Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tépkedi az idős kutyám...

Miért tépkedi az idős kutyám a füvet?

Figyelt kérdés

Szokta néha legelni, de ez más. Azt csinálja, hogy lefekszik a fűbe, majd ami fűcsomót elér a két mellső lába közt, kitépi és félreköpi.

Soha nem csinált ilyet, most viszont pár napja észrevettük, hogy ezt csinálja. Kicsit túrja az orrával a füvet/földet, majd ráharap egy kisebb fűcsomóra, kitépi és kiköpi félre. Szerintetek ezt miért csinálja? Egy idős labradorról van szó egyébként.


2022. jún. 28. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Lehet csak unatkozik
2022. jún. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, erre mi is gondoltunk, viszont nem akar sose játszani már, a simit se mindig igényli, a legtöbbször csak alszik már.
2022. jún. 28. 17:50
 3/9 anonim ***** válasza:
21%
Lehet hogy emésztési zavarai vannak
2022. jún. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem, mert a kérdező írta, hogy nem eszi meg csak kiköpi.
2022. jún. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Azért köpi ki mert rájön hogy még sem az kell neki amit kitépett.
2022. jún. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Az én egyik kutyám is ezt csinálja és nekem sem sikerült rájönnöm az okára.

1. Arra is gondoltam, hogy talán valamilyen szagot érez, de ha szagra megy, akkor kaparni és ásni is szokott, ez a tevékenység nem jár együtt izgalommal. Nem pörgeti úgy be magát, mint ásásnál vagy játéknál, de határozottan érdeklődést mutat a tevékenység felé, fülei figyelőállásban vannak és a földre koncentrál.

2. Nem is unalomból csinálja, mert van amikor játék közben, ha lefekszik szusszanni, akkor is csinálja. Viszont mindig fekvő helyzetben csinálja.

3. Szintén nem emésztés miatt, mert az enyém sem eszi meg, kitépi és kiköpi.

4. Az én kutyám nem is idős, mint a kérdezőé, tehát a kor valószínűleg nem játszik szerepet az okok között.

5. Nem is mindig egy helyen csinálja, teljesen (számomra) esetleges helyeken láttam már ezt csinálni az udvaron.

6. Azt viszont észrevettem, hogy általában fűnyírás után néhány napig csinálja, magasabb fűben nem.

7. Gondoltam bogár vadászatra is, de látszólag semmilyen bogár, vagy bogárjárat nem jelenik meg a kitépett fű helyén és nincs is meg a kutyában a "vadászós" magatartás.


Én is kíváncsi vagyok az ötletekre, ha ideszemtelenkedhetek.

2022. jún. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Férjem most azzal az ötlettel állt elő, hogy esetleg a meleg miatt csinálja, keresi a fű alatti hűvös földet. Talán nem hülyeség, mert valóban gyökerestől tépi ki a kis csomókat, és a végén egy kis kör föld látszik csak a mellső lábai között. Ráadásul most kezdte, a nagy melegben csinálni, nyár előtt nem csinálta, bár tény, hogy eddig egyik nyáron se csinálta, meg soha máskor :D


Amúgy az én kutyám is csak fekve csinálja ezt.

2022. jún. 29. 08:01
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a foldre van szuksege: asvanyi anyagokra.

A humuszban sok asvanyi anyag es nyomelem van!!! Ahhoz viszon melyebbre kell mennie a felszinnel.


Probald ki,hogy igazi hussal ,szetfott holdseggel meg nyers husoscsonttal eteted par hetig es nem tepi ki a fuved,mert abban meglesz a kello tapanyag.


En szoktam az ilyen kaja melle meg huminsav kapszulat is adni neki.

2022. jún. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8

Köszönöm a tanácsot! :)

2022. jún. 29. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!