Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shiba Inu viselkedés változás!?

Shiba Inu viselkedés változás!?

Figyelt kérdés

Elsősorban azokhoz szól a kérdés, akiknek szintén Shiba Inu kutyájuk van. Valamivel több mint egy hónapja múlt el az első menzesze a kutyámnak/valamint ekkor keződött el a nyár is. Az említett két tényező előtt sétánál mindig ment, szaladt, húzott most meg alig akar jönni. Nagyon sokszor csak megáll egy helyben és nem mozdul, ha jön is akkor is csiga tempóban. Eddig minden etetésnél jött és ugrott, várta, hogy mikor ehet, most meg kb könyörögni kell neki, hogy menjen és egyen. Játszani nagyon szeret, mindig várja, hogy mikor labdázunk, más kutyákkal is vígan elvan. Étvágya is van mert amikor mi is eszünk mindig ott van és kunyerál. Mi arra gondoltunk, hogy nem bírja ezt a nagy meleget és azért ilyen kis lagymatag (sima sétánál, de játéknál más kutyák társaságában kicserélődik). A kaja témában meg lehet nem ízlik már neki a kutyakaja és inkább az enné amit mi is (sok nasit kap amikor mi is eszünk).

Ti mit gondoltok, mi lehet a viselkedés változás oka?



2022. júl. 2. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. A meleg

2. " (sok nasit kap amikor mi is eszünk)."Mire a valódi evéshez eljön az idő, félig, vagy akár teljesen jóllakik.

3. A kutya tüzel és nem menstruációja van. Ég és föld a kettő között a különbség.

2022. júl. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nem kéne összeetetni mindenfélével, csak a saját tápjával, a megfelelő időben és mennyiségben.

Lehet hogy a meleg a baja, de az is lehet hogy beteg, amúgy is ideje elvinni ivartalanítani ha eddig nem tettétek, elmondod mindezt az orvosnak is, és ő majd részletesebben kivizsgálja.

Egyébként az én shibám nehezen viseli a meleget, de semmi tünetet vagy változást nem látok rajta, csak annyit hogy melege van, a többi kutya nem liheg ennyire, nem hűti magát ilyen sokszor, mint ő.

2022. júl. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2 Még a nyáron elvisszük ivartalanítani.

Nektek sima vagy laparoszkópos volt az ivartalanítás? Mit tapasztaltál utána a kutyán? Kezelhetőbb /nyugodtabb lett?

2022. júl. 2. 15:56
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Az enyém fiú, úgyhogy csak egy sima kisműtét volt.

Ugyanolyan hiperaktív mint előtte, és nagyon makacs, nehezen kezelhető, önfejű.

Ezért ne adjatok neki a saját kajátokból, mert a fejetekre nő.

Egyébként megbántam hogy megvártam míg kifejlődik. Az előző kutyámat hat hónaposan ivartalanították, ő kezes bárány volt. Kimaradt a nagy hormonrobbanás.

Nála megvártam az egy éves kort, mert megoszlanak a vélemények hogy hat hónaposan vagy egy évesen érdemes, így ezúttal kipróbáltam ezt a verziót. De ha visszamehetnék az időben, minél előbb ivartalaníttatnám, akkor talán nem lenne ennyire domináns.

2022. júl. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszát azt hiszem megfogadom. Most lett egy 11 hetes kis Shiba fiúk és iszonyat hieraktív és már most akaratos kis dög :D Nem lehet bírni vele. Az orvos is azt javasolta, hogy 6 hónaposan ivartalanítsam
2022. júl. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!