Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki úgy godolja, hogy a...

Aki úgy godolja, hogy a kutyának nincs helye a házban miért gondolja így, kifejtenéd?

Figyelt kérdés

Én a másik tábort erősítem, aki mégsem így gondolja, az kifejtené? Miért nem mehet be a kutya a házba?


Érdekel a véleményed, ennyi a célja a kérdésemnek, nem akarok veszekedést. :) Köszönöm a megértésed. :)



2022. jún. 26. 11:53
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
86%
Egy ismerősöm szerint azért, mert a kutya kintről jelzi a betörőt. Mondtam neki hogy ez baromság, mert ha a betörő akarja, lemérgezi a kutyát fél perc alatt, kárt tehet benne. Nem értette.
2022. jún. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
97%
Nalam bent vannak, de sokan nem szeretnek takaritani utanuk (szor, nyal meg amit a labukkal behordanak).
2022. jún. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
73%
Én már felnőtt fejjel láttam életemben először kutyát házon belül. Itt falun ilyesmi egyszerűen nem létezett, még most se nagyon van. Macska se, ha már itt tartunk. Ember bent, állat kint. Jól megvannak odakint is, persze olyan fajtájú kell.
2022. jún. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
71%
Azért, mert ha a dárga szőnyegre piszkít az nem épp kelemes, meg összerágja a bútort, bevizel, hullatja a szőrét, nyálazz a berendezési tárgyakat, a lába egy séta után piszkos és ezt a piszkot beviszi a lakásba. Persze van akit ez nem zavar, de engem például igen. Van aki a lakásba is bejár cipővel, én nem járok be. Ha bent tartanék kutyát, akkor a lakást is úgy rendezném, hogy ne zavarjon, hogy a kutyával együtt jár valaamennyi szennyeződés.
2022. jún. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
26%
Az Iszlàm tiltja hogy bent a lakàsban kutyàt tartson az ember. A kutya jelenlète tàvol tartja az angyalokat.
2022. jún. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
59%
Én a magam részéről azért gondolom így, mert pont azt szeretem a lakásban, hogy a családdal úgy élünk bent, ahogy szeretnénk. Pl nyugtunk van a fürdőszobában, a wc-ben, a hálószobában, a konyhában. Ezek számomra olyan helyek, ahol nekem nagyon fontos a nyugalom és a higiénia. Mi szeretünk úgy kikapcsolódni a hálóban vagy a fürdőben, hogy nem ront be közben egy kisállat és nézi végig, hogy mi történik éppen. Este is szeretünk jót aludni, nem akarjuk hallgatni, hogy valami ugat vagy nyávog, vagy kívülről kaparja az ajtót, hogy engedjék be. Én azt szeretem, ha a feleségem bújik be mellém az ágyba, nem pedig a kutyám. Azonkívül pedig szerintem mindennek és mindenkinek meg van a maga helye. Számomra a kutya azt jelenti, hogy kint az udvaron van a saját területe, fennhatósága, amit védhet, ahol játszhat, ahol aludhat, bátran lehet koszos, nem zavar senkit sem. Megvan a megfelelő mozgástere, futhat szabadon anélkül, hogy leverne három vázát meg két virágcserepet a polcról. Egyszerűen szerintem a kutyában pont az az állati és attól lesz méltóságteljes, ha nem kényszerítem be egy 50négyzetméteres lakásba, csak azért, hogy nekem jó legyen, és legyen mit simogatni, hanem állatként kezelem és nem fosztom meg az előbb felsorolt állatias jogoktól. Szerintem az állatot állatként, az embert emberként illdomos kezelni. Én ezért gondolom így.
2022. jún. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
35%
Elég kint takarítani utánuk.Haszonállat,kint a helye.De attól még szeretjük őket,mindkettőt.télen nagyhidegben vagy tűzijáték alkalmával bejöhetnek,mondjuk csak a földszintes keverék szokott,a németjuhász akkor sem
2022. jún. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
38%

Minden csak szeretet kérdése, meg hogy ki mennyire áldozza fel magát érte. Olyan ez, mint a gyerek. Nem mindenkinek való. Én benn tartom a házban az egy kutyámat és egy macskámat is. Rendszeresen kell őket fésülni, a kutyát fürdetni. Almozás, sepregetés, porszívózás és még így is van szőr a kaján, a ruhán, a kádban, minimális mennyiségben. De mi már hozza szoktunk, mert a mi állataink. Többet takarítok, de a gyerek miatt amúgyis kellene, ne nyaljon fel semmit a padlóról.

Ugyanakkor a szüleim benn tartották a házban a mopszokat. Nem volt rá energiájuk, hogy takarítsanak utánuk, fürdessék, zárt kennelbe kerültek, persze csak estére vannak bezárva, de udvari kutyák lettek.

És meg is értem. A mopsz konkrétan olyan fajta, aminek undorító levakarhatatlan egy szőr típusa van. Éjjel nappal fésülni kell, és akkor is ott van mindenhol a szőr. Én speciel utáltam ezért haza járni. Nyilván ha erre áldozod a szabadidőd nagyrészét, megoldható. De nem mindenkinek.

Megértem azt is, aki kinn tartja a kutyát, azt is aki benn.

2022. jún. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
85%

Valaki igy, valaki ugy. Nalunk pl van benti kutya, de nem mehet fel se a kanapera, se az agyba, van neki helye, ott alszik. Az a napi plusz 20 perc, amit porszivozassal toltok a kutya miatt, meg a heti plusz 2-3 felmosas, amit a kutya ota iktattam be, nem tema, egyaltalan nem faradtsag.

Labmosas van minden seta utan, egyaltalan nem erzem kevesbe higienikusnak a lakast, sot, kutya ota nagyobb rend es tisztasag van, mint elotte :D


Egyebkent meg azt kene megerteni, hogy nem minden kutyafajta tarthato kint es ilyenkor iszonyuan csalodott vagyok, amikor pl tacskot vagy mopszot kivagnak a kertbe, mert rohadtul nem ott van a helyuk! Rovidszoru es/vagy kistestu kutyat nem tartunk kint.

2022. jún. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
70%

Nem hiszem, hogy Allah örülne ennek. A kutyák angyalok.


Családi házban áltünk régen, és mikor volt kutyánk, akkor szabad bejárásuk volt a lakásba. Aki a szőnyegre piszkításra fogja az egészet, hogy márpedig kutya ne jöjjön be, annak üzenem, hogy könnyen szobatisztaságra lehet nevelni egy kutyát, mert különbséget tud tenni jó és rossz, között, nem buta állat a kutya.


Azokat meg egyenesen állatkínzóknak nevezem, akik télen hóban-fagyban is kint tartják a kutyát, azoktól el kéne venni.

2022. jún. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!