Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha a két lány...

Mit csináljak, ha a két lány kutyusom sokszor egymásnak esik?

Figyelt kérdés
Van egy pumi kutyusom,őt az utcáról fogadtuk be pár éve. Mostmár van mellette egy 5hónapos csau-csau kutyám is. Már volt csaum,akkor két kan kutyusom volt(csau,kuvasz),őket külön is kellett zárni,annyira nem egyeztek. Azt hittem ha 2lány lesz, velük nem ez lesz. Tévedtem. Az egyik ivartalanítása vajon segíthetne? A féltékenység a fő ok. Nem kell leírni mik az ivartalanítás pozitívumai,én ellene vagyok. Nem akarom megváltoztatni a kutyámat,ha nem muszáj. De már nagyon féltem a kis idősebb puminkat (őt ivartalanítanám egyébként, ő is morog először általában) mert a csau ugye harcikutya és nehogy elfajuljanak a dolgok,isten ments megfojtsa. Jah,azt hozzátenném hogy már a pumi ugye meglett kutyaként került hozzánk nem nagyon lehet nevelni. A csau meg aki ismeri,tudja h milyen,ha belekezd a verekedésbe se hall se lát. Olyankor nincs gazdi se.
2022. jún. 30. 12:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

A kutyák rivalizálása nem nemi hovatartozás és még csak nem is 100%-ban ivarosság kérdése.

A félelmeid valósak. Ha két ivaros kan összekap, akkor pikk-pakk néhány sérüléssel lerendezik egymás között, de két szuka akár a végsőkig is elmegy. A megoldás, ha te vagy a legerősebb köztük és a helytelen viselkedést minden egyes alkalommal, nagyon határozottan és következetesen tiltod, bünteted. Természetesen nem verésre célzok, de a büntetésre nagyon sok módszer van, amit nagyban befolyásol a kutya személyisége, habitusa. Ha egyedül nem megy, akkor érdemes kutyakiképző segítségét kérni, mert ha így marad, akkor ennek tragédia lehet a vége.

2022. jún. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Eleve ne engedd össze őket, ha ennyire nem tudod kontrollálni őket!


De ott nem a kutyákkal van a baj, ha már az előző generációban is komoly viselkedési gondok és agressziót voltak. Miért kellett második kutya, ha nem értesz hozzájuk és nem tudod őket nevelni?

Egyébként meg keress fel rehabbal foglalkozó kutyaiskolát, mert látszik, hogy ez neked túl nagy falat.

2022. jún. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Már bocs,de senkitől nem azt kértem,hogy bíráljon,vagy hogy kiosszon a kutyáim miatt. Nem vagytok itt,nem tudjátok mennyit foglalkozom velük. Mellesleg az előző csau-kuvasz párosnál kb 10 éves voltam. Hát bocs,h akkor még nem gondolkodtam a falkavezérségen. Szoktam vele sétálni. Semmi baja a többi kutyával,otthon sem ő támad. Külön etetem őket és ha rászólok a pumira mikor morog abbahagyja. De nem vagyok mindig ott,és ha már egymásnak esnek nehéz őket szétszedni.


Tanácsot kértem,nem pedig lecseszést. Az ilyen emberek véleményére nincs szükségem akik maguk sem tudják mit beszélnek, és csak abban tudják kiélni magukat, hogy 10 sor alapján nekiesnek valakinek,h ne tartson kutyát mert rossz soruk van mellette.


Jah és a pumi egyáltalán nem labdázik csak a csau,ilyenen nem veszekednek. Ezt azoknak írom akik tényleg segíteni akarnak. És szegénykét az előző helyén biztos hogy verték,mert minden botféleségtől vagy még a slagtól is fél,remeg. Kicsit magabiztosabb lett mióta nálunk van,de mostmeg a csautól is fél,és úgy próbálja kompenzálni,h ha közelebb megy hozzá morog. És leszögezném imádom a kutyáimat és a szabad időm nagy részét velük töltöm. Azoknak köszönöm akik tényleg segíteni akarnak,a többiek meg legyenek kedvesek nem írni.

2022. jún. 30. 13:08
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Elég nagy ott a probléma, ha egy kutya 5 hónaposan verekedésbe keveredik fajtától függetlenül. Kutyaiskola mondjuk így elsőre.
2022. jún. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

Kaptál segítséget. Keress fel egy megfelelő kutyasulit, mert neked ez egyedül mint látszik megoldhatatlan, és szeparált el a kutyákat. Milyen tanácsot vársz még?


Ha te ennyire értesz a kutyákhoz, hogy falkavezérség kell, akkor nem csoda, hogy ilyen szintig neveletlen és kontrollálatlanok.

2022. jún. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan mit vartal egy ilyen kerdes ala? Nem tudod kontrollalni a sajat kutyaidat, meg az ivartalanitasrol sem lehet szo. 2 felnott kutyanal az ivartalanitas mar nem is hozna valtozast viselkedesben, szoval ez mindegy is. De ahogy irtak, 2 szuka kemenyen, egy eleten at kepes rivalizalni egymassal, es ebbe valamelyik elobb-utobb csunyan megserul, esetleg rosszabb. Kerj segitseget szakembertol, hazhoz jaro trener lenne talan a legjobb, aki latja mi a helyzet es miert.
2022. jún. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A kritikával nincs bajom. Azzal van bajom,hogy egyesek csak szapulni tudják a másikat,h benned van a hiba,minek neked kutya stb. Tisztában vagyok vele,hogy valami nem okés ezért írtam ide. TANÁCSÉRT!! Hogy a tapasztaltabbak hátha tudnak segíteni. Jó,mondja el,hogy valamit rosszul csinálok,de mondja azt is el,hogy hogy csináljam jobban. Így lenne az értelme,hamár tanácsot kér az ember.
2022. jún. 30. 14:21
 8/16 anonim ***** válasza:
86%

Látatlanul, 3 sorból hogy várod el, hogy elmondják, hogy hogyan csináld jobban? Komolyan érdekel, hogy ezt hogy gondoltad.


Kár volt a két kutya. Kár volt idáig várni. Miért nem tettél egyből lépéseket akkor, amikor ez először előjött és először láttad, hogy te ehhez nem vagy elég?

2022. jún. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Szerintem te egyáltalán nem ismered ezt a fajtát. Nekem volt már csau csau kutyám,a rokonaim pedig tenyésztették is. Ismerem,hogy milyen. Nem egy pit bull. Nyugodt kutya és most sem lenne gond,ha a másik nem menne neki,hiszen ő nem szokott kezdeményezni.


Nem tudom olvastad-e, írta az egyik tanácsot adó vki,hogy ő ivartalanította a kutyáit és nem lett jobb a helyzet. Tehát ő már tapasztalta is. Nekem az ivartalanítás már az utolsó lépés lenne,de csak akkor ha tudom tényleg segít.


Nem minden nap verekszenek össze,de azt nem akarom,hogy tovább romoljon a helyzet.

2022. jún. 30. 15:09
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellett volna második kutya, ha az elsőnek eleve nem stabil a viselkedése. Még én sem mernék a mentett kutyám mellé másodikat hozni, pedig mi jártunk és fogunk is járni még kutyasuliba (most a hőségben nem motivált, úgyhogy csak otthon meg sétáknál gyakorolok vele, amennyi megy), és nagyon sokat javult a viselkedése, és lenne is jelölt, akivel próbálkoznék, de tudom, hogy nem lenne jó ötlet, mert még van meló a meglévő kutyámmal.

Hol volt a felelős gondolkodás, amikor a második kutyát bevállaltad?

Ha nem akarsz nagy bajt, hívj házhoz járó trénert.

A viselkedésükön már tényleg nem változtatna az ivartalanítás, de a nevelés igen, és tévedés, hogy nem lehet idős kutyát nevelni, lehet, csak meló. Az ivartalanításnak meg több más előnye is van. Egy ismerősöm már későn lépett, daganat is volt a kutyában, és nem sokat élt már utána.

2022. jún. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!