Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális hogy altatás után 3...

Normális hogy altatás után 3 órával még mindig csak fekeszik a kutya?

Figyelt kérdés

4 éves németjuhász kutyánk ma délután minden előjel nélkül öklendezett és erősen folyt a nyála.

Azonnal bevittük az állatorvoshoz, és mint kiderült a gyomra megcsavarodott. A pulzusa nagyon magas volt és azonnal műteni kellett.

A műtét elvileg sikeres volt, a pulzus normalizálódott, és haza is lehetett hozni. Kapott 2 féle gyógyszert.

De amióta hazaértünk csak fekszik, a szemét kinyitja és reagál is, meg néha felemeli a fejét. De felállni meg se próbál.

Korábban volt már alatva de akkor már a hazaúton eleven volt. Most viszont nagyon el van kenődve.

Az orvos sajnos mára bezárt és csak reggel lesz elérhető.



#műtét #németjuhás
2022. júl. 3. 19:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Műtét után szerintem neked sem lenne nagyon kedved ugrálni.

Miénk röntgen volt, altatás után még órákig kába volt, felállt, de csúszott szét a lába, inkább aludt, míg el nem múlt a hatása.

2022. júl. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Az enyém 5-6 óra alatt tért teljesen magához ivartalanítás után.


Jobbulást kívánok!

2022. júl. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Egy gyomorműtét után ennyivel, neked sem lenne kedved ugrálni.
2022. júl. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
86%
Nálunk az ivartalanítás úgy nézett ki, hogy reggel 7-re vittem, hamar megvolt az egész, 8-ra otthon is voltam vele. Délben kezdett nagyjából magához térni, próbált kimászni az ágyából, de nem nagyon tudott. 1 óra fele már kúszott, húzta magát a talajon. 2 óra fele már az első lábaira rá tudott állni, a hátsókra nem. Kb. 4 órára tudott már megállni a lábain, de járni még nem tudott, kapásból eldőlt. Este 6 fele már úgy ment mint aki jól be van rúgva, ez megmaradt késő estig. Másnap reggelre lett normális. Szóval kellett neki 1 nap, hogy "tiszta" legyen az altatás után. Felhívtam a dokit, azt mondta hogy ez normális. Úgyhogy szerintem nálad is az, hogy még 3 óra után is csak fekszik.
2022. júl. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%

Erről ez jutott rögtön eszembe:

[link]

Bocs... :D

2022. júl. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Az én kutyámnak eddig 3 műtétje volt, és mindegyik után jó pár órát ki volt. Volt amelyik után fél órával már egy picit, pár percet járkált, de aztán rögtön vissza is feküdt aludni több órára. De a másik kettőnél még csak nem is járkált egyáltalán, csak feküdt órákon át. Szerintem normális.


"Korábban volt már altatva de akkor már a hazaúton eleven volt."

Szerintem ez attól függ, hogy mennyi altatót adnak be neki stb. Mármint egy nagyobb, hosszabb műtét után szerintem várhatóan több idő kell ahhoz, hogy "feléledjen", mert gondolom több altatót is adnak be neki, nagyobb dózist.

2022. júl. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a nagy meleg is befolyásolja, több helyen ha nem életmentő a műtét eltolják őszre, biztosan nem véletlen.


Ha úgy látod, hogy nincsen rendben hívj fel egy orvost (ahol van ügyelet), nem kell bemenni de mégis csak egy orvos fog válaszolni a kérdésedre.

2022. júl. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Valamiféle csodára vársz hogy 3 óra után szaladgáljon? Nem vagy semmi. Nekünk csak ivartalanítás volt 2 kutyánál is reggel és kb este tudtak úgy ahogy kótyagosan menni.
2022. júl. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%

Itasd! Ebben a melegben mást nem tudsz tenni. Szerintem reggelre már jobban lesz. Jobb is ha pihen ki tudja mi lenne ha ugrálnak. Mehetnétek vissza a dokihoz.

Nem irigylem a bélcsavarodást. A mi németjuhászunknak csak este adunk enni mikor már nem liheg annyira és lenyugodott az esti séta után. Nagytestű kutyát ezért is jobb 1x etetni mert könnyebben kiküszöbölhető a bélcsavarodás.

2022. júl. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Már talán jobban van mert felállt és ment pár lépést de le is feküdt egyből, ivott is egy keveset, de sajnos a gyógyszert nem biztos hogy ma este belehet adni neki mivel nem eszik meg semmit.
2022. júl. 3. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!