Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem sétálnak velem?

Miért nem sétálnak velem?

Figyelt kérdés

Van két állatbarát ismerősöm, akikkel egy ideje minden héten kijárunk egy közeli menhelyre megsétáltatni az ott lakó kutyusokat.

Séták közben felmerült többször is, pl. hogy jó lenne a mi városunkban egy kutyafuttató, hogy tudjanak a kutyáink ismerkedni egymással, vagy mások kutyáival. Vagy hogy jó lenne bandázni egymás kutyáival, mert az egyikünk kutyája mindig játszana az összes kutyával, amit csak meglát, de ugye nem lehet.


Az egyiküket mikor megismertem pár éve, arról panaszkodott, hogy nálunk a szomszéd várossal ellentétben nincs semmilyen kutyázós közösség, ahol kutyával részt lehetne venni. Ezért anno szervezni is akartunk rendszeres falka sétát, de valahogy mindig közbejött valami és nem kezdtük el.


A másik ismerősöm pedig túrázni is eljárkál a kutyájával, amit én is szoktam az enyémekkel, és felajánlottam már neki, hogy mi lenne, ha együtt túráznánk, de nem volt túl lelkes.


Szóval panaszkodnak, hogy nincs kivel haverkodni, nincs kivel játszani, együtt sétálni, szocializálódni, és akárhányszor elhívom őket egy közös sétára, nem jönnek, mindig van valami kifogás, vagy nem is reagálnak rá.


Mondjuk az egyiküket nem is szoktam látni, hogy sétáltatná a kutyáit, talán az elején, mikor hozzá kerültek, vitte őket, de már régóta nem. A másikkal viszont szinte mindig egyidőben sétáltatjuk a kutyáinkat, mindig összefutunk, de mégsem akar velünk tartani.


Én is szeretném, ha a kutyáim gyakrabban találkoznának más kutyákkal. Bár a kutyasuli miatt jól szocializáltak, én kevésnek tartom azt, hogy havonta 1x sikerül csatlakozni egy kutyás túracsapathoz. Mikor ők meg itt lennének helyben, ráérnek, és mégsem akarják. Akkor nem értem miért nyafognak.



2022. jún. 23. 16:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Vagy te vagy a kutyád nem vagy szimpatikus nekik.
2022. jún. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

Milyen kutyáid vannak és nekik milyen kutyáik vannak?


Én pl a saját kutyáimat nem engedem oda bull tipusuakhoz és 30kg-nál nagyobbakhoz, de valószínű, hogy egy 2-3 kg-os kutyához se nagyon mehetnének, meg olyanhoz, akire valamiért vigyázni kell mert ott meg a kutyát félteném -véletlen rálépnek, aztán eltörik valamijüket.


Ha amúgy ennyire zavarna én sallang nélkül rákérdeznék, hogy mégis miért nem akarnak együtt sétálni. Csak aztán bírd a kritikát. Menhelyen együtt sétáltok vagy csak ugyanakkor mentek, aztán külön utakon viszitek a kutyákat? (amúgy miért nem viszitek ilyenkor a saját kutyáitokat? Én szoktam, csak azért.)

2022. jún. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nekem 3 kutyám van, egy idősebb bichon keverék, egy agár keverék és egy spitz keverék.


Egyik ismerősömnek egy nagyobb testű, mali szerű keveréke van, a másiknak egy tacskó szerű utcai vegyes és egy terrier.

Ők ketten egyébként időnként összejárnak a kutyáikkal, vagyis elviszik egymáshoz őket.


A menhelyen együtt sétálunk, mindig megsétáltatunk fejenként 2-3 kutyát, de együtt haladunk velük, őket is próbáljuk így szocializálni.

A mali gazdája ha ideje engedi, menni szokott egyedül is, kiviszi a menhelyre a saját kutyáját. Gondoltam már rá, hogy én is viszem magammal az enyémeket, de hárommal plusz még egy menhelyivel nem bírnék el, annak meg semmi értelme, ha csak az enyémeket viszem. De ha csak az egyiket viszem, akkor a másik kettő nagyon sír, de érthető.

2022. jún. 23. 17:29
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a kutyák habitusa nem passzol, és jobb a békesség alapon inkább nem kockáztatnak. Nekem pl reaktív kutyám van, utcáról mentették, ő sem jön ki bármelyik másik kutyával. Van, aki ezt érti, van, aki akkor sem, ha a kutyák összemordulnak.
2022. jún. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Van ivaros kan a csapatban?


Enyém bár elsétál a többi ivaros kan mellett békésen, de hosszabb távon nem viseli el őket maga mellett. Előbb-utóbb összemorgás lenne a vége.


Vagy szimplán nincs kedvük veletek sétálni.

2022. jún. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Az én kutyáim minden kutyával jól kijönnek. Nem volt még konfliktusuk. Mindhárman ivartalan szukák. Elég nyugisak, az agár szeret játszani, ha van hozzá méltó játszótárs.


A mali egy kedves ivartalan kan, a másik ismerősöm kutyáival jól kijön, illetve ugye a menhelyre hordja haverkodni.


A két kicsi, a tacsi meg a kis terrier ivartalan kan és ivartalan szuka. Őket annyira nem ismerem, sajnos nem nagyon mutogatja őket nekem, pedig a tacsit együtt mentettük. Viszont ismerősöm gyakran visz haza ideiglenesben harmadik kutyát, most is van nála egy gyepmestertől elhozott retriever mix.


Tehát elméletben mindegyikünk kutyája kijön más kutyákkal, hozzá vannak szokva az új arcokhoz. Éppen ezért nem értem, hogy mi akadálya. Meg ha velem is eljárnak a menhelyre, egyikükkel bringázni is szoktunk, akkor csak bírnak engem is. Nagyon szomorú vagyok.

2022. jún. 23. 20:45
 7/17 A kérdező kommentje:

Egyébként van még egy ember, ő ritkán jön velünk a menhelyre, meg annyira nem is ismerem. Neki is van két kutyája, egy bolond amstaff, nekimenne más kutyáknak, meg egy nemrég mentett, nagyon félős nagyobb testű keverék.


Vele bezzeg a mali gazdája menne sétálni, csak a másik fél nem meri még. Viszont ő meg velem sétálna, de vele meg én nem akarok, mert tudom, hogy nem bír el egyszerre két kutyával, pláne problémásokkal. Mikor vitte orvoshoz egyszerre a két kutyáját, én lettem megkérve, hogy menjek már el segíteni neki fogni őket, mert nem tud egyszerre kettőt vezetni, de ahogy láttam nagyon egyet sem. Az amstaffja majdnem elrántotta. Őt direkt nem hívom, de mégis jönne, aki meg hívja, azzal ő nem akar együtt sétálni.

2022. jún. 23. 20:56
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát a leírtak alapján valószínűleg te vagy az akit nem kedvel a többi gazda,nem lehet hogy mondtál valami olyat ami sértő lett volna vagy bármi?
2022. jún. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem hiszem. Miért hívnának menhelyezni, ha nem bírnak engem? Holnap is megyünk és vasárnap is.
2022. jún. 23. 21:20
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon zavar miért nem kérdezel rá?
2022. jún. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!