Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom helyhez szokatatni...

Nem tudom helyhez szokatatni a kutyát, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy 8 hetesen lett elhozva egy kutyus a tenyésztőtől (kérlek ne arról szóljon a vita a hozzászólásokban, hogy tenyésztő vagy szaporító mert agyvérzést kapok már ettől :D) és lett neki betéve egy szoba kennel a hálószobámba (máshol nem megoldható mert ez egy Pesti 25nm-es kis garzon) amiben 28x is körbe tud fordulni (tehát nagy, mm a kennel). Na most oda viszont be lett zárva az éjszakákra eleinte. Sokat sírt de nem volt vele foglalkozva. Harmadik este magam mellé húztam a kennelt és úgy már nem is sírt szinte semmit. Mikor ezt megszokta akkor lett újra jó messze eltéve az ágytól a kennel. De amikor belemelegedett a játékba akkor mindig ide lett vissza zárva, hogy kicsit lenyugodjon. Ezután szórtam be neki ide jutifalit, próbálkoztam 2 hétig azzal, hogy "helyedre" parancs mellett becsalogattam ide jutifalival. De csak azért se akar magától bemenni aludni vagy akármit csinálni. (Még a rendes kajáját is mindig bent kapta). Na most mivel ez nem tűnt eredményesnek és arra meg tudtam tanítani, hogy ne rágja meg a holmimat(legalábbis helyel közzel) így úgy döntöttem, hogy összeszedem ezt a rohadt nagy kennelt és most egy sima kutya fekhelyet kapot. De valahogy ez sem jön be. Helyette azt csinálja, hogy ahol éppen össze esik ott elalszik háton, oldalra dőlve, összevissza ahogy akar :D. Este pedig már mióta nincs bezárva azóta az ágy lábához fekszik vagy valami olyan pozícióba ahol közelebb van hozzám ahol alszom. Előtte rendszeresen a kennel előtt aludt el úgy hogy kihúzott minden egyes takarót és játékot előtte a kennelből :D Egy kép róla => [link]


Mit tudnék még ezen kívül csinálni? Vagy ha nekem nem baj akkor nem probléma, hogy a kutyának nincs kijelölt helye? :D



2022. júl. 8. 09:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%
Még fiatal a kutya, olyan, mint egy gyerek, fokozatosan kell tanítani, kennelbe szoktatni is, ha rendszeresen használni akarod, hogy az legyen a pihenőhelye. Türelem és sok gyakorlás kell, és ne felejtsd el dicsérni, és klassz lenne egy jó kutyaovi, majd kutyasuli, ha már megvan minden oltása, mert ott segíteni is tudnak a konkrét problémák esetén.
2022. júl. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Oh igen azt tervezem minnél hamarabb mert nagyon makacs és nem akarom, hogy elkanászodjon, Kríz Orsi videókból már oktatgatom magamnak itthon amíg nincsenek oltások de az biztos, hogy nem ugyan az mint egy kutyasuli :D
2022. júl. 8. 09:28
 3/19 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem a kennel nem egy hulyeseg, en folytatnam tovabb a beszoktatast. Nem 5 perc, foleg egy kolyoknel, turelem!

Hidd el, neked is konnyebb lesz kesobb, ha lesz hova elzarnod, akar csak olyan banalis dolgok miatt is, mint egy felmosas :D


Jol csinaltad amugy, jutalomfalattal kell szoktatni, illetve erdemes lenne ott etetni is, tehat a rendes kajajat is a kennelben kapja. Mondjuk amig nem szokott be, addig kifejezetten tilos razarni az ajtot, kulonben csak megutalja az egeszet! Es soha ne hasznald buntetesre, a kennelt pozitiv dolgokhoz kell kotni.

2022. júl. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
És ha már használtam büntetésre? Még kialakulhat benne bizalom később a kennel iránt?
2022. júl. 8. 09:39
 5/19 anonim ***** válasza:
10%
Nem.
2022. júl. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%
Lehet korrigálni, főleg ilyen fiatal korban, még nem rögzült túlságosan, hogy az rossz dolog.
2022. júl. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
69%

Igen, persze, szerencsere nem az van, hogy evek ota ott bunteted a kutyat, igy nem lesz baj :)


Egyebkent ha ra szeretned majd zarni az ajtot, azt fokozatosan csinald. Tehat eloszor csak behajtod, azonnal jutalmazod a kutyat. Aztan bezarod 1 percre,de nem mesz el, jutalmazod, es igy tovabb, fokozatosan novelve az idot, de eloszor mindenkeppen maradj vele a szobaban, amikor bezarod.


De elso korben azt kellene elerni, hogy magatol bemenjen es hasznalja is pihenesre. Igazabol en is ugy csinaltam, ahogy te, kajat szortam be neki, aztan elobb-utobb bement. Tudom, hogy nem egeszseges annyira, de nalunk a virsli nyert, azert rogton bement, mas jutalomfalatot leszart 🤣


De a kennel helye is lenyeges egyebkent, mert a kutyak, foleg a kolykok szeretnek az ember kozeleben lenni. Ha te a nappaliban vagy mondjuk sokat, de a kennel a haloban van, akkor amiatt is lehet; hogy nem akarja hasznalni. Nekunk is kozponti helyre kellett tenni, raadasul ugy, hogy a bejarati ajtora is ralasson, mert mi meg kuzdunk egy kis szeparacios szorongassal es ha nem vagyunk otthon, csak akkor nyugszik meg, ha latja az ajtot szegenykem.

2022. júl. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
73%
Túl korán feladod. A kölyök nevelésénél a türelem és az idő az, ami működik.
2022. júl. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 qkker1 ***** válasza:
12%

Agyon vágnám, aki kitalálta a szoba kennel nevezetű kínzó eszközt!

Szerencsétlen kölyökkel még foglalkozni kellene, nem mellesleg ebben a kibäszott kánikulában kell neki a helyváltoztatás, hogy találjon hűvösebb felületet.

2022. júl. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%
A szobakennel nagyon hasznos eszköz, ha megfelelően van hozzászoktatva a kutya, azt tanulja meg, hogy ott pihenés van, oda el tud vonulni, nem az a célja a szobakennelnek, hogy ott élje le az életét, de normális gazdik nem is arra használják. Hasznos, ha vendég jön, aki fél a kutyáktól, vagy ha felújítás miatt lenne útban a kutya, jobb, mint bezárni a WC-be. Van, aki ezt használja autóban utazáshoz is.
2022. júl. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!