Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt kutya és cica összeszo...

Felnőtt kutya és cica összeszoktatása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az alábbi összetett helyzet állt elő.

Vagyok én, otthon egy 3 éves, 35 kilós, keverék (husky-agár-border) kutyussal és egy másfél szobacicával. 60 m2-en lakunk, a cica 4 hónapos volt, amikor megkezdtük a beszoktatást, két hét alatt legjobb barátok lettek a kutyával.


Lett közben egy barátnőm, akinek van egy másfél éves husky kutyusa. Az én kutyámmal az összeszoktatás 1-2 nap alatt megvolt, de sajnos a cicával nehezebben megy az ügy.

Először csak néha jártak oda, külön szobában a cica és külön szobában a kutya, hogy szokják egymás jelenlétét.


Utánna többször volt olyan, hogy az ajtó nyitva volt, a kutya ideiglenesen ki volt tiltva a szobából és úgy hesszelték egymást.

Az elején a cica fújt rá, most már megszokta, és alapvetően nem is foglalkozna vele, de ha a kutyussal bármilyen óvatosan is összeengedjük őket, akkor azonnal megindul felé és el akarja kapni.


Eddig azt gondoltam, hogy csak kergetni akarja, de volt egy pont, amikor leültettem a kutyát, a macska a karomba volt és kutya megpróbált ráfogni macskára, nem játékos erővel, ugyanis a kezem is ott volt és határozottan fájt.

Mostmár közel 1 hónapja próbálkozok az összeszoktatással, de a husky teljesen bolond, mindenféleképpen el akarja kapni.


Van valami tanácsotok, hogy mit lenne érdemes még próbálni? Vagy engedjem el, nem fogom tudni őket összeszoktatni?



2022. júl. 13. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ehhez szakember, kutyakiképző segítségét kellene kikérnetek, aki kimegy a helyszínre és konkrétan látja, mi történik, milyen jeleket adnak egymásnak az állatok. Nem hiszem, hogy látatlanban bárki meg tudná mondani, aki ráadásul nem is feltétlenül szakértő.

Szerintem addig nem reménytelen, amíg minden ilyen lehetőséget ki nem merítettetek, de én biztosan szakembert vonnék be a helyetekben.

2022. júl. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kutya macska szoktatás sokszor fajta függő is, vannak kutyatípusok akik sokkal barátságosabbak más állatokkal pl golden retriverek.


Az is sokat számít hogy a kutya mennyire szocializált.


Talán amit megpróbálhatsz az az, hogy egymástól elválasztod őket, de úgy hogy tudjanak érintkezni. Akár úgy hogy ajtóra van téve egy rács akár egy nagyobb ketrec stb.

Így egyikük se tudná a másikat bántani.


Másik talán a pozitív megerősítés azaz ha megfelelően viselkedik miközben interakcióba lép a másikkal akkor megjutalmazod.

2022. júl. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Lehetetlenség sajnos kiszámítani.Nekünk is volt olyan kutyánk,amelyik nagydarab agresszív volt,de furamód a cicával nagyon jól elvolt,játszottak,a cica odadörgölőzött hozzá,rajta feküdt úgy aludtak.Viszont a többi kutyánk,akik szelídek voltak,azok pikkeltek a cicára,meg is ölték volna,ha van rá lehetőségük.
2022. júl. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


Ebben pl szerepel hogy a kutya legyen pórázon az elején, eleve másképp viselkednek pórázon. Tippeket vehettek a cikkből, meg az eltérő viselkedés fajták megértésében is segíthet.


Egyébként kutyasuli, igen. Jutalmazni kell ha nem szalad a macskához, nem megy utána, nem akarja elkapni stb. Tudatni kell vele hogy az az elvárt viselkedés hogy nem reagál a macskára.

2022. júl. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!