Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Soha nem volt beoltva a kutya?

Soha nem volt beoltva a kutya?

Figyelt kérdés

vasárnap haza fogok hozni egy kutyát egy tanyasi rokonomtól, ha jól tudom sosem volt beoltva semmivel, ilyenkor mi a teendőm? elvihetem állatorvoshoz vagy inkább hívjam ki a többi kutyára nézve akik esetlegesen a rendelőbe lennének?

tudom ezért büntetés jár, ha ugye eddig nem az enyém volt, engem meg fognak bírságolni?

azt se szeretném ha azt bírságolnák meg akitől hozom

nem tudom ennek ilyenkor utánajárnak, vagy ráhagyják?

hány oltást fog kapni összesen?

kb. mennyibe fog kerülni?

Köszi a válaszokat



2022. júl. 6. 07:49
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Ezért nem jár büntetés a gyakorlatban, mondd el az igazat. Nem te vagy a hibás, hogy a rokonod nem törődik az állataival.

Chipet is fog kapni, az kb 5000 ft, az oltást meg két hét múlva ismételni kell, érdemes kombival együtt beadatni, úgy 10 000 körül van az ára. Meg max kétezer a féreghajtó, szóval összesen 25-30 között lesz valahol, de persze nagyban függ, hogy hova viszed.

2022. júl. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Ilyen esetben a helyedben azt mondanám, hogy találtam kidobva a kutyát. Ha nincs chipje, életében nem volt orvosnál, akkor úgysem tudják meg, hogy kié is volt valójában korábban.

Ha szerencséd van, még ingyenes ivartalanítást is nyerhetsz valahol, nem tudom, de cicáknál van ilyen menhely, hogy talált cicák ivartalanítását ingyenesen vállalják.

2022. júl. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Eleve mennyi idős? Ha felnőtt, akkor most 2 oltást kellene kapnia, a veszettség ellenit fél év múlva ismételni kell, a kombináltat felnőtt korban nem feltétlen szokták ismételni. Ezek darabja 6-7000 ft (plusz az alap vizsgálati díj).

Féreghajtót sem kapott eddig, igaz? Szívféreg tesztet is csináltatni kell. Reménykedj, hogy nem szívférges és egyből kaphatja a szívféreg elleni tablettát, az havonta 3-4000 ft. Ha szívférges, akkor viszont készülj, hogy sok százezret rá kell költened a kutyára.

Chippet is kapnia kell.


Sajnos egyik hiányáért sem büntetnek. Pedig rohadtul kellene már az ilyenek hiányáért alsó hangon is egy 300-400e ft-os büntetés mindenkinek.

2022. júl. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Azt mondanám,hogy találtam. Akkor az elejéről kezdik az oltási sort.
2022. júl. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, 4 éves. Beszéltem egy állatorvossal, kombinálttal kezdi meg chippel, aztán veszettség elleni :) De lehet előbb a veszettség ellenit fogja, nem volt egyértelmű
2022. júl. 6. 20:10
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Rendes tőled h befogadod, nálad jobb helye lesz, a felelős kutyatartás itt kezdődik, ahogy te állsz hozzá. Legyen egymásban sok örömötök! 🤗💓
2022. júl. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De édes vagy! Köszönjük!🥰
2022. júl. 7. 14:47
 8/8 A kérdező kommentje:
Addig egyébként ne nagyon vigyem sétalni igaz? Vagy vihetem? Csak kutyákat kerüljem?
2022. júl. 10. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!