Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi ideig tartott a kutyuso...

Mennyi ideig tartott a kutyusotoknak megtanulni, hogy "fekszik"?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hetes kiskutyánk, és elkezdtem tanítgatni. Az egyik barátnőm kutyamániás, és megmutatta hogy kell az ilyen alaptrükköket (ül, fekszik, marad, stb...) megtanítani neki, és azt is mondta, hogy ilyen kis korban ugrálós trükköket ne tanítsak neki. A nevét és az "ül"-t egy nap alatt nagyon ügyesen megtanulta, a "fekszik"-kel viszont harmadik napja próbálkozunk. Ha leteszem a jutifalattal a kezemet a földre ülésből és állásból is nagyon szépen megcsinálja, de ha csak mondom, hogy "fekszik", akkor csak a bociszemeivel néz fel rám. Nagyon büszke vagyok rá így is, csak kíváncsi vagyok nagyjából mennyi ideig tart még :D

2022. jún. 23. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Abszolút kutyafüggő - valamelyik szinte alapból tudja, valamelyiknek viszont hosszú idő kell hozzá :)
2022. jún. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Az összes kutyámnál elég hosszú idő volt, mire kézjel nélkül megcsinálták, hónapok vagy évek, de persze nem gyakoroltam velük minden nap vagy napi többször (legalábbis ezt).

Az a baj, hogy ez nem így működik, hogy párszor megvezeted kajával, aztán már tudni is fogja csupán vezényszóra. Fokozatosan egyre kevésbé hajolj le hozzá, majd egyre kevesebb, kisebb jelzéseket adj a kezeddel. Minden nap gyakorolj vele 2-3x maximum 5 percet és pár hét alatt meglesz :)

2022. jún. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Eddig is napi 2-3x gyakoroltam vele, de az egyre kisebb kézjeleket még nem próbáltam :)

Köszi a válaszokat! :D

2022. jún. 23. 16:08
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Nálam német juhászkutya olyan 2-3 hét alatt simán tudta, lehet előbb is ment volna neki, ha én magam ügyesebb vagyok.

Kis keverék kutyám viszont nem tanulta meg, ő mindig arra feküdt le, hogy lemutattam a földre az ujjammal és ez már olyan profin megy neki, nem is próbálom csak szóra tanítani, úgyis jómagam is csöndes ember vagyok :)

2022. jún. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kutyafüggő, nekem 2 kutyám van, a nagyobbik egy bő fél óra alatt megtanulta, a kisebbikkel hónapok után is ezt tanuljuk (pedig, minden nap eléggé sokat van velük/vele foglalkozva)

De például az egyik ismerősöm kutyájának 2 hét kellett.

2022. jún. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

9 hetes kutyát ilyenekkel még ne terhelj. Bőven elég ha tudja a nevét meg azt, hogy gyere.


Hagyd gyereknek lenni. Egy hete hozhattad el, ez még nagyon korai

2022. jún. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
10 perc alatt megtanulta a feksziket.
jan. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!