Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1-2 havonta fürdetés gyakorina...

1-2 havonta fürdetés gyakorinak számít?

Figyelt kérdés
Fekete kutyám szőre olyan puha és fényes lesz fürdés után. Öröm nézni. Érdekes, hogy ha pl eső éri, akkor matt és durvább tapintású lesz. 1-2 hónap után szintén bemattul magától, attól függően hol járunk. Hipoallergén jó minőségű kutyasampont használok. Egyszer hagytam neki 5 hónapot fürdés nélkül, hátha magától "beáll" a szőre és fényes lesz, de csak fakóbb lett.
2022. júl. 4. 19:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%
Igen, és nagyon ártalmas. Évi 2-3 fürdetés, ami egészséges.
2022. júl. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Igen
2022. júl. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%
Igen, nagyon sok. Évente kéne 1-2 fürdetés.
2022. júl. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

En havonta furdetem a kutyat, mert benti es tud azert budi lenni egy ido utan, foleg, mivel gyakran jarunk futtatoba, ahol a porban (neha sarban) fetreng, jatszik a tobbi kutyaval es egy ido utan nem eleg az, ha csak kifesulom.


Semmi baja a kutya borenek-szorenek, mar 10 eve igy csinaljuk. Korpas se szokott lenni soha.

2022. júl. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

Nekem kozmetika igényes fajtáim vannak 5 hetente fürdenek. Muszáj,mert ahogy koszosodnak hiába kefélem sűrűbben őket össze áll csomókba a bundájuk. Ha sokáig van koszosan kefélve akkor meg törik a szőr.



Azért mattul be,mert poros koszos. 4 hetentétől nem szabad sűrűbben . Sampont hígítva szabad használni ha pedig természetes hipoallergén akkor nem ártasz vele.



Egyébként aki azt mondja évente 1-2 alkalommal kell fürdetni azoknak nem kozmetika igényes fajtája van, ha az lenne akkor megértenék. Bár sokan azt hiszik még kefélni sem kell a goldent,német jucit,berni pásztor stb fajtát.

2022. júl. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Enyém rövidszőrű tacskó keverék, tehát hivatalosan nem igényel különösebb kozmetikát, de láthatóan jót tesz a fürdés neki, sokkal szebb a szőre. Heti 2x fésülöm. 2 hónap fürdés nélkül és olyan "tapadós" érzetű lesz a szőre, gondolom ahogy írod, a por miatt. Bőre rendben van, nem vakarózik tőle, nem korpás. Ivartalanítás után volt viszont irtózatosan korpás, pedig akkor ahogy írtam, nem fürdettem 5 hónapig.


Futtatóban egyszer voltunk vele, de valóban borzasztóan poros volt. Még a hajamon is éreztem, hogy koszos, úgy felverték a kutyák a port. Hajat is mostam aznap emiatt :D


Azt nem értem, hogy mi alapján állapítják meg, hogy a fürdetés túl gyakori, ha amúgy a kutya szőre, bőre teljesen rendben van. Gondolom ők is eltérőek, embereknél is van, aki heti 1x mos hajat (jó neki) és itt vagyok én, aki kénytelen 2-3 naponta hajat mosni, mert már 3 naposan olyan koszos, zsíros, mint másnak az egy hetes :/

2022. júl. 4. 20:21
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
4-es vagyok, nekem is rovidszoru tacskom van :)
2022. júl. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

,,Azt nem értem, hogy mi alapján állapítják meg, hogy a fürdetés túl gyakori, ha amúgy a kutya szőre, bőre teljesen rendben van."


Ha valaki egy évben mondjuk kétszer fürdeti a kutyáját, te pedig 2 havonta, akkor ahhoz viszonyítva gyakori a fürdetés mennyisége a te a kutyád esetében.


Ha úgy látod, hogy így vagyis a 2 havi fürdéstől rendben van a szőre és a bőre is , akkor fürdesd úgy . :)


Ettől még a kérdésedre, a válasz gyakori marad. (az, hogy káros-e az már más kérdés, azt lehet megállapítani a szőr/bőr állapotából, de az meg rendben van)

2022. júl. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Jah, köszi, igaz. Rosszul fogalmaztam a kérdést 😅
2022. júl. 4. 20:52
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nézd meg itt. Más helyen is láttam, hogy igazából az a fontos milyen sampont használsz. Na persze azért nem kell naponta, ahhoz viszonyítva még a te kutyád is keveset fürdene :D

2022. júl. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!