Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell a nevemre átíratni...

Hogy kell a nevemre átíratni egy kutyát?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak, én apumhoz költöztem, a kutya jött velem, a kutya anyám nevén van, de a beleegyezésével magammal vittem. Két hónap múlva leszek csak 18. Hogy tudom a chipben és az oltási könyvben is a saját nevemre íratni? Adásvételi szerződéssel?


Előre is köszi



2022. júl. 3. 20:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%
Csak simán el kell menni az orvosához és megkérni hogy írja át, mert változás történt.
2022. júl. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%

Nekem nem irta csak ugy at az orvos, igaz, en orokbefogadtam, de kerte a szerzodest, kellett valami bizonyitek, hogy nem csak ugy loptam a kutyat 😅


Anyukaddal ketten menjetek el az allatorvoshoz, az a tuti.

2022. júl. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%
Ld.: [link] (ez a hivatalos chip adatbázis nyitó oldala) és ott az oldal közepén nagy kék gomb "Tudnivalók a Petvetdata „tulajdonosi adatokkal” kapcsolatban" Minden szépen le van írva! Ezt érdemes tanulmányozni.
2022. júl. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%
Találsz neten eb lemondó nyilatkozatot. Azt töltsètek ki.
2022. júl. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
Anyaddal egyutt menj vagy irjon lemondo nyilatkozatot
2022. júl. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
76%
Teljesen lényegtelen, hogy kinek a nevén van a kutya, ha nincsen jogvita köztetek. Felesleges hercehurca átiratni.
2022. júl. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

De, van köztünk vita. Mert ugyan elengedte a kutyát velem, folyamatosan ezzel zsarol.


Nem érdekli a kutya, nem is látogatja. Csak amikor akar valamit tőlem, akkor megfenyeget azzal, hogy elveszi, mert jogilag az övé. Úgyhogy szeretnék pontot tenni az ügy végére.


18 alatt lehet hivatalosan a nevemen?

2022. júl. 4. 00:12
 8/23 anonim ***** válasza:
42%
apukád nevén lehet, 18 felett a tiéden
2022. júl. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Ajaj, akkor részvétem. Nem lesz egyszerű átíratni...
2022. júl. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

De hogy írassam át anya nélkül? Tényleg abszolút nem érdekli. Mondjuk én sem, nemhogy a kutya. Nagyon idegesítő, hogy ezzel tart sakkban. Nekem nagyon fontos az eb. Vele nőttem fel, a világon nem adnám oda semmiért:((

És stresszes, hogy bármikor elvehetik tőlem.

2022. júl. 4. 00:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!