Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befogadtunk egy vizslát, de...

Befogadtunk egy vizslát, de borzasztó a viselkedése. Egyelőre nem fogadják sehol. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Befogadtunk egy valószínűleg szándékosan kitett kölyök vizslát 5 hónapos. Borzasztó neveletlen, elviselhetetlen. Tudom,hogy kölyök de ez már azért túlzás amit csinál. Az,hogy mindent tönkretesz az egy dolog, de mindenkit fellök és folyton láb alatt van. Nekünk mindig is kistestű,kis mozgás igényű kutyáink voltak. Szeretjük mert nagyon ragaszkodó de nem tudjuk a mozgását kielégíteni, futni vele meg nincs időnk napi több óra. Mit tennél? Aki tartja a kutya napi több órás mozgatását,hogy tudja megoldani? Mikor kerít rá sort és hogyan?

2022. júl. 2. 21:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Egy vizsla mozgásigényét nem könnyű kielégíteni. Amikor vizslám volt mi is megosztottuk a sétát, futást vele, de 10 km meg se kottyant neki, utána még az udvart milliószor körbefutotta. Próbáljatok meg felváltva mozogni vele, apportíroztassátok rogyásig, foglaljátok le szellemileg is. Az 5 hónapos életkor nagyon nem könnyű időszak. Kitartást!
2022. júl. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Ne fogadj be olyan kutyát, amire nincs se időd, se energiád. Meg nyilván nevelni kell.
2022. júl. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Akkor ott kellett volna hagynom? Azért nekem is van szívem, inkább rágjon akkor szét mindent de nem hagyok út szélén állatot ha látom,hogy bajban van és kidobták...


Igyekszem valahogy napi 2x megoldani a mozgást, hátha valamennyire csökkenthető ez a túlzott energiaszintje

2022. júl. 2. 21:53
 4/13 anonim ***** válasza:
97%

Vizslamentest keresd, ha nem szeretnetek megtartani.

Egy 5 honapos kamasz sajnos ilyen, nem vizslam van, hanem egy utszeli keverek, de nekunk is meggyult a bajunk vele 4-5 honapos koraban, mindent szetragott, komplett napozoagyat szedett darabokra, meg a felnott kutyat is belevitte a hulyesegbe, a viragaimat kiszedtek, fel volt turva a kert, aztan megkomolyodott. Ha adtok neki egy eselyt, akkor mozgas (futtatni kolykot meg nagyon ne), reggel es este 1 ora seta megteszi, ha tud bandazni mas kutyakkal es lefarasztja magat, akkor fel ora is. Tanitsd, szellemi farasztas is legyen, es adj neki ragcsat hogy azon koptassa a fogat, szobakennel is megoldas, ha magara hagyjatok par orat, de ehhez is szoktatni kell.

2022. júl. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%

Egy nagytestű kölyökkutyával nagyon türelmesnek kell lenni és nem szabad hasonlítani más, már nálatok "szocializálódott" kutyushoz.

Mind önálló egyéniség és karakter - ennek megfelelő foglalkozást, türelmet igényel.

Saját példám.

Első németjuhász kutyámmal rengeteget foglalkoztam, nagyon hozzám nőtt.

A következő kutyámtól ugyan azt vártam, de türelmetlen voltam, el is rontottam a nevelését, pedig rendkívül értelmes kutya volt.

Szóval szerintem türelem, esetleg kutyasuli - ott viselkedésmintákat is lát, könnyebben "szicializálódik" és sok sok foglalkozás, törődés.

Hidd el, lehet még nagyon jó kutya belőle!

2022. júl. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem azt mondtam, hogy hagyd ott, hanem ha hazaviszed, hívj egy menhelyet, vagy a vizslamentést.
2022. júl. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

,, Aki tartja a kutya napi több órás mozgatását,hogy tudja megoldani? Mikor kerít rá sort és hogyan?"


Az erre a kérdésedre érkező válaszók nem feltétlen segítenek neked. A saját életviteledtől függ. Én a mostani nyári időszakban, napközben csak eü. sétára viszem a kutyám. Este felé van a 1-1,5 órás séta.

Hideg időszakban 2 nagy séta is van. Időben nekem úgy fér bele, hogy itthonról dolgozom és konkrét munkaidő sincs, feladat van aminek van egy határidje amire késznek kell lennie.


Jelenleg mi a napirendtek? Mennyit foglalkoztok a kutyával?


Ha nem passzol hozzátok, inkább keressetek neki új helyet. Még kicsi könnyen találhat új gazdát, de ha rögzülnek benne a rossz szokások nehezebb lesz.


Mivel írtad sehol nem fogadják, így felmerül a kérdés, hogy egyáltalán kell-e bármit is tanácsolni azügyben, hogyan foglalkozzatok vele, mert úgy tűnik nem hozzátok való. Ezt nem bántásból írom de ha nem szeretnétek megtartani a kutyának és nektek is jobb lesz ha máshoz kerül, olyanhoz akivel összeillenek életvitelben.

2022. júl. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
2022. júl. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kizartnak tartom, hogy fajtamentes ne fogadna. Vedd fel a kapcsolatot a futrinkaval.
2022. júl. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy kölyök vizslánál pont ez a viselkedés a normális és természetes amit leírtál. Minden fajta más, csak olyat tarts meg aminek az igényeit 100%ban ki tudod elégíteni.

Add át a fentebb írt helyre, majd keresnek neki olyan helyet és gazdát akivel azt kapja amire szüksége van.

2022. júl. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!