Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanitsammeg a kutyámat...

Hogyan tanitsammeg a kutyámat apportozni? Többlent (:

Figyelt kérdés

van egy egy éves westie kutyám és nem nagyon apportozik. Naggyábol visszahozza a labdát a többnyire csak elfut vele. Eztis, ammenyire mos tud, úgy kellett megtanitani neki. Szeretnék vele frisbeezni is( amihez kell apport :)) akár versenyszerüen. nemtudjátok hogyna tudommegtaitani rá. Nemkel az ogy egyik napról a másikra megtanulja, a lényeg hogy biztosra tudja majd. remélem lehet rajta"segiteni".

Válaszotokat köszönöm (:


2010. szept. 20. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
olvass könyvet
2010. szept. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én tapasztalatopkra vagyok kiváncsi,kinél mi vált be és hogyan. Ha valki kutyát tart, gondolom minimum a könyvolvasás, függetlenül attol hogy te ideiirod nekem vagy sem ...
2010. szept. 21. 06:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos az én kutyám sem magától apportos, nem öröm neki. Meg tudtam neki nagyjából tanítani, de nehéz, mert őt is sokkal jobban motiválja a labdával való elrohanás, mint a jutalomfalat.


Én szétszedtem részekre a feladatot, és aztán azokból csináltam viselkedésláncot.


Az egyik a hol a labda? Erre oda kell mennie ahol van, és rábökni az orrával.


A másik a fog. Szájába adom, és tartja.


A harmadik a hozd. Szájába adom, távolodok tőle hívom magammal és hozza.


A negyedik a kérem. Ilyenkor értelemszerűen kiköpi.


És akkor ezeket összeraktam nagyjából egy feladattá. Nem mondom, hogy élvezi, de megcsinálja.


Sajnos ha nem apportos a kutyád, akkor sosem lesz igazán jó a frisbeeben sem, de azért valamennyire meg tudod tanítani. De látványos a különbség azok között a kutyák között, akik fegyelmezetten a jutalomfalatért csinálják, meg azok között, akik a labdamániájuk miatt.

2010. szept. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg váltott labdával. Az egyiket dobod, amikor hozza, kapja a másikat. Ha elmegy vele akkor 10 méteres pórázzal, hogy esélye se legyen elvinni. De finoman huzd be, ha odaér, dicséret, másik labda.
2010. szept. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1.: Egyik barátnőmnek a havaneseje sem volt apportos. tanitani kellett neki is. És azóta számtalan frisbeeversenyen értek el hlyezést. Szóval nem értek vele egyet

2.: Molly évezi. Vagyis tehát, amennyire tudunk labdázni azt élvezi. Eldoo neki és visszahozza. Én ugy gondoltam hogy jobban megtanitani. És szerintem attol hogy nem olyan szépen megy neki az apport, attol lehet még jó frisbees. Mert imád labdázni, scak egy idő után inkább beviszi az árnyékba és rágcsálja.


kőszi a válaszokat (:

2010. szept. 21. 15:35
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem kell megsértődni,ha valaki nem azt írja,amit olvasni szeretnél.

Tény,hogy vannak apportbolond kutyák,nem apportosak,és olyanok,akik a gazda kdvéért hajlandóak apportozni.Úgy látszik nem láttál még igazán mániákus kutyát.

A te kutyád alapból nem apportozni szeret,csak játszani.

Elég nagy önbizalom,hogy nem értessz egyet,mert a barátnőd kutyája...Hiszen minden kutyának tanítani kell,csak nem mindegy mennyire sikerül,mennyire bolondul bele. Tény,hogy egy kutya,aki csak ellötyög a frizbiért,valószínűleg nem lesz világbajnok. De ez nem baj.

Sok lehetőség van az apport tanítására. Amit az egyik válaszoló leírt,nagyon jó megoldás.

De lehet próbálkozni még sokmindennel. Ha elszaladt a labdáért,elkezdesz futni az elenkező irányba. Ha szerencséd van,akkor utánadrohan a labdával a szájában,elveszed tőle,nagy dícséret.

Lehet azt,hogyha már nála a labda,tapsolsz,hívod,mindenáron próbálod magadra vonni a figyelmét,ha odaviszi nagy taps. Sok türelem kell persze.

Vannak bonyolultabb módok is,de már írtak egy jót,így nem koptatom a kezem fölöslegesen.

2010. szept. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

De te nem simered a kuztyámat akkor miért irsz róla? Én nem azt kérdzetem mennyire ismered vagy ehez hasonló. És nem azt akarom elérni hogy a kutyám munkaként tekintsen az apportra, hanem aogyan irtad, azt hogy élvezze, és szeressen vele játszani. Azsem kell higy világbajnok legyen, de szeretnék vele frisbeezni. És hogy élvezze. és már élvezi is az apportot, kezdi megtanulni. Az hogy nem értek vele egyet, az miért zavar téged? tese tudhatsz mindent. Van rá plda hogy egy kutyának tanitani kelet az apportot (Éppugy Mint az én kutyámnak), és ma már gyönyörűen apportozik. És nem ugy mint aki a ju7talomfalatért csinálja, hanem ugy min aki élvezi (=

mind1, Köszi aa tanácsot (:

2010. szept. 23. 15:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy olyan kutyánál akinek erős a zsákmányszerző ösztöne, különösebb gond nincs az apportnál. A Te kutyusod valószinüleg picit ösztöngyenge, igy többet kell vele ezen a téren foglalkozni. Megfogja tanulni, csak a sebessége lesz lassabb.
2010. szept. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!