Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák érthetik a holnap,...

A kutyák érthetik a holnap, este, hasonló szavakat?

Figyelt kérdés

A kutyánkat naponta 4-5 alkalommal visszük le kisebb sétára elintézni a dolgait, viszont 1-2 naponta elvisszük hosszabb időre jól kifutni magát a Margitszigetre vagy a Városligetbe. Tegnap reggel mondtam neki, hogy este elviszlek a ligetbe. Látta is, hogy nagyon forgatja a fejét, szóval elismételtem lassan, hogy este, elmegyünk, a ligetbe. Majd megnyugodott. Nem sokkal később egyébként (még a reggel) elvittük a Margitszigetre, és futott egy jót (szóval jó nap ígérkezett neki, ritkán van, hogy naponta kétszer is kimegyünk 2-3 órára vele), eléggé fáradt is volt a nap további részében, aludt sokat. Majd délután elkezdett elég jól éledezni, és amikor elkezdett alkonyodni, eléggé határozottan rámugatott. Majd morgott is, látszott, hogy valamit nagyon mondani akart, akkor szokott így jelezni, ha ki akar menni sétálni. De kifejezetten nekem szólt, és én mondtam neki, hogy este elmegyünk a ligetbe. Ezt így megjegyezte volna? Aztán mondtam neki, hogy várjon, akkor leült és csak nézett, miközben készülődtem, akkor már nyugodtabb volt, majd felszereltük a kutyát és elindultunk.


Olyan is volt, hogy mondtuk neki, hogy holnap megyünk autóval kirándulni. Ilyenkor másnap reggel meglehetősen lelkes volt, és amikor lementünk az utcára, és odaértünk az autóhoz, megállt ott, pedig ha a futtatóra megyünk, akkor is az autó mellett kell elmenni, de olyankor nem foglalkozik vele.


Annyit még tudni kell róla, hogy pandémiakutya, 2020 márciusban fogadtuk örökbe 8 hetesként, nem buta, mert első napján megtanulta az ülj parancsot, és 8 hónappal később magától rájött, hogy kell a kilincset kezelni. Azóta szinte mindig otthon van valaki, szerintem a szűk 2 és fél év alatt nem volt összesen 24 óra, hogy egyedül lett volna otthon, kutyabarátak a munkahelyek.



#kutya #időfogalom
2022. júl. 17. 08:18
1 2
 1/13 anonim válasza:
49%
Nem èrti, csak a parancs szavakat, mint làbhoz, megáll, mehetsz, ül. Ezeket is csak úgy, ha gyakorlod vele, és mindig megdicsèred, ha jól csinálja. Menj el vele kutyaiskolába, ott jól megtanìtják ezeket.
2022. júl. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem
2022. júl. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ezeket már mind tudja. :) Jó sok simogatást meg jutalomfalatot kapott már. Azt is érti, hogy ugass, párom nagy "örömére" tanítottam meg neki. Szerintem egy kutya azért is van, hogy ugasson, de őt meg idegesíti a hangja. :D De van, hogy nincs kedve ugatni, és ilyen "némán ugat".

Meg ha hazaérünk, és letöröljük a tappancsait, és mondjuk pl., hogy bal első, jobb hátsó, mindig a megfelelő lábát emeli fel. Leteszteltük, hogy más sorrendben mondtuk, akkor is jól csinálta, szóval nem úgy jegyezte meg, hogy mindig adott sorrendben csináljuk.

Meg ha olyan helyen megyünk, ahol nem járnak autók, és mellettünk megy póráz nélkül, és annyit mondunk, hogy jobbra, vagy balra, mindig a megfelelő irányba fordul el.

2022. júl. 17. 08:30
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Megpróbálom körülírni hogyan értik a kutyák a beszédünket. Egyik fontos dolog, hogy ők nem konkrétan a szavakat értik, hanem egy szóhoz kapcsolódó szituációt. A szavakon belül is inkább a hangot, hanglejtést, magánhangzókat. Akkor értenek meg valamit, ha azonnal összefüggésbe tudják hozni az általad kiadott hangot az adott szituációval. Ne reménykedj, nem érti hogy az este azt jelenti hogy naplementekor fogtok kimenni. Ennyire nem gondolkodnak távlatokban. Legfeljebb annyira, hogy tudják mikor kapnak kaját ha az rendszerezett, és tudják kb. mennyit kell várni rá.
2022. júl. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Több kutatás is bizonyította már, hogy a kutyák nem gondolkodnak távlatokban, így ezeknek a szavaknak nincsen valódi jelentése a szemszögükből nézve.


Vannak időhöz kötött viselkedési minták, pl. minden nap 16-kor a kapuhoz megy és várja haza a gazdát vagy etetési időben tudja, hogy mikor fog kaját kapni, de ez tanult, nem előre tervezett dolog. Még lehet tanítani a kutyát, hogy minden reggel hozza be a postát, de arra nem, hogy holnap ne hozza be, mert te nem akarod vagy hogy holnapután.

2022. júl. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%

Adott szavakat, amiket gyakran hall és utána mindig ugyan az van azokat megtanulhatják. Dr nem úgy ért minket mint egy másik ember. Nekünk az előző kutyánk a séta szóra már pattant, mert megtanulta idővel, ha azt mondom hogy megyünk sétálni, utána mindig elvittem sétálni, és a séta/sétálni szót már összerakta és így megtanulta. De ehhez kell az, hogy egy adott szó gyakori legyen és utána mindig egy olyan dolog történjen, amit ő is tapasztal és hozzá tudja kötni.

Ebből kiindulva az "este" vagy a "holnap" szót nem tudja megtanulni, mert semmi kézzel foghatót nem tud hozzá kötni, vagy megtanulta, de számára teljesen mást jelent, mert hozzá kötött valamit, de nem azt a jelentést amit mi értünk ezalatt. Pl ha mielőtt elkezdesz főzni, előtte gyakran bármi ok folytán elhangzik a "holnap" szó, akkor ő hozzá kötheti a főzés cselekvésedet a holnap szóhoz és megtanulhatja, de neki teljesen mást jelent.

Cselekvést tudnak a szavakhoz kötni, fogalmat nem.

2022. júl. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Én megtanítottam a kutyámat poénból az ül szóra forogni, fekszikre megállni, maradra leülni, lábhoz szóra feküdni ott ahol épp van, megállra jön hozzám és a macska szóra hozza vissaz a labdát.

A környéken azt hiszik defektesek vagyunk :D

2022. júl. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
7:😆😆.
2022. júl. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
Pandémiakutya😆🦮.
2022. júl. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%
Mi a frász az a pandémiakutya?
2022. júl. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!