Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutyával való költözés...

Idős kutyával való költözés esetén mire figyeljünk?

Figyelt kérdés

Van egy 13 éves labradorom, aki egész életében egyhelyen élt, szóval nagyon megszokta az itteni helyét, viszont most úgy alakult, hogy ki kell szakítanom innen. Eddig is kertesházban éltünk, ezután is így lesz, csak sokkal nagyobb lesz a kert. A kutya kinti, viszont sokszor be van engedve a házba is, ha beakar jönni, vagy ha meleg van, vagy vihar stb.. szóval lényegében kinti, de sokszor bejöhet.


Nyugodt, kiegyensúlyozott kutya, de nagyon félek, hogyan viseli majd a költözést, az új (és jóval nagyobb) helyet. Természetesen vele leszünk sokat, főleg az elején amíg megszokja (ha egyáltalán megszokja) az új helyet. Aggódom, mire figyeljünk nagyon oda? Lehet bármi baja a kutyának egy ilyen változástól ennyi idősen, ilyen hosszú idő után amit egyhelyen leélt? Úgy értem lelkileg.



2022. jún. 23. 07:04
 1/2 anonim válasza:
100%
Szia, ne aggódj, szerintem nem lesz gond, a kutyák inkább az emberhez kötődnek nem a helyhez. Nyolcéves vol a spànielünk amikor anyukám meghalt, és máshova költöztünk vele, rettegtem, hogy hogyan viseli majd anya halálát, mivel őt imádta a legjobban, na meg az új helyet, de minden rendben volt, most 14 éves, azóta egy harmadik helyre költöztünk vele, úgy látom, az a lényeg, hogy a családból legyen vele valaki
2022. jún. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első is írta, a hellyel, a költözéssel nem lesz gond. Még egy picit vidámabb is lesz a nagyobb tér miatt.

Ha esetleg van valami fekhelye, tárgya, pokróc, bármi, azt mindenképp tisztitás nélkül, a régi szagokkal vigyétek át😊😊

2022. jún. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!