lejárt.

Semmi nem lett belőle ( csak nekem kórház), azt mondták, hogy ez nem olyan sok, nem számít az a 2 hét. Lelkére kötötték hogy haladéktalanul olvassa be, és annyi volt.

2022. jún. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Nem büntetnek meg.

A kutyát 2 hétig meg kell figyelnie a hatósági állatorvosnak.

A megharapott embert mindenképpen oltani kell Lyssa ellen. (ha be lett volna oltatva a kutyád, nem kene oltani..)

2022. jún. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Rosszlovas ***** válasza:
82%

Kedves előző, én írtam az előtted lévő választ.

Engem nem oltottak veszettség ellen. Azt mondták, hogy a 2 hete lejárt oltásnál nem kell. Mert az még biztosítja a védelmet.

Ez kb 10 éve volt, és nem vesztem meg végül.

2022. jún. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Mindenkinek a válaszokat, és külön köszönöm, hogy nem ítélkeztetek! 🙂🙂
2022. jún. 22. 17:55
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
4-es válaszoló: vannak ilyen hanyag orvosok. Sebészeti ambulancián dolgozom, naponta több kutyaharapásos esetünk van. Itt mindegyik orvos nagyon lelkiismeretes, jegyzőkönyvet veszünk fel mindegyik esetről, értesítjük az ÁNTSZ-t és a helyi hatósági állatorvost is. Nekünk így tiszta a lelkiismeretünk. A veszettség nagyon komoly, súlyos fertőzés.
2022. jún. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%

Komoly de rohadt ritka a veszettség...

Totál felesleges kitenni az embert a veszettség elleni oltásnak, csak mert igen csak kellemetlen tünetei vannak.


Mivel az állat megfigyelhető, így várni kell 2 hetet.

Ha nem pusztul el akkor semmi gond.

Ha elpusztul akkor felviszik a NÉBIH-hez boncolni és megvizsgálják az agyát, hogy veszettségben pusztult-e el vagy sem.

Ha igen akkor jöhet az oltás.


De annak az esélye, hogy veszett volt kb. 0,001%

2022. jún. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy normális orvos sem vállalja a felelősséget azért a bizonyos alacsony százalékért. Mert az az alacsony százalék valaki halálát jelenti.
2022. jún. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

7-es, ha karon harapott a kutya, akkor már rég nem érdemes várni, hogy vajon elpusztul-e vagy sem, mert akkorra már neked is befellegzett.


Igaz, hogy ritka ma már veszettség, de a mortalitása 100%-os. Na most bezabáltál egy tál M&M-et nekem ne mondja senki, hogy senki nem hányná ki az egészet, hogyha lenne rá esély, hogy egy közülük biztosan halálosan mérgező.

Vagyis akinek mindegy hogy meghal-e vagy sem annak talán tényleg mindegy (mondjuk elég brutál veszettségben meghalni...), de legtöbb ember nem hiszem, hogy a kételyt választja, csak mert nem szeretne hányni... Hülye példa, remélem átment.


Attól, hogy ritka, kicsi rá az esély még komolyan kell venni, és tisztában kell lenni azzal, hogy puffer ország vagyunk. Elég 1 állat, amit idekóborol és pillangóhatás révén elérhet hozzánk is.

2022. jún. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9: legalább baromságot ne írj kérlek :D


mit számít hol harap meg a veszett állat? Lényegtelen....

2 hetet várni kell, ha a kutya megmarad akkor semmi baja.

Az embernél jóval lassabban alakul ki a betegség, úgy 3-4 hét.


Engem nyest harapott meg, fel lett küldve vizsgálatra az agya mert a fene se akarja magát feleslegesen oltatni ha nem muszáj és nem meglepő módon negatív lett.

Igazából ahonnan beküldtek egy öreg mondta, hogy jó sok éve doktor már és jó sok mintát küldtek már be de ő még nem találkozott veszett állattal...

1 a millióhoz az esélye.

2022. jún. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!