Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen általános kutyás...

Milyen általános kutyás "jótanácsokat" kaptál, amiről később, mikor lett kutyád kiderült, hogy totál felesleges? (nevelés, fajtaválasztás, életmód stb.)

Figyelt kérdés

Jöhet olyan is, ami szerinted egyértelműen felesleges, meg olyan is, ami csak a ti esetetekben nem volt hasznos, de másnak továbbra is ezt tanácsolnád.

Nekem ezek voltak:

1. Lusta életmódhoz lusta kutya passzol, ne válassz olyan fajtát, amelyiknek nagyobb a mozgásigénye, mint neked.

Mielőtt lett kutyám igazi otthonülő lustaság voltam, a szabadidőm nagy részét sorozatnézéssel töltöttem, talán egy kezemen meg tudom számolni hányszor voltam kirándulni, mielőtt lett kutyám. Mindenki nyomott orrú, lusta kutyát javasolt, de én semmiképp sem akartam egy ennyire genetikailag terhelt fajtát, így lett egy aktív vadászkutyám. 6 éve vagyok kutyás, minden héten kirándulunk, naponta másfél órát sétálok/futok és imádom ezt az életmódot, ami az alakomra és az egészségemre is hatott. Életem legjobb döntésének tartom, hogy végül olyan kutyám lett, aki rákényszerített arra, hogy végre kimozduljak a természetbe, olyan gyönyörű helyeken kirándultam már, ahová olyan kutyával, akinek erre nincs igénye biztos nem mentem volna el.


2. Ha nem tartod be a sorrendiségi szabályokat a fejedre nő a kutya.

Ugyan van kapuszabályunk és csak vezényszóra ehet a tálból, de ágyban alszik, kunyerálhat kaját, addig van játék, amíg szeretné, nem megyek haza előbb a futiból, csak azért, hogy megmutassam, én vagyok a főnök. Ennek ellenére tökéletesen engedelmes, játékból is ki lehet hívni, pont azért, mert tudja, hogy ha visszacsekkol utána még addig kergetőzhet, ameddig szeretne. Szóval, hogy a kutyanevelés sem olyan fekete-fehér, mint ahogyan beállítják.


3. Egy aktív kutya min. napi 4 óra időtöltés, 2 óra rohangálás, 2 óra agyi fárasztás.

Hát nem tudom mi számít aktív kutyának, de az enyém biztosan nem bírna 2 óra gyakorlatozást. Hétköznap átlagosan 2 órát sétálunk (van amikor 1-et, van amikor 3-at), közbe kicsit gyakorolgatunk, hétvégén van egy nagy, fél napos kirándulás és ezt leszámítva alszik a kutya.



2022. júl. 13. 09:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%

1: attól hogy te változtattál, a többség nem teszi.

2 nem, nem engedelmes, magad írod hogy ő a főnök.

3: nyugodj meg: a kutyád nem aktív természetű.

2022. júl. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

#1

Jajj csak belefutottam egy gyakoris szakértőbe :D

Legalább van kutyád? Mert ha igen remélem napi 8 órában csak vele foglalkozol miközben vagyonokat keresel, mert ugye a kutyatartás olyan luxus, amit csak a felső 10.000 engedhet meg magának... ne állítsuk már, hogy a gyakorin nincsenek túlzások, nincsenek elszállva az emberek.

Amúgy meg értő olvasás: írtam is, hogy vannak olyan tanácsok, amik általánosan nem mindenkire igazak, de az sem igaz, hogy egy kutya soha semmilyen körülmények között nem változtatja meg a gazda életmódját. Én több olyan embert ismerek, aki változott, mint aki nem (nem feltétlen mozgásban, van aki a tisztaságmániáját vagy a teljesen antiszoc viselkedését vetkőzte le miután lett kutyája) de ÉN nem általánosítok, elfogadom, hogy vannak olyanok, akiknek nem hoz változást az életébe egy kutya.

2. Igen, engedelmes, bárhova el tudom vinni magammal, tud közömbösen viselkedni, első szóra megcsinál bármit, SOHA semmilyen agresszió jelét nem mutatta se ember, se állat felé és nem, rohadtul nem azért, mert nem megy ki a nyitott kapun. Igen, etetem az asztalnál és felengedem az ágyamba, mert nekem így kényelmes, engem nem zavar, de a helyére is tudom küldeni, ha éppen úgy van. Ha ezektől nem én vagyok a "főnök" egyáltalán nem érdekel, az a lényeg, hogy bármit el tudok érni a kutyánál, semmiben nem akadályoz, semmiben nem kényelmetleníti meg az életem.

3. Oké, akkor hogyan definiálnál egy aktív kutyát? Mi az aktív, ha nem egy vadászkutya?

2022. júl. 13. 10:14
 3/15 anonim ***** válasza:
25%
Az a kutya aki fél napot alvással tölt, egyértelműen nem aktív. Nem igazán értem mit kell ezen magyarázni.
2022. júl. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Az elsőt arra mondják (és én is szoktam ezt használni), hogyha alapvetően látod előre, hogy te nem fogsz belekezdeni ilyen nagy életmódváltásokba ne vegyél olyan kutyát, aki igényelné a heti túrázásokat, naponta a futást, nagy sétákat. Mert ebből jönnek az első és legnagyobb pofonok, hogy a kutya "h*lye, nem hallgat ez senkire, nem bír magával, állandóan ugat" stb, pedig annyi történik legtöbbször az ilyen esetekben, hogy a kutya mozogna, de nem viszik sétálni, igényelné az agyi fárasztást, de nem történik meg. S persze, hogy az ilyen energiák máshol törtnek elő. Nem olyan bonyolult ez. Az ami veled történt szerintem a ritkább eset, és nem is feltétlenül kéne ajánlani mindenkinek, hogy "majd a kutya megváltoztat" - mert az emberek 90%-át nem fogja. Igen, nagyon nagy motiváció, hogy a kutyát le kell mozgatni, ezért nem vagyok én sem 90 kg, de akiben nincs ennyi lelkiismeret, annak ez nem fog hatni. Szerencsés eset a tiétek, hangsúlyozom, de mondjuk nálunk ez az "aranyköpés" bevált, közepesek vagyunk mindketten, és nem szeretnék ennél lustább, vagy pörgősebb kutyát.


Aktív kutyára tök jó példa a border, meg a mali, akiknek hatalmas energiáik mellett, hatalmas teljesítő "kényszerük" van ( a szó nem negatív értelmében), de majd úgyis behasítanak a fajtatartók és rámcáfolnak, ahogy szokott lenni. Egyébként a "napi 2 óra agyi fárasztás" vagy költői túlzás vagy nem így kell érteni. A legjobb mali se bírja maximum 20 percnél tovább, de például 1-2 óra elteltével simán lehet pörgetni újra. De mikor agyi fárasztásról van szó, sokan elfelejtik, hogy inkább a minősége és nem a mennyisége a lényeg, van olyan gyakorlatsor, amiből 5 perc után zokni a kutya, meg lehet ezt úgy is csinálni hogy 15 perc alatt elfárad, "megunja" de közben mégis van esze a bolondságra.


Kérdésedre válaszolva, én póráztekergetősök között nőttem fel, és totális baromság, hogy ezzel kéne magad mellett haladásra bírnod a kutyát. Mai napig hörög a kutyájuk, míg az enyém laza pórázon megy előttem. Nem az a lényeg hol megy, hanem hogy milyen állapotban (szerintem...).


Olyat nem tudok említeni, amit tanácsoltak, alkalmaztam és rájöttem, hogy hülyeség.

2022. júl. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem azt kértem, hogy magyarázd, hanem hogy definiáld :) kíváncsi lettem volna, hogy szerinted mi számít aktív kutyának, mert azt sajnos még mindig nem tudom :( Továbbra is kérdezem, hogy akinek aktív kutyája van, az napi 8 órában sétáltatja? Vagy mit csinál az aktív kutya, amikor nem alszik? Az enyémnek sajnos nem tudok annyira ingerszegény környezetet biztosítani, hogy izgi legyen neki a kerítésnél ugatni a járókelőket... ezért inkább, amikor nincs program alszik. Ebből is látszik, hogy ő a főnök, ugye?
2022. júl. 13. 10:36
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

1 -ha oda kakál a szőnyegre bele kell nyomni az orrát (baromság)

2 -ha nem fogad szót elkell verni (2x akkora baromság)

3 -kutyának az udvaron a helye

4 -kutyának láncon a helye

mind ezt egy embertől halottam, szomszédom falusi öregapjától....

2022. júl. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy volt. Most lett 12 hetes a Shiba Inum és mindent szanszét olvastam 1001 féle weboldalon és mindenhol azt írták, hogy általánosságban 18-20 órát alszanak ezek a fajták (de igazából kb sztem minden fajtára ezt írják) 8 tól 12 hetes korig. Na hát az én kutyám 8 hetes kora óta velem van de még soha sem aludt nemhogy 20-at de még 18-at se. Inkább 12-16 és sztem a 16 al már elég sokat modntam és az elég ritka.
2022. júl. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#4 Köszi az értelmes választ.


Igen, én se mondanám mindenkinek, hogy vállaljon olyan kutyát, amelyik nem illik az életmódjához, ez elsősorban arra lett volna példa, hogy ez olyan tanács, ami nekem nemvolt hasznos, de másnál ragaszkodnék hozzá. Ettől függetlenül az nekem elképzelhetetlen, hogy egy felnőtt, dönteni képes ember nem ismeri magát annyira, hogy tudja, hogy képes lenne változtatni vagy sem és a döntésért utána felelősséget vállalni. Az más helyzet, amikor mondjuk nincs elég ismerete egy fajtáról vagy egy gyerek mindenképp "olyan szőrös maci kutyát akar", de egy felnőtt ha tudja, hogy sokat kell sétáltatni egy adott fajtát, akkor arra felkészül. Szerintem. Lehet csak nekem vannak a környezetemben túl jófej emberek, de tényleg szinte kivétel nélkül mindenki változott valamennyit/valamiben azért, mert kutyája lett és a kutyája érdekében.


Ez az aktivitás kérdés szerintem nagyon félrement, oké, nem volt meghatározva mihez képest. De a nekem javasolt francia bulldoghoz képest egy golden retriver szerintem igenis aktív kutya. Persze egy mali, border, bármilyen más munkakutya is más aktivitásban, de nekik valójában a foglalkozásigényük más, ha egy malival járnék el kocogni meg kirándulni, igen valószínűleg a kerítést is lebontaná éjszaka, de nem azért, mert nem 8 órát foglalkoztam vele, hanem csak 3-at, hanem mert nem úgy foglalkoztam vele, ahogyan igénye lett volna rá. Szerintem pont a munkakutyák a legjobb példák rá, hogy nem kell időmilliómosnak lenni,ahhoz, hogy lefáraszd, hanem képzettnek kell lenned, hogy le tudd fárasztani, az én oktatóm malija például verseny előtt egy teljes napot pihen és a hétköznapokban is, persze naponta többször is van vele foglalkozva, de alkalmanként max 20 percre veszi elő a kutyát, utána egész nap boxban pihen, hogy a pályán jól teljesítsen. De a munkakutyázás egész más világ, ezért nem keverném ide.

2022. júl. 13. 10:49
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

- Ha száraz a kutya orra, akkor beteg-az egyik legnagyobb és legelterjedtebb tévhit. Ezer ok miatt lehet száraz a kutya orra, lázat pedig lázméréssel lehet megállapítani.

- Az ivartalanítás állatkínzás/a kutyának meg kell élnie az anyaság örömeit.-Ez nem öröm a kutya számára, hanem ösztön

- lakásban tartani kutyát állatkínzás

- falkavezérség mindenek felett (persze csak a látványos dolgokban, ami köszönőviszonyban sincs falkavezérség lényegével)

2022. júl. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

1. A kutya csak mögöttem mehet ki az ajtón, különben nem tisztel.

2. A kutya nem mehet fel az ágyra/kanapéra, mert akkor nem tisztel.

3. Bökdöséssel zökkentsem ki, ha befeszül az utcán valakire.

4. A bolhanyakörv jó, használjam.

5. Ne simogassam, ha fél, mert akkor megerősítem a félelmét.


Előéletes, utcáról mentett, felnőttként örökbefogadott, reaktív kutyám van, a felsoroltak közül egyet sem tudok igazolni. A bolhanyakörvnél annyira kitérnék, hogy vannak, akik általánosságban ajánlják mindenkinek, én 3 különbözőt próbáltam ki, köztük drága közkedvelt márkát is, mindegyikre volt a kutyámnak valami allergiás reakciója, ami a nyakörv eltávolításával megszűnt egyből, nekem tanulópénz volt, másképp védekezünk. Nem kétlem, hogy vannak olyanok, akiknek ezek jók, de ne éljenek abban a hitben, hogy mindenkinek jók, és ne álljanak bele valakibe fórumon, akinek nem vált be, más vált be.

2022. júl. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!