Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németország kutyaadó?

Németország kutyaadó?

Figyelt kérdés
1-2hónapra megyünk albérletbe a kutyussal Németországba. Így is vonatkozik az adó rá?

2022. júl. 15. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Útlevele legyen a kutyának.

Mivel Magyarországon éltek és csak ideiglenesen lesztek ott, szerintem nem kell adót fizetni a kutyára.

Magyarországon minden chippelt és ivartalanított kutya mentesül az adó alól, és mivel kötelező a chippeltetés így nincs nálunk kutyaadó. Oltási könyvvel kutya útlevelével a zsebetekben nem lehet probléma, de ha gondolod nézz utána német oldalakon.

2022. júl. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ igen van útlevele csipje is, setaltataskor is vigyem magammal? Olvastam hogy a rendőr meg is büntethet ha nincs az a biléta a nyakába
2022. júl. 15. 18:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Bileta szerintem már nem lényeg, oltási könyv és útlevél legyen, A chip olvasóval (feltéve, hogy van náluk) tudnak ellenőrizni mindent.
2022. júl. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Igen kell az adó akármennyi időre is jöttök, mivel köteles vagy bejelenteni a lakcimedre a Rathausba így automatikusan jön a levél. Viszont amikor újra kijelenkeztek a különbözetet megkapjátok. Nem érdemes ezzel szórakozni, mert ha a szomszéd felnyom több mint 1000 euró bünti is jöhet. 1-2 hónapra kis termetű kutyának pár 10 euró persze tartománytól is függ. Az én Boston terrieremre fizetek évi 120-130 eurót évente Baden Württemberg-be.

Szerintem nem érdemes kockáztatni!

2022. júl. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, kötelező, mert Einreisadatummal bejelentkezel a városba, hogy x hónapot itt élsz, és ugyanakkor be kell jelentened a kutyádat is a megfelelő szervnél.

Azután automatikusan jön a levél, hogy fizetned kell.


És nem, nem éri meg elmismásolni, mertha a szomszédod vagy bárki jóakaró felnyom, akkor csúnya bünti lesz a vége.

2022. júl. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2022. júl. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!