Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell kezelni kettő kutyát?

Hogy kell kezelni kettő kutyát?

Figyelt kérdés

Ma bővültünk egy második kutyával, 5 éves mentett, a másik kutyánk 6 éves, őt 1 éve mentettük. Eddig minden szuper, de még sosem volt 2 kutyánk, és mindkettő elég emberfüggő, tulajdonképpen tudomást sem vesznek egymásról, csak lesik hogy mikor ki kapja a simit. De a régi kutyusunk elég érzékeny, nem akarom hogy háttérbe szoruljon vagy hanyagolva érezné magát, de szeretném ha az új is minél hamarabb megszokná, hogy tudom elkerülni a féltékenykedést?

És például fekhelyekből külön kell? mindegyiknek sajátja vagy egymáséba is mehetnek? A házban több helyen is van párnája/kosara a kutyusunknak, azokba ne engedjük az újat? Vagy jelöljünk ki egy helyet és csak ott legyen kettő párna?

És a tálak? Kaja legyen külön külön de vizes lehet egy? vagy abból is kell kettő?

Ha van még valami tudni való két kutya tartásáról, amire figyelnünk kell kérlek írjátok le, mind tanácsot szívesen fogadok.

köszi


2010. szept. 20. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

A kutya nem féltékeny, a kutya a rangsorbeli helyét védi azért tűnhet annak. Tudni kell ki van följebb és őt kell előbbre venni minden dologban, és neked kell lenni a vezérnek, ezzel meg van oldva.

Ágyból külön kell. Mit gondolsz te örülnél ha másokkal kellene összepréselődnöd? Ha több ágya van az elsőnek akkor nem kell másikat venni. Egyikbe fekszik az egyik, másikba a másik. Ha ők úgy akarják akkor fekszenek egy ágyban. Azt sosem fogod tudni mnegoldani hogy egymáséba ne menjenek, nem figyelheted őket mindig. Vizes tálból sem kell kettő. Majd megvárják míg egyik végez, vagy akár egymás mellett isznak.

Nekem 3 kutyám van.

2010. szept. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad "túldrámázni" a dolgot:) Nagyjából egyenlő foglalkozás, egyenlő simi. Azért írom így mert ez függ attól is h ők egymás között milyen dominanciaviszonyt alakítanak ki. egy egészséges alá-fölé rendeltségbe nem érdemes beleavatkozni, mert csak árthatsz vel. Pl nekem is 2 kutyám van, a fiatalabb a főnök kettejük között és bizony ezért kijár neki pl az hogy ő ülhet be előbb a kocsiba, de ezt a másik nem is bánja hiszen neki ez nem kivételezést jelent, hanem ez a természetes - akkor érezné stresszelve magát ha állandóan őt helyezném a másik elé, miközben rangsorban alatta van (nem tudom ez így érthető-e....)

Kajás tál külön, de vízes nyugodtan lehet egy. Fekvőhelyből is legyen kettő, de teljesen mindegy ki melyiket használja (ők ezt elintézik egymás között) ha nekik úgy jó fekhetnek egybe is, de legyen meg a különvonulás lehetősége.

Nálunk amire kicsit érzékenyebbek az az említett kocsiba beülés, itt pl mindkettőnek megvan a saját helye, véletlen sem ülnének fordítva. Illetve egy-két játék.

Érdemes néha "különfoglalkozást" is tartani amikor csak az egyikkel törődsz (a másikat addig olyan helyre zárod hogy lehetőleg ne is lásson titeket). Szerintem ez nagyon fontos, elmélyíti a kapcsolatotokat, nem kell megosztanod a figyelmed stb és nem, nem szűl féltékenykedést. Nálunk ilyen program a szőrápolás, dögönyözés (ez amúgy is egy olyan program amikor jobb ha a két kutyával külön foglalkozol). Illetve heti egy-egy "privát séta". Ilyenkor a fiatalabbikkal bicajozok, mert neki arra van igénye, az öreggel meg a városközpontba megyünk, mert ő már inkább a nyugdíjas, nézelődős sétákat szereti.

2010. szept. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem 3 kutyám van együtt.

Elég felelőtlen voltam, de nem gondoltam bele, hogy ennyire sok gond lesz velük stb.

Van egy 7 éves Border collie-palota pincsi keverékem, egy 10 hónapos staffordshire terrierem, és egy 5 hónapos border colliem.

Mindenkinek megvan a rangsor helye. Pl. a staffim nem szeret a lakásban lenni, ő vérbeli kinti kutyus. A keverékem imád a lakásban lenni, ő szinte mindig bent van, a borderem pedig kinti-benti kutyus.

Megvan a rangsor, a keverék áll legfelül, mindig ő eszik először, mmindnek van tálja, de mindig megvárják , míg a keverékem eszik. Utánna pedig eszik a többi.

Nincsenek veszekedések, de nagyon ritkán összezördül a csapat :)

Csak azért vannak gondok, mert a sétáltatást, tanítást nagyon nehéz megoldani...

2010. szept. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, az az érdekes hogy nem látok kialakulni semmilyen rangsort. Egyik se domináns, ez jó, de úgy tudtam hogy mindig van valamilyen rangsor nálunk viszont egyáltalán nincs. Egyszerre esznek, az autóba, az ajtón, sétánál mindig változó hogy ki az első. Nem is reagálnak egymásra. Jól van ez így?
2010. szept. 22. 13:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy kutyát tudsz kezelni?
2010. szept. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy eleinte nem reagálnak egymásra, nem jelenti, hogy a jövőben nem fognak.

Fontos, hogy mindkettő ivartalanítva legyen.

Fontos, hgya régi kutya érezze, nem lecserélték, hanem új családtag jött.

Ezt úgy lehet elérni, hogy mindenből ő kap elsőnek. Vizet, kaját, simit, mindent. És mindig és következetesnek. A másik is kapjon meg mindent, de másodszorra.

Nekünk több mint húsz éve van két kutyánk (régebben kettő és ma is kettő) és ha megszokják ezt a sorrendet (hamar, ha következetesek vagytok és sosem tévesztetek!) és nem lesz tolongás sem ételért, sem simiért.

Jó ha van külön fekhelyük, etető és itató táljuk. Mindenképpen külön egyenek és felügyelet mellett.

Az majd később kiderül, hogy a fekhelyen hogy osztoznak meg, a sajátjukat használják, vagy együtt lesznek.

A rangsort ki fogják alakítani egymás között.

Fontos, hogy milyen ivarúak.

Általában családon belül a szuka szokott domináns lenni, de ez nem száz százalék, csak nagy valószínűséggel.

2010. szept. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!